Power Balance 8.90TL

Bu konuyu okuyanlar

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
p1_8730.gif

[h=3]Power Balance Enerji ve Güç Bilekliği[/h]Zihinsel ve fiziksel performansımızı üst düzeyde tutarak, stres gibi olumsuz unsurlara karşı doğal dengenizi Power Balance ile koruyun.
8.90[SUP]TL[/SUP]+ 4 TL Kargo
(KDV Dahil)
http://www.batangemi.com/product.php?id=115

G
eçen sene ilk çıktığında 40 TL'ye orjinal almıştım. Acaba bunun sahte olma ihtimali var mı?

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Orjinal olsa ne yazar ki...aldatmaca hep : )

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
nasi bisey surekli negatif ion yayicak ki. :p teknik aciklamasini bilen var mi ?
bitmeyen batarya bitmeyen sakiz olayi gibi bisey :D
batarya felan kullansa elektrikli bisey olsa belki daha inandirici olurdu.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Test etmek için mağaza çalışanları üzerimde denedi. Bilekliği takmadan kolumun birini geriye açtılar adam ne kadar açtığımı ölçtü. Sonra tek ayak üstünde tuttu kollarımı açtırdı. Sonra kolumun birine bastırdı dengem bozuldu ayağımı indirdim. Bilekliği taktıktan sonra kolumu daha geriye açtım, adam koluma bastırınca dengem bozulmadı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama fiziksel gücü arttırdığı söyleniyor.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
bu bilekliği üreten firma bilimsel dayanaklarının olmadığını açıklamıştı
ancak insanlar ısrarla bu ürünü alıyor.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
dengeden ziyade, yuksek performanslı iş yapıyorsanız işe yarıyor gunun 12 saati agır iş yapanlarda özellıkle

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
İşte bana yapılan test.

[video=youtube;6gIMxjr3n5U]http://www.youtube.com/watch?v=6gIMxjr3n5U&feature=player_embedded#at=45[/video]

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Yapılan testlerde aslında senin bileğine onu takmasalardı gene aynı sonuçları verecekti. Son testi biraz önce uyguladım ve 2. kez kolumu çevirdiğimde (kolumda o zımbırtı olmadan) daha fazla açıldı.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Firma kendisi hakkında çıkan haberleri yalanlayamamış diye biliyorum.Vikipedi'de de bununla ilgili açıklamalar var.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Power_Balance

http://en.wikipedia.org/wiki/Power_Balance

In our advertising we stated that Power Balance wristbands improved your strength, balance and flexibility. We admit that there is no credible scientific evidence that supports our claims and therefore we engaged in misleading conduct in breach of s52 of the Trade Practices Act 1974. If you feel you have been misled by our promotions, we wish to unreservedly apologize and offer a full refund.

"Reklamlarımızda Power Balance bilekliklerin sizi güçlendirdiğini, denge ve esnekliğinizi arttırdığını söyledik. Kabul ediyoruz ki, elimizde bunu gösteren hiçbir bilimsel kanıt bulunmamaktadır ve reklamlarımızla 1974 Ticaret Uygulama Kurallarını çiğnediğimizi kabul ediyoruz. Eğer bizim tarafımızdan kandırıldığınızı düşünüyorsanız, sizden özür dileyip, ücreti de geri ödemeyi kabul ederiz." denmiştir.

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
İlk aldığım aradan bir yıl geçince içindeki hologram silinmeye başlamıştı. Sertçe çıkartırken kolumdan koptu. Sonra kesip içini açtım, yoğun sıvı var içinde ve hologram. Ne derece etkilidir bilemem ama ben psikolojik olarak az da olsa yararını gördüm. Bu ucuz, denemekte fayda var.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kolunu acmakla alakasi olamaz o kemiklerin kaslarin yapisina bagli. denge konusuna gelince faydasi olabilir. negatif iyonlarin sakinlestirici ve strese karsi dengeleyici bir etkisi oldugu soyleniyo. tabi istatiksel bilgilermis. tam teknik olmayabilir :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ben bir süre kullandım, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum ama kişi psikolojik olarak iyi hissediyor bunu takınca. aldım bi tane bakalım orijinal mi çıkacak :D yalnız sitenin banka güvenlik sertifikası çıkmadı, sanal kartla almakta fayda var

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Test etmek için mağaza çalışanları üzerimde denedi. Bilekliği takmadan kolumun birini geriye açtılar adam ne kadar açtığımı ölçtü. Sonra tek ayak üstünde tuttu kollarımı açtırdı. Sonra kolumun birine bastırdı dengem bozuldu ayağımı indirdim. Bilekliği taktıktan sonra kolumu daha geriye açtım, adam koluma bastırınca dengem bozulmadı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama fiziksel gücü arttırdığı söyleniyor.

Tamamen piskolojik.Birisi üzerinde deneyin aynısını tekrardan ama başka bileklik takın yine düşmeyecektir...

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Tamamen piskolojik.Birisi üzerinde deneyin aynısını tekrardan ama başka bileklik takın yine düşmeyecektir...

Ben inanmadım şahsen. Sonuçta bunu bana yapan insanlar bu ürünü pazarlamaya çalışan kişiler. Bilekliksiz 5 güç kullanıyorsa bileklik takınca 3 güç kullanıyordur. Nereden bilebilirsin bunu. Psikolojikte olabilir tabii. Kaldı ki firma kendi söylemiş bilimsel bir gerçek yok diye.

screen_shot_2011-01-03_at_5.01.23_pm.png

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Test videosu bana fazla yapmacık gibi geldi ki o sen test bende de 2. deneyişimde daha fazla açtım kolumu.İlk test içinde ayrıca tek ayak üstünde neredeyse yan yattım diyeceğim ama düşmedim kollarım hala aynı hizada tamamen açık şekilde vücudumla orantılı yan yattı ama bir şey olmadı.Bilekliği takınca ters dönüpte düşmeyecek miyim ben :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
siteden 1 saat önce siparişte bulundum, kargoya verilmişte. hızlarını takdir ettim ne kadar çakma yollayacak olsalar bile :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Mağazalarda falan satılıyor mu bu ürün ? Yoksa sadece internet üzerinden mi satın alınıyor ?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Yok şimdi böyle 8-10 liraysa bu sitedeki gibi tamam :D Öbür türlü 50 lira veremem bilekliğe :D

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım ürün tamamen sahtedir. Orjinalide vaadettiği hiç bir özelliği vermemektedir. Test konusundaki yanıltmaca da kuvvetin uygulandığı yön ile alakalıdır. Ben 2 hafta önce aldım geri verdim. Ama aksesuar için ideal özellikle Nba all star edition çok güzel. Takı olarak kullanıcaksan al. Eğer vaadettiği özellikleri vermesini istiyorsan kendini Placebo etkisi için şartla.

İlk başta uygulanan kuvvet merkez noktasından zıt yönde yani vücudun zıt yönünde
power balance takılı iken uygulanan kuvvet uygulanan yerin çaprazına vücuda doğrudur.(İster asıl ister 2 elinde bastır gene düşmez.)
Esnekliğe gelincede ilk başta maksimum esneyip 3 sn bekledikten sonra 2.esneme ilk esnemeden fazla olur isterseniz deneyin.
[video=youtube;g-SehgbhW-8]http://www.youtube.com/watch?v=g-SehgbhW-8[/video]

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
8.90+4.00 TL çok pahalı Çinliler bu konuda daha girişken. Taaa Çinden 2,5 dolara bunların saatli olanından adrese teslim yolluyorlar. Hiç olmazsa Çinlilerin ürünü saat göstererek bir işe yarıyor.

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bunun sahibi televizyona çıktı ve aynen şöyle söyledi ; "Bizler belirli pskolojik testler sunduk ve onlarda inandı.Bu bileklikler sahtedir."
Yani anlayacağınız bu bileklikler işe yaramıyor bir nevi plasebo etkisi.
Alınmayın ama ...
Not:Bizim çevrede bu bilekliği halen takanları gördüğümüzde aşağlıyoruz. :)

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Plasebo dan başka bir açıklaması yok bunun.O etkiyi sizde oluşturuyorsa parasını hak etmiş demektir.

Yoktan enerji var olmaz , var olan enerji yok olmaz biçim değiştirir.

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Geldi ama ş*refsizler en büyük boyu göndermiş deli oldum!

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
O kadar parayi verince

adamin dengesi zaten gider :D

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
bizim abi de 6 lira dan satıyor :) orjinal isteyen var mı ? :D

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Neyin nesi olduğu belli olmayan bileziklere 50 lira vereceğinize, özel taşlardan yapılan kolyeler alabilirsiniz.Hiç değilse onların vücudun elektiriğini aldığı bilimsel bir gerçek.