Power Supply önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Selam...

Benim Pc mi 2-3 gün download için açık tutmam gerekiyor bu power supply yeterli olurmu? şuanki kullandıgım bu.

7b7a8deef5_W0116.jpg

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
750w yeter de açık tutmayla ne alaka kurdun anlamadım normaline de arkasına extradan 1 fan takarsın yeterdi ısısnmaya karşı

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben pcden pek anlamadıgım için yanarmı acaba diye kafam karıştı.

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
korkma 2-3 günde bilgisayarın yanmaz fakat ne indireceksin ki 2-3 gün sürecek

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sadece download için kullanacaksan işlemci frekansının boş işlerde düştüğünden emin ol. AMD türü işlemciler için sanırım ek driver yüklemek gerekiyor (Cool & Quiet miydi neydi), Intel için sanırım ek bişi yapmana gerek yok. İşlemci frekansının boş yada düşük işlemci tüketimi durumunda düşürülmesi hem ısı kaybını düşürür hemde daha az güç (elektrik) harcar.

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece download için kullanacaksan işlemci frekansının boş işlerde düştüğünden emin ol. AMD türü işlemciler için sanırım ek driver yüklemek gerekiyor (Cool & Quiet miydi neydi), Intel için sanırım ek bişi yapmana gerek yok. İşlemci frekansının boş yada düşük işlemci tüketimi durumunda düşürülmesi hem ısı kaybını düşürür hemde daha az güç (elektrik) harcar.

evet işlemcim intel E8400 @ 3.00 GHz

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
anladım yalnız üst üste mesaj yazma yasakdır. Eğer sürekli üst üste yazarsan engelenebilirsin

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir kerelik yapılacak bi işlem için mi psu almak istiyorsun :)

şimdi normalde zaten kaliteli bir güç kaynağı kullanmak gerekir, şu an ne kullandığını bilemiyorum, ancak zaten kaliteli bir şey kullanıyorsn sırf bu işlem için değiştirmene gerek yok, ama kalitesiz bir g.k kullanıyorsan, bu işlemi yapmasan da kaliteli bir tane takman faydalı olur.

ferplex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ne 2-3 günü bilgisayar dedeğin 10 gün bile açık kalır bende p4 2.4 vardı bir zamanlar 256k sınırsız abonesiyken hiç kapanmazdı.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
benim makina (sattım ps3 aldım) 4 yıl boyunca elektirik kesintisi - format - ve içindeki pislikleri temizlemek dışında hiç kapanmadı. yani 4 yılda en fazla 20 kez kapanmıştır.