Power Supply Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Merheba arkadaşlar
Benim aradığım özellikler sessiz çalışması,400 w yetiyor ama ben 500 w alıcam ilerde sorun olmasın.Fiyat olarak en fazla 150 tl ayırabilirim.Arkadaşlar power supply alırken nelere dikkat etmeliyim?
Yorumlarınızı bekliyorum :)

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
150 tl çok rahat karşılar 500 w ihtiyacını bir çok seçeneğin var istediğini alabilirsin

linkteki powerda gayet güzel

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar power supply alırken nelere dikkat etmeliyim? :)

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
mağazanın yakın olmasına,
satıcının bayan ve güzel olmasına,
ürün kutusunun alengirli olmasına,
beraberinde hediyesi olmasına vs.. :)

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
watt değeri sistemine uygun olacak. kullandığın ekran kartına bağlı olarak 400-500 w arası bir değer yeterli olur. sonra güvenebileceğin bir marka olacak. teknik serviste çalıştığım dönemlerde edindiğim tecrübeler, güvendiğim markalar var. bu markalar fiyat performans olarak zaten kendilerini belli ediyorlar. İşte onlardan birini alırım, UPS'ime de bağlarım canavar gibi çalışır. That's all...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Almışken sağlam bişi al.Seni 5 yıl sonrasınada götürsün.

Hepsiburada.com : GLACIALPOWER 650W 12CM FAN POWER SUPPLY GP-AL650A | Bilgisayar

Hepsiburada.com : GLACIALPOWER 550W 12CM FAN POWER SUPPLY GP-AL550A | Bilgisayar

Glacial Power'ın ürünleri gayet güzel ve kalitelidir.SDN'de videolu incelemesi mevcut.Kutusunda ne yazıyorsa gerçek değerleridir.Dandik çin malları gibi 500 watt yazıpta 350 wattlık enerji vermez.

Güç Kaynağı konusunda dikkat etmen gereken çalışırken sessiz olması.Ani anlık voltaj değişiklerine maruz kaldıgında bunu pc'ye hissettirmemesi (pc ye reset atma gibi).Çin malı olmaması.(çin malı konusunda yaygın bir düşünce vardır.Bi Çinde üretilen farklı ülkelerin kaliteli ürünleri var birde Çin Malı dandik markası olmayan ürünler var.)Üzerinde yazan değerleri gerçekten verebilmesi(bunu pc'ye aşırı yüklendiğinde fanın çok ses çıkarıp çıkarmamasından anlayabilirsin)

Mesela iPhone bile Çinde üretilyo ama işçilik malzeme kalitesi konusunda hiçbir telefon eline su dökemez.iPhone'un arkasında şu yazar

"Designed by Apple in California Assembled in China".

"Apple California'da dizayn edilmiştir, Çinde üretilmiştir" yazıyor !

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
valla bende tagan 2 force 700 w psu var gayet çok memnunum şahsen kaç kere elektrik gitti geldi voltaj düştü falan ama şükür hiçbir şey olmadı kullanmanı tavsiye ederim..

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
%50-60 verimliliğe sahip bir güç kaynağı 200W için 300-400W harcarken %80+ verimliliğe sahip bir güç kaynağı 250W harcıyor. Yani daha az elektrik yer. :)
Ben 500 WATT TR2 RX POWER kullanıyorum. Memnunum ama High Power kadar sessiz değildir.

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Teşekurler arkadaşlar hıgh Power de karar verilmiştir birazdan sipariş veriyorum inşallah hayırlı olur
Encok yorum alan en cok tercih edilen bu marka sessizlik olarakta ön planda

Son mesajlar