Potanın Kraliçeleri Yarı Finalde

Bu konuyu okuyanlar

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında İstanbul Üniversitesi BGD ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, mücadeleden 72-68 galip ayrıldı. Takımımız bu sonuçla yarı finale yükseldi.

Öte yandan karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Özsoy da izledi.

İlk çeyreği 20-24 önde tamamlayan üniversite ekibi, maçın kalan bölümünde ribaund sıkıntısı çekerken, yaptığı basit top kayıplarıyla da oyuna ortak olma şansını yakalayamadı.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda, 18 sayı ile başrol oynayan Cappie Pondexter, "Maçın Yıldızı" seçilirken, oyuncuya ödülünü TBF Kadın Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat takdim etti. Fenerbahçemizde Ivana Matovic 15 sayı-7 ribuand ve Esmeral Tunçluer de 12 sayı ile yarı final biletinin alınmasında etkili olan diğer oyuncular oldular.

Mücadeleye Essence Tiffany’nin sayılarıyla başlayan İstanbul Üniversitesi, ilk periyodu 20-24 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Esmeral Tunçluer’in önderliğinde 10-3’lük bir seri yakalayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, 15. dakikada 30-27’lik skorla öne geçerek rakibini mola almaya zorladı. Mola dönüşündeyse bu kez Cappie Pondexter- Anastasiya Verameyenka ikilisinin sahne almasıyla farkı daha da açan Fenerbahçemiz ekip, soyunma odasına 38-30’luk skor avantajıyla girdi.

Rakibinin boyalı alandan Ivana Matovic’le kaydettiği sayılara engel olamayan İstanbul BGD., ribaundlardaki üstünlüğü de rakibine kaptırınca final periyoduna 54-48 geride girdi. Hücum ribaundları sonrasında bulduğu ikinci şans sayılarıyla aradaki farkı korumaya devam eden Potanın Kraliçeleri, maçın sonlarında Esmeral – Matovic ikilisiyle skor üreterek mücadeleden 72-68 galip ayrıldı. Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, yarı finalde yarın Ceyhan Belediye ile saat 20.15’te karşılaşacak.

SALON:Kepez Spor Salonu
HAKEMLER: Zeynep Funda Teoman, Fazilet Gülter, Ogün Ciliz
FENERBAHÇE(72): Birsel Vardarlı (8 sayı, 4 asist), Esmeral Tunçluer (12 sayı, 3 asist), Verameyenka (6 sayı), Ivana Matovic (15 sayı), Cappie Pondexter (18 sayı, 4 asist), Angel Mc Coughtry (10 sayı, 3 asist), Nevin Nevlin (3 sayı, 1 asist).
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (68): Tuğba Palazoğlu (3 sayı), Bahar Yapar (7 sayı, 1 asist), Nilay Kartaltepe (18 sayı, 3 asist), Didem Nakaş (2 sayı), Irina Osipova (10 sayı, 3 asist), Carson (13 sayı, 3 asist), Davenport (14 sayı).

1.PERİYOT:20-24
2.PERİYOT:38-30
3.PERİYOT:54-48
4.PERİYOT:72 -68

2013-01-03_bas4.jpg

2013-01-03_yo5.jpg

Kaynak

İnşallah Final maçımıza gideceğim bende. Birsel'i, Angel'ı ve Cappie'yi canlı izlemek istiyorum. :D