Prizde çalışırken performans düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

mustafaaakayaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum fakat bir şey bulamadım bu konu hakkında

Öncelikle bilgisayarım Toshiba - Satallite L870 modelinde yaklaşık 7 yıllık bir leptop ve 6 aya yakın prizde kullanıyorum bataryası öldüğünden dolayı.Geçenlerde Orjinal batarya ile uyumlu bir batarya sipariş ettim taktım çalıştı fakat prize taktığımda bilgisayar kısa devre yapıp kapattı kendini ve batarya hiçbir türlü dolmadı. Ayrıyetten internette hiç bulamadığım bir konu ise bilgisayarım bataryaya takılı tüm süre boyunca aşırı derecede hızlandı örneğin videoları tam ekran yapmak için tıkladığımda büyürken takılıp öyle büyüyordu fakat bataryada bu problem hiç olmadı.Prize taktığımda ise bu donmalar takılmalar devam etti. Eğer güç planı diyorsanız o da hep yüksek performansta hiçbir değişim olmadı onda da. Bu iki problemin sebebini çok merak ediyorum eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Merhabalar arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum fakat bir şey bulamadım bu konu hakkında

Öncelikle bilgisayarım Toshiba - Satallite L870 modelinde yaklaşık 7 yıllık bir leptop ve 6 aya yakın prizde kullanıyorum bataryası öldüğünden dolayı.Geçenlerde Orjinal batarya ile uyumlu bir batarya sipariş ettim taktım çalıştı fakat prize taktığımda bilgisayar kısa devre yapıp kapattı kendini ve batarya hiçbir türlü dolmadı. Ayrıyetten internette hiç bulamadığım bir konu ise bilgisayarım bataryaya takılı tüm süre boyunca aşırı derecede hızlandı örneğin videoları tam ekran yapmak için tıkladığımda büyürken takılıp öyle büyüyordu fakat bataryada bu problem hiç olmadı.Prize taktığımda ise bu donmalar takılmalar devam etti. Eğer güç planı diyorsanız o da hep yüksek performansta hiçbir değişim olmadı onda da. Bu iki problemin sebebini çok merak ediyorum eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler
1. Olasılık:Şarj ederken aygıtı windows dışında bir güç tasarufuna sokuyor olabilir
2. Olasılık: illa benim pilimden al demeye çalışıyor olabilir :D
3. Olasılık: şarj daha hızlı olsun diye yapıyor olabilir
Ama kesin odurumları bilmiyorum :(

mustafaaakayaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. Olasılık:Şarj ederken aygıtı windows dışında bir güç tasarufuna sokuyor olabilir
2. Olasılık: illa benim pilimden al demeye çalışıyor olabilir :D
3. Olasılık: şarj daha hızlı olsun diye yapıyor olabilir
Ama kesin odurumları bilmiyorum :(

Ustam orijinal pille de denedim sonuç değişmedi direk kısa devre yapıyor.
1. Olasılığın çözümünü biliyorsan anlatır mısın

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Ustam orijinal pille de denedim sonuç değişmedi direk kısa devre yapıyor.
1. Olasılığın çözümünü biliyorsan anlatır mısın
Malesef bilmiyorum çözümünü :(
Ve orijinal pil çakma pil meselesi hakkında illa benim pilimden al yazmışım (markanın ağızından) oradaki benim kelimesi fazla
BOŞ YAPMAMAK GEREKİRSE YANİ PİL TAKMADAN YAVAŞ ÇALIŞIYORUM DEMEYE ÇALIŞIYOR BU KASA :)
Pil kısa devre yapıyor demişsiniz bu konu hakkında bir yorumum var KOŞA KOŞA YETKİLİ SERVİSE GİDİN

Aynı zamanda performans arttırma konusunda (pil performansını almazsın yine ama kasa eskiyse işe yarar bi miktar) bu konuya yazdıklarıma bakabilşrsin :)