PlayStation 4 İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

basbeLası

Dekan
Katılım
31 Eki 2009
Mesajlar
6,696
Puanları
48
PS4 ile ilgili forumda birçok bilgi kirliliği olduğu için böyle bir konu açmayı uygun gördüm. Özellikle aşağıda yazılan konularla ilgili bazı üyeler yanlış bilgiler veriyor.

PS3 oyunlarını PS4 de oynayabilir miyim

Şu an için PS3 oyunlarını PS4 de oynamak mümkün değil. Ancak Sony'nin ileride çıkaracağı bulut sistemi benzeri playstation now ile PS3 oyunlarını PS4 de oynamamız mümkün olacak. Bu sistem şu an beta aşamasında. Bu durumun tam tersi olmaz. Yani PS4 oyunları PS3 de oynanmaz.

Yurtdışından alacağım cihaz ile burada alacağım oyunları oynayabilir miyim.

Oynayabilirsiniz. Tüm oyunlar region free'dir, Yani bölge kilidi yok. Cihazı amerikadan alırsanız NTSC olacağı için bazı bluray filmlerini oynatmaz, Şimdi çoğu bluray film de region free olarak çıktığı için buda pek sorun olmuyor.

PS4 de online oyun oynamak ücretli mi

PS3 de online oyun oynamak ücretsiz ancak Sony PS4 ile ücretli sisteme geçiş yaptı. PS4 de PSN PLUS üyeliği olmadan online oyun oynayamazsınız.

Yurtdışından alacağım cihazın garantisi burada geçerli olur mu

Yurtdışından alacağınız cihazın garantisi ülkemiz de geçerli olmaz. Amerikadan alacağınız cihaz 1 yıl us sony garantili olur. Garantisi burada geçerli olmaz. Aynı şekil de avrupa ülkelerinden vaya başka bölgelerden (Asya) alacağınız cihazın garantisi de Ülkemizde geçerli olmayacaktır. Bazı yerlerde garanti 1 yıl bizde ise kanunla 2 yıla çıkarılmış.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
stat counter