Powera basıyorum siyah ekranda kalıyor, açılmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dizüstümü kullanırken bir anda ekran rengarenk oldu bende korktum kapattım önceden de olan Powera basınca ekran siyahta kalıyor. Bu arada anakart yanmadı çünkü altta wi-fi, şarj oluyor gibi ışıklar yanıyor. Birde bir fotoğraf eklicem boş işlemci büyüklüğünde bir yer var orası ekran kartı eklemek için bir yer mi.(Siyah ekranda kalması çok önceden oluyor o zamanlar da 4.7A şarj aleti kullanıyordum şimdi ise 3.25A kullanıyorum Laptopun Çalışmak için gerekli olan Amper değeri ise 2.32A Sizce şarj aleti fazla geliyor ve ekran siyah ekranda kalıyor olabilir mi ? 4.7Aden 3.25A e geçince laptop açıldı baya oynadım hatta ama şimdi yine aynısı oluyor) YARDIM EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM. Biraz acil.

Reaksiyon puanı
391
1. Adaptoru laptoptan cekin
2.Laptopun pilini de cıkartın
3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun
4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.
5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın
6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın
Hocam burdaki maddeleri adım adım uygulayın inşallah düzelir. Ama sorun uyumsuz şarj aleti de olabilir.
Edit: Eğer bunlarda olmazsa bios pilini çıkarıp takmayı denemeniz gerekir. Ancak çoğu laptopta bios pili pc ye lehimli olur.
Son olarak buraya da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1. Adaptoru laptoptan cekin
2.Laptopun pilini de cıkartın
3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun
4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.
5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın
6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın
Hocam burdaki maddeleri adım adım uygulayın inşallah düzelir. Ama sorun uyumsuz şarj aleti de olabilir.
Edit: Eğer bunlarda olmazsa bios pilini çıkarıp takmayı denemeniz gerekir. Ancak çoğu laptopta bios pili pc ye lehimli olur.
Son olarak buraya da bakabilirsiniz.
Cok teşekkürler açıldı , uyumsuz sarj aletide olabilir en kisa zamanda uyumlu bir sarj aleti almam gerekli. Sağolun.

murattemel06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Geçmiş olsun :). Peki nasıl açtınız? burdaki maddeleri mi uyguladınız?
evet ama yine aynısı oldu bende bıraktım sonra sorun ramdaymiş uyumsuz oldugu için pc kendini korumaya alıyormuş 1isini servis çıkarttı şuanda çalışıyor ama yeni açtıgım konuya yardım edersenız çok sevinirim

Reaksiyon puanı
391
Mhz değerleri uyuşmayabiliyor hocam. Eğer sizdeki de öyle ise sorun büyük ihtimal bu olabilir. Yeni açtığınız konu hangisi?