Powerbank Bataryayı Bozar mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

rubarovan21

Doçent
iPhone 7 kullanıyorum. Powerbankler pilin ömrünü kısaltır mı? veya zarar verir mi?
Bataryayı sürekli powerbank ile şarj etmek bozar. Fakat sürekli powerbank ile değil, sadece mecbur kaldığınız zamanlarda powerbank ile şarj ederseniz bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi kullandığınız powerbank'in de kaliteli bir powerbank olması gerekir.

Bataryayı sürekli powerbank ile şarj etmek bozar. Fakat sürekli powerbank ile değil, sadece mecbur kaldığınız zamanlarda powerbank ile şarj ederseniz bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabi kullandığınız powerbank'in de kaliteli bir powerbank olması gerekir.
Xiaomi'nin 5000 mAh'lik powerbanki var.

grezimonk

Profesör
bunu neye dayanarak iddia ediyorsun? usb portundan şarj etmekle aynı hatta daha stabil... power bank kaliteliyse asla sorun olmaz original şarj gibi ( apple şarjı ) kullanıcıyı öldürmez...

insanimsi

Asistan
sonuçta kaliteli bir powerbank ise fazla elektrik vermez yani fişe takmaktan daha iyi olur statik elektrik ihtimali sanırım daha az :)

rubarovan21

Doçent
bunu neye dayanarak iddia ediyorsun? usb portundan şarj etmekle aynı hatta daha stabil... power bank kaliteliyse asla sorun olmaz original şarj gibi ( apple şarjı ) kullanıcıyı öldürmez...
Bunu neye dayanarak söylüyorum, kullanımıma dayanarak söylüyorum ve powerbank’ler priz değil o da sonuçta bir batarya ve bataryadan akım çekiyorsunuz. Prizden alınan elektrik her zaman en sağlıklısıdır. Evdeyken ne diye powerbankten şarj edilsin ki

grezimonk

Profesör
Bunu neye dayanarak söylüyorum, kullanımıma dayanarak söylüyorum ve powerbank’ler priz değil o da sonuçta bir batarya ve bataryadan akım çekiyorsunuz. Prizden alınan elektrik her zaman en sağlıklısıdır. Evdeyken ne diye powerbankten şarj edilsin ki
çok yanlış her şarj cihazı düzgün dc çıkış veremiyor... + kaçak elektrik kullanan hırsızların olumsuz etkisi + her zaman evde olmadığınızıda hesaba katın... umuma açık yerlerde şarj etmek risklidir...

organik batarya yapıldı? batarya ölemez ki yaşamıyor ki ölsün bozulur o...

PARAzitCELL

Profesör
İlk defa duyuyorum, powerbanktan bozulan bir telefon ve bataryası varsa öncelikle ya o powerbank arızalıdır ya da telefon veya bataryası :D applecılar ne kadar da hassas :p Ayrıca powerbank sorunsuz akım veriyorsa prizdeki dalgalanmalardan daha istikrarlı bir akım verir ve daha güvenlidir. Bizdeki telefonlar düşüyor, otobüste şarj oluyor, powerbank kullanılıyor ama batarya veya perfomansta öyle etten püften (apple marka telefonlarda olduğu gibi) kendiliğinden arızalar çıkmıyor . Apple cılar elinden gelseler telefonlarını kundaklayacaklar, altına bez bağlayacaklar :D

remaz3442

Asistan
sürekli powerbank ile şarj etmek ömrü kısaltır. İçindeki pillere güvendiğiniz ürünleri tercih ediniz.

grezimonk

Profesör
hala sallıyolar sadece power bunk ile şarj edip hiç sorun yaşamayanlar yalan söylüyor derler...

stat counter