Powerbank Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Aşağıdaki 4 üründen herhangi birini kullanmış olanlar varsa yorumlarını almak istiyorum.

1-) Powerbank önerisi

Lg G5 kullanıcısıyım. Xiaomi nin Type-C çıkışlı power bank'ını almaya karar verdim. Lakin aşağıdaki 2 modelinden hangisi daha performanslı olur acaba? Tek fark, ZMI modelinde direkt Type-C çıkışının olması lakin benim bu çıkışı G5'imde kullanmak için iki ucu da Type-C olan bir kablo almam gerekiyor sanırım? Zira USB to Type-C çevirici başlık iyi performans vermez diye uğraşmak istemiyorum. Yani USB 2.0'dan çevirici ile Type-C'ye çevirsem bile, direkt Type-C çıkışın gücüne ulaşamaz doğru mudur?

ldQmyQ.jpg

2-) Araç şarjı önerisi

Ayrıca araç şarjı konusunda da bu sefer Xiaomi ve Spigen markalarının 2 modeli arasında kararsız kaldım. Sizce hangisi daha iyi performans verir? Zira Spigen'in beni cezbeden en büyük artısı Type-C kablosunun şarj cihazının üstünde gömülü gelmesi.

ojdoY9.jpg

Son düzenleyen moderatör:

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Konu hakkında bir tavsiyesi olan yok mu arkadaşlar?

Tolga casur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
araba aparatı olarak xiaomi alman daha mantıklı olur hem daha ucuz. powerbankte de ucuz olanı alabilirsin çok belirgin bir fark yoksa. iyi günler

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Her ikisi için de Xiaomi önerimdir.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Araba şarjı konusunda, direkt Type-C çıkışı olduğundan dolayı Spigen markasını tercih edebilirim. Lakin Powerbank konusunda çok kararsızım. Şöyle ki:

Xiaomi'nin Mi Pro modelinde direkt Type-C çıkışı yok. O yüzden Xiaomi'nin ZMI Ultra Slim modelinde direkt Type-C girişi olduğu için bunu tercih edebilirim. Yani telefonu, bir ucu USB diğer ucu Type-C kablo ile şarj etmek yerine, iki ucu da Type-C olan bir kablo ile direkt Powerbank'ın üzerindeki Type-C çıkışından şarj etmenin daha faydalı olduğu düşüncesindeyim.

Sonuçta Type-C portu 3 Amper, USB çıkışı 2.4 Amper değil mi? Yani ben USB to Type-C kablo ile telefonu şarj etmeye kalksam da, gücü Powerbank'ın USB çıkışından aldığım için direkt Type-C çıkışındaki gibi 3 Amper gücü veremeyecek, bu durumda telefon, USB portun 2.4 Amper gücü ile şarj olacak yanlış mıyım? Ama iki ucu da Type-C olan kablo ile Powerbank'ın Type-C çıkışından direkt G5 telefonumun Type-C girişine bağlarsam tam anlamı ile Type-C gücünü kullanmış olacağım.

Lakin çok gariptir ki internette araştırdığım kadarı ile iki ucu da Type-C olan aşağıdaki gibi bir kablo bulamadım:

Adsız.jpg

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

İşte şimdi oldu. Gözümden kaçmış hocam. Yardımcı olduğun için teşekkürler. Umarım bu kablo ile powerbank'ın Type-C ucundan, G5 imi direkt şarj edebilirim. Zira hiç bir yerde iki ucu da Type-C kablo göremeyince ya powerbank'lerdeki Type-C portları direkt şarj etmiyor yada çok yeni bir teknoloji ki çift uçlu Type-C yok yada yaygın değil diye düşündüm.