PlayStation mı Xbox mı ?

Bu konuyu okuyanlar

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar ben oyun konsolu almak istiyorum.Sizce ne almalıyım.Almamı önerdiğiniz şeyin modelini de yazarsanız iyi olur.Mesela ps4.Yorumlarınızı bekliyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Artık oyun konsolu almanın bi anlamı kaldı mı bilemiyorum... Zaten üst seviye bi Pc olarak üretiliyolar. Onun yerine Pc aldın mı değişen bi olay var mı pek bilmiyorum.

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
telefon bilgisayar yada konsol alacağı ama bütçem en fazla 2000-2500 konsola yöneldim bu yüzden

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Artık oyun konsolu almanın bi anlamı kaldı mı bilemiyorum... Zaten üst seviye bi Pc olarak üretiliyolar. Onun yerine Pc aldın mı değişen bi olay var mı pek bilmiyorum.
Şimdi olay şöyle misal 3000 tl ye aldığın konsol senelerce seni idame eder götürür yani ama o fiyata toplayacağın bir pc bir sene sonra oyunların çoğunu düşük seviyede açmaya başlayacaktır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
telefon bilgisayar yada konsol alacağı ama bütçem en fazla 2000-2500 konsola yöneldim bu yüzden
Önceliğin nedir? Alıp da ne yapmayı planlıyorsun, sadece oyun için mi alacaksın? Sadece oyun içinse telefon seçeneği tekmeyi yer bence (telefondan oynanan oyunun zevki olmaz bence) ... PS eskiden baya iyiydi ama şimdi pahalıya patlayabiliyor, oyunu cartu curtu derken zaten Pc almak gibi bi şey oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi olay şöyle misal 3000 tl ye aldığın konsol senelerce seni idame eder götürür yani ama o fiyata toplayacağın bir pc bir sene sonra oyunların çoğunu düşük seviyede açmaya başlayacaktır.
Pc'yi eğer anakartı iyi seçtik mi yükseltme ile yepyeni yapabiliriz, bir 3-5 sene daha götürür :)

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Liseye geçmeme az kaldı telefona ihtiyacım olacak bu yüzden ondan telefon alabilirim diye düşündüm.Telefon alırsam
Önceliğin nedir? Alıp da ne yapmayı planlıyorsun, sadece oyun için mi alacaksın? Sadece oyun içinse telefon seçeneği tekmeyi yer bence (telefondan oynanan oyunun zevki olmaz bence) ... PS eskiden baya iyiydi ama şimdi pahalıya patlayabiliyor, oyunu cartu curtu derken zaten Pc almak gibi bi şey oluyor.

Pc'yi eğer anakartı iyi seçtik mi yükseltme ile yepyeni yapabiliriz, bir 3-5 sene daha götürür :)
Liseye geçmeme az kaldı.Bu yüzden telefona ihtiyacım olacak diye düşündüm.
5-6 senelik bir laptopum var ama çok kötü :( pubg lite'ı en düşük ayarlarda kasarak oynuyorum csgodada en düşük ayarlarda 20-25 fps falan alıyorum.Yani çok kötü bir bilgisayarım var buna takviyede yapabilirim de bir şey olacağını sanmıyorum.Yeni alsam iyi olur.Ama toplama bilgisayarlar için sanırım en az 3000-3500 TL'yi gözden çıkarmam lazım.
2000 TL'ye ps4 alabilirim diye düşündüm yanına da bir kaç oyun.En yakın alabileceğim bu geldi bana ama sizin önerilerinizi de bekliyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Liseye geçmeme az kaldı telefona ihtiyacım olacak bu yüzden ondan telefon alabilirim diye düşündüm.Telefon alırsam

Liseye geçmeme az kaldı.Bu yüzden telefona ihtiyacım olacak diye düşündüm.
5-6 senelik bir laptopum var ama çok kötü :( pubg lite'ı en düşük ayarlarda kasarak oynuyorum csgodada en düşük ayarlarda 20-25 fps falan alıyorum.Yani çok kötü bir bilgisayarım var buna takviyede yapabilirim de bir şey olacağını sanmıyorum.Yeni alsam iyi olur.Ama toplama bilgisayarlar için sanırım en az 3000-3500 TL'yi gözden çıkarmam lazım.
2000 TL'ye ps4 alabilirim diye düşündüm yanına da bir kaç oyun.En yakın alabileceğim bu geldi bana ama sizin önerilerinizi de bekliyorum
Dizüstü bilgisayarının özellikleri nedir, marka ve modeli nedir? 5-6 sene aslında çok kötü sayılmaz, bende 10 senelik yedekte tuttuğum bi dizüstü var :) ssd takınca hızı iyileşti ama oyun oynamıyorum ben... Aslında liseye geçince oyunlara fazla zamanın olmayacak ya da oyunlar ile geleceğin arasındaki ince çizgide tercih yapman, dengeli gitmen gerekecek. Ayrıca lisede illaki telefon gerekir, kalan parayla da telefon düşenelim.

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Dizüstü bilgisayarının özellikleri nedir, marka ve modeli nedir? 5-6 sene aslında çok kötü sayılmaz, bende 10 senelik yedekte tuttuğum bi dizüstü var :) ssd takınca hızı iyileşti ama oyun oynamıyorum ben... Aslında liseye geçince oyunlara fazla zamanın olmayacak ya da oyunlar ile geleceğin arasındaki ince çizgide tercih yapman, dengeli gitmen gerekecek. Ayrıca lisede illaki telefon gerekir, kalan parayla da telefon düşenelim.
i5 3230m 4 çekirdek işlemci
gt 635m 2gb ekran kartı
8 gb ram
normalde csgo'yu pubg lite'ı rahatça oynamam lazım ama kasıyor internette olan tüm fps arttırma yöntemlerini uyguladım ama kasıyor.
Bilgisayarım çok ısınıyor ve 5-6 senedir hiç termal macun sürmedim termal macun sürüp ssd taksam en fazla 5-6 fps yükselir buda 30 dan 35 e çıkar yani gereksiz para harcanmış olur.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Marka ve model nedir, çünkü anakartı veya ram özelliklerine bakacam ...

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Marka ve model nedir, çünkü anakartı veya ram özelliklerine bakacam ...
72226

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
cpu -z programı ile memory kısmına ve spd kısmına foto çek, gönder :) Yukarıda yazmıyor çünkü... Bellek yükseltimi yapılabilirse ve fan temizliği ile beraber ssd de alınırsa bu bilgisayarda daha iş var kanaatindeyim.

Mainboard kısmını da çek gönder...

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bellekler zaten olabilecek en hızlı seviyede gibi görünüyor ama ekran kartın sorunlu veya tam randımanlı çalışmıyor belli ki... Aşağıda ekran kartının oyunlardaki yaklaşık değerleri yazılıyor, bir incele istersen. Buna göre fanları temizlemen şart ve sistemi bir performans programı ile test etmeliyiz...

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66964.0.html

72233

performance test 8.0 olanını yüklersen güzel bir karşılaştırma, sistem testi yapabiliriz. Sıcaklık değerlerine de bakmak gerek,
HWMonitor
yeterli...

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bellekler zaten olabilecek en hızlı seviyede gibi görünüyor ama ekran kartın sorunlu veya tam randımanlı çalışmıyor belli ki... Aşağıda ekran kartının oyunlardaki yaklaşık değerleri yazılıyor, bir incele istersen. Buna göre fanları temizlemen şart ve sistemi bir performans programı ile test etmeliyiz...

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-635M.66964.0.html
Oyunlarda gt 635m ekran kartınımı kullanıyor yoksa intel hd grapicsimi kullanıyor ? ve performans programıyla nasıl test edebilirim ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Oyunlarda gt 635m ekran kartınımı kullanıyor yoksa intel hd grapicsimi kullanıyor ? ve performans programıyla nasıl test edebilirim ?
Ya kaç yıldır minecraft oynuyorum monster notebook aldı babam bir gün hemen minecraft yükledim tabi sonra her driver hazırdı tabi işte ya fps e bakıyom yuh diyom çok az gta 5 de vardı bilgisayarda bir sürü fps alıyodum sonra 1 ay 2 ay çok uğraştım nvidia denetim masasından varsayılan intel hd graphics miş onu nvidia gtx 1050 ye çevirdim oyunun başı yerine geldi

intel hd graphics bence oyun için değildir direk boşverin onu

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Test sırasında yazacak ekranda :

ScreenHunter 27.png

Test yazan sekmede 3d grapick mark de yeterli.. :D Aynı zamanda sıcaklık değerlerini de kontrol et, en yüksek sıcaklık kaç derece oluyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tests yazan yeri tıkla oradan 3d olanı seç başlat :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
evet, test ekranına iyi bak orada yukarıda hangi ekran kartı kullanılıyorsa onun adı yazacak...

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20
yaptım 5-15 fps arası aldım hep en fazla 14 fps ye cıktı 3 fpsye kadar dustu

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
yaptım 5-15 fps arası aldım hep en fazla 14 fps ye cıktı 3 fpsye kadar dustu
Test sırasında ekranda hangi ekran kartını yazdı, ikincisi sıcaklık kaç derece oldu max...?

Örneğin test sonuç ekranında da yazar:

ScreenHunter 28.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ScreenHunter 29.png

Bak burda olması gereken değerler yazılı...

ups :D erdem nirdesin ? pc mi alev aldı acaba :p

Son düzenleme:

ErdemKus

Asistan
Reaksiyon puanı
20

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben yediydim bi su içtim biraz önlem olarak... Sabahı bekliyorum.