Plazma Bitmiyor mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yavuz Şahin-1

Profesör
Katılım
2 Şub 2009
Mesajlar
1,721
Puanları
0
LCD teknolojisinin gelişmesi ve Plazmanın buna ayak uyduramaması geçtiğimiz günlerde konuşulan konulardan bir tanesiydi. Peki Plazma teknolojisi ne olacak?

Plazma teknolojisinin LCD'��ye göre daha fazla güç tüketmesi özellikle Avrupa bölgesinde kullanıcılar tarafından tercih edilmeme sebeplerinin başında geliyor. Firmalar ise yeni ürünlerinde görüntü özelliklerinden çok işlevselliğe ve multimedyaya önem veriyor.

Plazma bitti dedikodularına karşın Hitachi firması güzel bir cevap verdi. Ve yedi yeni ürününü kullanıcılarının beğenisine sundu. Wooo serisi olarak adlandırılan bu yeni ürünler 250 GB dahili sabit disk ile birlikte geliyor. Ayrıca ürünlerin hepsi DLNA ağ desteğine sahip. 42 ila 50 inç arasında ekran büyüklüğüne sahip modellerden oluşan bu seri 40000:1 kontrast oranı vaat ediyor.

Hitachi'��nin plazma TV'��leri görüntü kalitesi veya güç tüketimi açısından diğer ürünlerle aynı özelliklere sahip. Hitachi'��nin plazma ürünlerindeki amacı rakiplerine göre multimedya özellikleri açısından farklılaşmak.
:: Plazma teknolojisi hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 

ExCeLLeNT

Dekan
Katılım
20 Şub 2009
Mesajlar
5,778
Puanları
38
Plazmada ki görüntü süper ama he baksana şehre benim oyum plazmadan yana şehre bak be.Plazma bu şehri gösterdiği için plazma benim için artık:DBunlar acaba ne kadardır he teknoloji bayağı ilerledi bunlar aslında normal televizyon ama adam diyor yok şu kadar kapasitesi var diski şu kadar görüntü iyi olsun tmm işte normal televizyonlardan ne farkı var televizyon diyin plazma yerine ne güzel işte aha bildiğimiz televizyon bu:D
 

ByKaMiKaZe

Profesör
Katılım
2 Ocak 2009
Mesajlar
1,457
Puanları
38
ExCeLLeNT nedemek istediğini anlayamadım, 2 kere okudum anlayabilmek için gene anlamadım :D
benim oyum LCD' den yana
 
Üst
stat counter