Hangi powerbankı önerirsiniz?

en iyi powerbank

• Kullanılan toplam oy
    10

Bu konuyu okuyanlar

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Evet arkadaşlar. 10.000 20.000 Mah ya da daha fazla olan hızlı şarj destekli (iphone usb c lightning dahil) önereceğiniz powerbank neler var?

2. olarak da seçeneklerde İphone dönüştürücü ile Type-c dönüştürü arasında seçi yapmamı istiyor bunların farkı ne? ne oluyor bunlar?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Xiaomi fiyat performans için çok iyi.Sony biraz daha kaliteli ve şık yapıyor.Paran hangisine yeterse diyebilirim çünkü Sony marka Powerbankler biraz pahalı.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Xiaomi fiyat performans için çok iyi.Sony biraz daha kaliteli ve şık yapıyor.Paran hangisine yeterse diyebilirim çünkü Sony marka Powerbankler biraz pahalı.
max 150 tl ye en yüksek mah ve hızlı şarj destekli (type-c destekli) ne önerirsin?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Evet arkadaşlar. 10.000 20.000 Mah ya da daha fazla olan hızlı şarj destekli (iphone usb c lightning dahil) önereceğiniz powerbank neler var?

2. olarak da seçeneklerde İphone dönüştürücü ile Type-c dönüştürü arasında seçi yapmamı istiyor bunların farkı ne? ne oluyor bunlar?
Başta yazdığınızı tam olarak anlamadım ama apple de kullanacak sanız Ttec 2BB14 AlumiSlim 10.000mAh Taşınabilir Şarj Aleti bu ürünü öneririm bizzat kullanıyorum 5000 mah Benim kullandığım memnunum şahsen

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bence de siz hangi markada kullanacaksınız onu bir söyleyin.Type C mi yoksa Lightning mi gerekli?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu ürünü tavsiye ederim.Belki Anker firmasını duymadınız ama gerçekten bu alanda lider bir firma.Hızlı şarj desteği var.Kesinlikle bunu öneririm hem fiyatı da daha uygun.Satıcı ile konuşup micro-usb kablo yerine type-c koyabilirlermiymiş sorarsınız ki büyük ihtimalle evet diyeceklerdir.Lightning kablosunu da siz alabilirsiniz kalan parayla.Ürün çoğu yerde stokta kalmamış kapış kapış gitmiş burada da son 10 ürün.
Anker Powercore 10400 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı Powerbank Siyah - n11.com

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bu ürünü tavsiye ederim.Belki Anker firmasını duymadınız ama gerçekten bu alanda lider bir firma.Hızlı şarj desteği var.Kesinlikle bunu öneririm hem fiyatı da daha uygun.Satıcı ile konuşup micro-usb kablo yerine type-c koyabilirlermiymiş sorarsınız ki büyük ihtimalle evet diyeceklerdir.Lightning kablosunu da siz alabilirsiniz kalan parayla.Ürün çoğu yerde stokta kalmamış kapış kapış gitmiş burada da son 10 ürün.
Anker Powercore 10400 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı Powerbank Siyah - n11.com
ilginç. bu alanda lider demeniz. xioami yi denemedinzi sanırım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
ilginç. bu alanda lider demeniz. xioami yi denemedinzi sanırım
Anker sadece bu işler ile uğraşan bir marka ve milyonlarca kullanıcısı var.O yüzden bu alanda lider diyorum.Yıllardan beridir olan bir firma.Tavsiyemdir.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

F/p olarak Xiaomi gayet iyi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Eder ama şöyle bir seçenek var.Bunlar genelde Quick Charge 3.0 destekli yani Qulcomm işlemcisi olan ve bunu destekleyen telefonlar ile tam olarak uyumlu.İphone için zararlı olur mu bilemem.Bazı Powerbankler mesela sadece Iphone için yapılıyor.
şüpheye düştüm şimdi acaba eder mi diye veya zararlı mı diye

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Ben power bank konusunda f/p urunu olduklari icin xiaomi urunlerini tavsiye ediyorum.

Xiaomi Mi Pro 10000 mAh Type-C Taşınabilir Şarj Cihazı Gri Fiyatı

Xiaomi 10000 mAh (Versiyon 2) Taşınabilir Şarj Cihazı Gümüş Fiyatı

Xiaomi 20000 mAh (Versiyon 2) Quick Charge 3.0 Taşınabilir Fiyatı

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
3. 20000 mah lı olan varya o iphone 8 plus ı hızlı şarj eder mi?
Eger apple'in hizli sarj icin sadece kendi orjinal urunlerinde kullandigi izinleme sistemini kullanmiyorsa eder bu size onerdigim bank'lerin min cikis akimlari 2A. O nedenle iphone 8 plus islemci ile engellemedigi surece bu bank'lerin hepsi hizli sarj eder.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Taşınabilir şarj cihazı benim için kriterler:
* Kapasite
* Hızlı Şarj ( 5000 için en az 1 ,10000 için en az 1.5 A olmalı.)
* Led göstergesi
* Şarj deşarj döngüsünün fazla olması.
* Tasarım ( Hafiflik, incelik vb.)
Son olarak belki şarj olurken şarj edebilme özelliği diyebilirim ama o kadar önemli değil olmasa da olur. Birde aynı anda 2 cihazı şarj edebilen var. Orada artık ihtiyaçlarını sen doğru belirlemen lazım. Bilindik markalardan alırsan sorun yaşayacağını düşünmüyorum hepsi iyi çünkü. Ben kendim Sony CP-V10 kullanıyorum memnunum. Tek eksiği var kendisi şarj olurken başka bir cihazı şarj edemiyor. Diğer konularda tatmin eder. Sony tercih etmemin sebebi Aksesuar seçeneklerinin fazla olması. Sony taşınabilir şarj cihazları için ayrı aksesuarlar ( Adaptör, Micro USB, USB Type C vb.) üretiyor.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Pe
Taşınabilir şarj cihazı benim için kriterler:
* Kapasite
* Hızlı Şarj ( 5000 için en az 1 ,10000 için en az 1.5 A olmalı.)
* Led göstergesi
* Şarj deşarj döngüsünün fazla olması.
* Tasarım ( Hafiflik, incelik vb.)
Son olarak belki şarj olurken şarj edebilme özelliği diyebilirim ama o kadar önemli değil olmasa da olur. Birde aynı anda 2 cihazı şarj edebilen var. Orada artık ihtiyaçlarını sen doğru belirlemen lazım. Bilindik markalardan alırsan sorun yaşayacağını düşünmüyorum hepsi iyi çünkü. Ben kendim Sony CP-V10 kullanıyorum memnunum. Tek eksiği var kendisi şarj olurken başka bir cihazı şarj edemiyor. Diğer konularda tatmin eder. Sony tercih etmemin sebebi Aksesuar seçeneklerinin fazla olması. Sony taşınabilir şarj cihazları için ayrı aksesuarlar ( Adaptör, Micro USB, USB Type C vb.) üretiyor.
Peki bu Xiaomi 20000 mAh (Versiyon 2) Quick Charge 3.0 Taşınabilir Fiyatı iphone 8 plus ı hızlı şarj eder mi? Ve 2. Sorumsa Sony deki 10000 ve üstelik daha pahalı linkteki hem hızlı hem 20000 mah
--- Gönderi Güncellendi ---
Eger apple'in hizli sarj icin sadece kendi orjinal urunlerinde kullandigi izinleme sistemini kullanmiyorsa eder bu size onerdigim bank'lerin min cikis akimlari 2A. O nedenle iphone 8 plus islemci ile engellemedigi surece bu bank'lerin hepsi hizli sarj eder.
Buna nerden bakabilirim 20000 Mah 2a yeterli mi ki

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Pe

Peki bu Xiaomi 20000 mAh (Versiyon 2) Quick Charge 3.0 Taşınabilir Fiyatı iphone 8 plus ı hızlı şarj eder mi? Ve 2. Sorumsa Sony deki 10000 ve üstelik daha pahalı linkteki hem hızlı hem 20000 mah
--- Gönderi Güncellendi ---

Buna nerden bakabilirim 20000 Mah 2a yeterli mi ki

Hızlı şarj eder sıkıntı olmaz çünkü çıkış amperi baya yüksek. Sony'nin 10000 liği nasıl pahalı ben 100 liraya almıştım bu ürün 140 lira. Şunu belirtmekte fayda var 10000 mAh'ın üzerine çıkmaya başlayınca artık taşınabilirlik konusunda zorlaşmaya başlıyor. En yüksek kapasiteyi almaktan ziyade kaç tane cihazınız var ve cihazlarınızın pil kapasitesinin yaklaşık 2-3 katı bir değer almak daha mantıklı olur. Ayrıca mAh yükseldikçe taşınabilir şarj cihazlarının şarj olma süreleride buna bağlı olarak uzuyor. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim Sony alırsanız daha uzun ömürlü olacaktır çünkü hibrit jel teknolojisi kullanılıyor. Birde benim anlamadığım Xiaomi 20000 mah için şarj olma süresi yaklaşık 6 saat olarak yazıyor bu bana çok kısa geldi en az 10 hatta 15 saate yakın sürmesi lazım. Çıkış amperi çok yüksek aa kapasitesi harika bak abi 6 saatte kendini dolduruyor diye hemen coşmamak lazım kapasitesini hemen kaybetmemesi uzun ömürlü olması daha önemli.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hızlı şarj eder sıkıntı olmaz çünkü çıkış amperi baya yüksek. Sony'nin 10000 liği nasıl pahalı ben 100 liraya almıştım bu ürün 140 lira. Şunu belirtmekte fayda var 10000 mAh'ın üzerine çıkmaya başlayınca artık taşınabilirlik konusunda zorlaşmaya başlıyor. En yüksek kapasiteyi almaktan ziyade kaç tane cihazınız var ve cihazlarınızın pil kapasitesinin yaklaşık 2-3 katı bir değer almak daha mantıklı olur. Ayrıca mAh yükseldikçe taşınabilir şarj cihazlarının şarj olma süreleride buna bağlı olarak uzuyor. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim Sony alırsanız daha uzun ömürlü olacaktır çünkü hibrit jel teknolojisi kullanılıyor. Birde benim anlamadığım Xiaomi 20000 mah için şarj olma süresi yaklaşık 6 saat olarak yazıyor bu bana çok kısa geldi en az 10 hatta 15 saate yakın sürmesi lazım. Çıkış amperi çok yüksek aa kapasitesi harika bak abi 6 saatte kendini dolduruyor diye hemen coşmamak lazım kapasitesini hemen kaybetmemesi uzun ömürlü olması daha önemli.
son olarak da bir şey daha soracağım bu üçünün birbirinden farkı ne?
Xiaomi 20000 Mah Powerbank 2c Yeni Tasarım Taşınabilir Şarj - n11.com
Xiaomi Mi ( 2. Nesil ) Powerbank 20000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj - n11.com
Xiaomi 20000 Mah Powerbank 2c (versiyon 2) Son Sürüm Orjinal - n11.com

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Eyoblv.png

Boyutları, ağırlıkları farklı ve Orjinal olanında Lityum ion pil var diğerleri polimer. Bence 2.ci modeli alın 330.5g olanı :)

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Eyoblv.png

Boyutları, ağırlıkları farklı ve Orjinal olanında Lityum ion pil var diğerleri polimer. Bence 2.ci modeli alın 330.5g olanı :)
orijinal olmadıgı kanısına nasıl vardın? hepsinde de barkod tarayıcı varmış ?lityum ion ile polimer in farkı ne ki

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
orijinal olmadıgı kanısına nasıl vardın? hepsinde de barkod tarayıcı varmış ?lityum ion ile polimer in farkı ne ki
Hayır hepsi orjinaldir bence sadece isim olarak öyle yazılmış. Lityum ionun tek avantajı lityum polimere göre daha güvenli olması. Diğer konularda lityum polimer (şarj tutma gücü, hafiflik, sıcak ortamlarda verimlilik vb.) daha iyi.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yapısında Lityum ve Polimer kimyasallarını barındıran pillere kısaca LiPO pil denir.

Elektrikli modelciliğin gelişmesinde bence çok katkısı olmuş bir pil türüdür. Günümüzde modelcilik dışında navigasyon cihazları, mp3 çalarlar gibi elektronik cihazlarda da artık kullanılmaya başlanmıştır.
Avantajları :
Lipo piller NiCd ve NiMH pillere göre çok daha fazla akım üretebilirler (fazla deşarj kapasitesi).

Kıyaslama yapıldığında diğer pillere oranla daha hafiftirler bu da modelcilikte kullanımı açısından bir avantajdır.

NiCd ve NiMH pillere göre kullanım süreleri daha uzundur.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
haydaa 2. si 180 lira olmuş. diğer ikisi 120 lira hiçbir farkları yoksa şarj konusunda bu kadar fark neden aklımı karışıtırıyor

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
arkadaşlar son bir sorum daha var. iphone dönüştürücü olunca ne oluyor? zaten usb ile bağlanmıyor mu iphone ye? dönüştrücü ne alaka yani