Bu konuyu okuyanlar

Yulia23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam millet. Ocak ayında satın aldığım portalusso marka timsah derisi kılıf hakkında bir kaç birşey söylemek isterim. Mobil aksesuar kategorisinde en çok üzerinde sorular sorulduğunu fark ettiğim konu; silikon mu deri kılıf mı? Sorunsalına kendi deneyimlerimden yola çıkarak bir cevap vermek istedim. Aralık ayında iPhone XS aldım akabinde malum malı perte çıkarmamak için kılıf arayışına girdim ve bu markayla karşılaştım, ilk başta yabancı bir marka sandım Website dili İngilizce olduğu için daha sonra Türk olduklarını gördüm hakkımızda bölümünden. Enteresan karşıladığım ilk şey timsah derisinden bir telefon kılıfının yapılması oldu ve bunun türkiye’de bir Türk markanın yapması acayip geldi. Çünkü malum bizde timsah yok. Araştırınca öğrendim ki ithalmiş deri . Yurtdışında Michael luis felan görüyordum hoşuma gidiyordu ama hiç yeltenmedim gümrüğü osu busu var diye velhasıl sarı, kırmızı, siyah ve Lacivert renkte timsah kılıfları vardı benim gözüme sarı daha iyi geldi bir kredi kartlık ihtiyacım da olduğu için kılıfla birlikte kartlık sipariş ettim. Bu arada kılıf üzerindeki logosu 18 ayar beyaz altın kaplama, kartlık üzerindeki logo 24 ayar sarı altın kaplama. Ürünler şu şekilde:

9C5E82CA-4DFD-4254-A6C1-EFB63AB7E4D3.jpeg

Ürünler güzel hazırlanmış kutusunda geldi ve kılıfa sertifika+garanti belgesi tadında bir el kitapçığı düzenlemişler içinde satın alan kişinin adına düzenlenmiş bir sertifika alanı, product usage instructions ve leather care tips alanları var.

Kutu ise şu şekilde;

AE833F1E-6FB7-419A-9CB2-4D0F64EB5F47.jpeg

6F2AA3AD-AE2C-492D-A302-B356383F3BBB.jpeg

Şimdi gelelim ürünü kullandığım 6 buçuk aylık sürece. Ürün geldiği zaman endişelendiğim bir nokta oldu oda acaba kılıfın üzerindeki logo sürtünmeden dolayı yıpranır mı idi neyse ki öyle birşey olmadı kaplama felan sökülmedi, kararma vs yapmadı zaten böyle bir kılıf alırsan 15 tl lik silikon kılıfa yaptığın muameleyi yapmaman gerekir bilinciyle kılıfı iyi kullanmaya çalıştım ve bu kadar süredir problemsiz şekilde kullanmaya devam ediyorum. Deri el boyaması ile sarı rengine çevrildiği için renk akması olur mu diye endişelendim çok şükür oda olmadı ancak deri kılıf almak isteyenlere önemli bir uyarım “deriye su değdirmeyin!” ofiste çalışırken kazara su döktüm kış ayından mütevellit kurutmak zor oluyor ve bu durum da derinin kalitesini bozuyor. Hele benim gibi nemli ve yağışlı yerlerde yaşıyorsanız aman deriyi Sudan uzak tutun. Olur da su değerse pamuklu bir bez yardımı ile hafifçe kurulayıp oda ısısında kurumaya bırakın asla kurutma makinası veya kalorifer gibi ısı kaynaklarıyla kurutmaya kalkmayın. keza portalusso nun deri bakım öneri kitapçığında öyle diyor bende öyle yaptım. İşim gereği Cihazı çok elimde tutan bir insan olduğum için sık sık düşürebiliyorum. telefonumu bu süreçte 3-5 kez düşürdüm ve bir sorun yaşamadım. Kılıfın deri olmayan bölümü yani çerçevesi poliüretan maddeden yapılmış, yarı esnek ve yarı yumuşak bir yapıya sahip telefonu çok iyi sarıyor. Özetle arkadaşlar portalusso’nun timsah kılıfı benden 10 üzerinden 9 puan aldı.

Ürünün linkini vermiyorum reklam muhabbeti yapılmasın diye merak edenler Google dan bakabilir. Fiyat merak edenlere kılıfı o zaman 995 tl’ye, kredi kartlığı ise 1398 tl ye aldım. Şimdi kur farkından değişmiş olabilir. Fiyat fayda dengesi şimdilik tatmin edici kılıfın beni 1,5 buçuk yıl kadar götürüp götürmeyeceğini merak ediyorum eğer götürürse geriye kalan 1 puanı ozaman vereceğim. Edit gelecek.

Sevgiler.

Pigopip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kılıf harika görünüyor ama fiyat tabiri caizse hayvan gibi baya pahalıymış ? anahtarlıklarına bakayım dedim oda 300 küsürden başlıyor

zengin arkadaşlara başarılar

Yulia23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kılıf harika görünüyor ama fiyat tabiri caizse hayvan gibi baya pahalıymış ? anahtarlıklarına bakayım dedim oda 300 küsürden başlıyor

zengin arkadaşlara başarılar
Yorumun için teşekkürler.
Malzemeden kaynaklı durum zaten iyi bir dana derisi kılıf bile piyasada 150-300 bandında. Bu arada mesajda belirtmeyi unuttum kılıfın içi de dana derisi kaplama. Ancak sonuçta bütçe ve zevk işi kişiden kişiye değişebilir.

Pigopip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Güle güle kullan abi sözüm yok. Fakat bizde bütçe yok. Zaten iPhone xs Türkiye’nin genel ekonomik standartlarının 2-3 katı üzerinde bir fiyata sahip öyle bir telefona da böyle bir kılıf takılabilir. Ama dana derisi kılıflarının Fiyatları fena değil zorlasan alınır (lakin bende iPhone yok o ayrı konu ??) sarısı güzel plaj işi. ?

309C3AF3-34F2-4EB4-B380-91D17A8C810A.jpeg