Playstation'a alışmak

Bu konuyu okuyanlar

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllar pc'de fare ile oyun oynadık. Şimdi Ps alayım diyorum. Bugün biraz Call Of Duty oynadım ancak çok zorlandık adamlara namluyu denk getirebilmek için. Alıp almamada kararsız kaldım. İlk başta sizde durum nasıl oldu? Hemen alıştınız mı yoksa biraz zaman alıyor mu? Pc'nin verdiği zevki verir mi alışınca? Bir de ideal harddisk olarak kaçı tavsiye edersiniz? Şundan aşağı olmasın gibi.

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllar pc'de fare ile oyun oynadık. Şimdi Ps alayım diyorum. Bugün biraz Call Of Duty oynadım ancak çok zorlandık adamlara namluyu denk getirebilmek için. Alıp almamada kararsız kaldım. İlk başta sizde durum nasıl oldu? Hemen alıştınız mı yoksa biraz zaman alıyor mu? Pc'nin verdiği zevki verir mi alışınca? Bir de ideal harddisk olarak kaçı tavsiye edersiniz? Şundan aşağı olmasın gibi.

Benim bazı arkadaşlarım var senin gibi zorlanıyorlar.En kötü 2 aydan sonra rahat nişan almaya başlarsın
ben 6 yaşından beri konsol oynuyorum bana rahat geliyor.konsollar aslında pcden daha basit.ben bilgisayarda yapamadığım skorları kırıyorum konsollarda.Bence sen azıcık gamepad'in üzerine git rahatça oynarsın.Harddiske gelirsek bilgisayar için diyorsan bence en kötü 500 gb olması gerekir çünkü artık yeni oyunlar çok yer kaplıyor.Hatta mümkünse 1 tb.ama dediğim en kötü 500 gb.200 gb falan olursa anında doluverir.

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Playstation'a alıştıktan sonra bir daha vazgeçemeyeceksin arkadaşım ;)

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ben de sordum salondaki çocuklara dedim buna fare bağlanabiliyor mu diye yok abi dediler. Fare, klavye bağlanabiliyor mu arkadaşlar?

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yok hayır PS'nin harddiskini soruyorum.

ps için oyunları zaten disk üzerinden oynıycaksın 250 gb yeter hatta fazla bile

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben de sordum salondaki çocuklara dedim buna fare bağlanabiliyor mu diye yok abi dediler. Fare, klavye bağlanabiliyor mu arkadaşlar?

fare bağlanmaz o arkadaşın dediği klavyede yazışmak için oynamak için değil menülerde falan kullanılır en fazla

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
1 hafta içinde günde 2 saatlik oynamayla alışırsın merak etme :) zaten zamanla oluyor yani sen istersen 100 saat boyunca kesintisiz oyna bir faydası olmaz belli aralıklarla oyna bırak zamanla adapte oluyorsun :D misal ben sniper kullanıyorum nişangahı kullanmıyorum bile neredeyse :D

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ps için oyunları zaten disk üzerinden oynıycaksın 250 gb yeter hatta fazla bile

Oyunlar kurulmuyor mu? Ben kuruluyor diye duymuştum ve bu 320 gb, 500 gb ona yarıyor dediler. Kurulabiliyor ancak kurmadan da oynanabiliyor mu yoksa?

Arkadaşlar oyunlar kurulmadan oynanabiliyor mu? Kurulmadan oynanıyorsa 500 gb harddisk ne işe yarıyor?

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunlar kurulmuyor mu? Ben kuruluyor diye duymuştum ve bu 320 gb, 500 gb ona yarıyor dediler. Kurulabiliyor ancak kurmadan da oynanabiliyor mu yoksa?

Arkadaşlar oyunlar kurulmadan oynanabiliyor mu? Kurulmadan oynanıyorsa 500 gb harddisk ne işe yarıyor?

playstation store mu ne diyolar tam bilmiyorumda ordan indirirsen harddiskte kalır ama onun için kredi kartı lazım.Disk alırsan harddiske yüklenmez

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61

bazı oyunlar kurulum istiyor misal blur ya da bazı oyunlarda kurulum seçeneği var daha hızlı yükleme yapıyor ve optik sürücünün ömrü uzuyor :)

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hımm teşekkür ederim arkadaşlar. 160 gb ile 500 gb arasında epey fiyat farkı var. O halde 500 gb almaya gerek yok. 160 gb yeter de artar bile. Zira oyunları bitirdikten sonra kaldırır başka oyun kurarız. Aynı anda 10 tane oyun oynayacak değiliz sanırım. Tekrar teşekkür ederim. Alışacağımızı söylüyorsunuz girelim bakalım şu işe.

hayrettinnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hımm teşekkür ederim arkadaşlar. 160 gb ile 500 gb arasında epey fiyat farkı var. O halde 500 gb almaya gerek yok. 160 gb yeter de artar bile. Zira oyunları bitirdikten sonra kaldırır başka oyun kurarız. Aynı anda 10 tane oyun oynayacak değiliz sanırım. Tekrar teşekkür ederim. Alışacağımızı söylüyorsunuz girelim bakalım şu işe.

ps3 için kırdırman gerekir 160 gb yeter sana fazla bile oyunlar o kadar yer kaplamaz konsolda

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sıfırı biraz pahalı. İkinci el temiz çalışıyorsa alabilir miyiz arkadaşlar? İkinci el alabilirsek özellikle neye dikkat edelim?

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çok teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için. Sağ olun, var olun.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben PC'de Tomb Raider'ı Logitech F710 ile oynuyorum, XBOX kontrollerinin yerini alıyor atlarken zıplarken gayet hoş ama çatışırken bazen zorlanırsam klavye fare ikilisine geçiyorum. :)

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bugün bir playstation satan arkadaş "Hocam 600 liraya satılan ps'lerden alma onlar kırılamıyor, kırılanlar 1000 lira civarı" dedi. Doğru mudur bu? 600 liraya alacağız diye sevinirken kıramazsak hiçbir anlamı kalmaz. Ne dersiniz?

http://www.n11.com/play-station-3-500-gb-slim-P12831856 adresinde satılan çok uygun duruyor. Bu kıralabilir mi bilebilir misiniz arkadaşlar?

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Alismak oynamanla alakali. Ben pc de ps oynayan biri olarak da PS den daha keyif aliyorum. Bunun asil nedeni controller kullanmak. Tuslar birbirine yakin vs vs. Alirsan pisman olmayacaksindir. Bir de 500GB alirsan kafan rahat olur

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1

Zamanında radikal bir verip ps3 almıştım ilk oyunumda Mw2 idi. Alışmak zaman aldı ama yukarıda arkadaşın dediği gibi pc de yapamadığım skorları yapıyordum birde her tuş elinin altında geç kanepeye yayılarak oyna. Şuan steam de mw3 var arkadaşlarım çağırır ama ps3 te bf3 oynamak daha zevkli oluyor. Konsoldan korkma alışma meselesi sadece.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ps3 için gamepad ile oynayamayanlar için şöyle birşey var http://www.splitfish.com/ mouse bağlanıyor.

Nişan alma olayı için Multipalyer savaş oyunlarına misal Bf3 gibi bir oyuna girp bir iki hafta oynadıktan sonra rahatlıkla alışabilirsiniz. 2,5 yıldır oynuyorum ben ortalama 10 günde alıştım. Çok zor birşey değil.

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar almaya karar verdim de yukarıda yazdığım gibi bir ps'ci arkadaş "Hocam internette satılan 600 liralık olanlardan alma onlar kırılamıyor, kırılabilenler 1000 lira civarı" dedi. Bu doğru mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kardeş son super slimler kırılıyor mu bilmiyorum ama izmirde arkadaşın arkadaşının slim kasasını kırdırmışlardı şuan fat ve slim kasalarda sorun yok birde altta kodu oluyor ona görede kırılıp kırılamayacağı belli oluyor.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar almaya karar verdim de yukarıda yazdığım gibi bir ps'ci arkadaş "Hocam internette satılan 600 liralık olanlardan alma onlar kırılamıyor, kırılabilenler 1000 lira civarı" dedi. Bu doğru mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Ben orjinal oyun alma taraftarı olduğum için ps3 kırma olaylarını takip etmedim. Bilgi veremeyeceğim. Ayrıca multiplayer oynayamadıktan sonra bence oyun konsolu gereksiz. O yüzden kırma olaylarına karşıyım.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
ben daha yeni aldım cod yok ama uncharted 3 online oynuyorum insan 1-2 saat sonra her türlü alışıyor al bence

Son mesajlar