Playstation 3 hangi modelini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi günler arkadaşlar ps3 almaya karar verdim bir sürü modeli varmış. Aslına bakılırsa ben bir pc donanımı hastasıyım ve güzel bir masaüstüm var. Ama ps3 almak ve denemek istiyorum. hangisini alsam daha iyi olur? bi fat birde slim modeli varmış...bunların aralarında ki farklar nelerdir? kimisinde linux oluyormuş bu işletim sistemi ne kadar kullanışlı? kırdırılabiliniyormuş bu yapılırsa ne kadar sağlıklı olur yanma ihtimali varmı? bana bu konularda bilgi verebilecek arkadaş var ise çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkürler iyi forumlar..... :turned:

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
3,55 versiyonu kurulu jb yapılmış bir model al.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
fat: büyük kasa(ilk modeller)
slim: ince kasa(2.nesil modeller)
super slim: en ince kasa(birkaç ay önce çıkan yeni modeller)

---

JailBreak yaparsan, oyunları online oynayamazsın. Eğer online oyun deneyimi önemlisiyse jb siz almalısın.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
slim olması daha iyi tabiki. hdd kapasiteside önemli ama sonradan kendinden yükseltebilirsin hdd yi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

fat: büyük kasa(ilk modeller)
slim: ince kasa(2.nesil modeller)
super slim: en ince kasa(birkaç ay önce çıkan yeni modeller)

---

JailBreak yaparsan, oyunları online oynayamazsın. Eğer online oyun deneyimi önemlisiyse jb siz almalısın.

ben jb li makina ile online oyunları oynuyorum. neden bilmeden yorum yazıyorsun?

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
slim olması daha iyi tabiki. hdd kapasiteside önemli ama sonradan kendinden yükseltebilirsin hdd yi.

ben jb li makina ile online oyunları oynuyorum. neden bilmeden yorum yazıyorsun?

Arkadaşlarım banlandı da ondan yazıyorum.

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bir xbox kullanıcısı olarak Ps4 almayı düşünüyorum.. Xbox ımı sattım...

Online için alıyorsan xbox 360 slim öneriyorum !

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bir xbox kullanıcısı olarak Ps4 almayı düşünüyorum.. Xbox ımı sattım...

Online için alıyorsan xbox 360 slim öneriyorum !
xbox 360 neden online da daha iyi? performans açısından falanmı ?

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayır daha gelişmiş serverlar daha çok oyuncu lag sız bir server... ps3 online arkadaşlar görüşlerini paylaşsınlar... çünkü hiç ps3 kullanmadım online olarakk...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bence alma :) bilgisayarını geliştir oyunları oradan oyna. Konsol grafikleri geride kalıyor çünkü artık.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ps3'ten bahsediyorsunuz değil mi ? Jb makinede nasıl online oyun oynatıyor biraz bilgi verir misiniz?

rogero 4.30 2.05 cw ile jb li makineler online oyun oynuyor artık. hemde kopya oyunlarla. cd key sahibi olman yeterli.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
PS3'ün online yapısı hakkında bilgi verecek olursak;

-PS Network(PSN) üyeliğimiz var(ücretsiz).
-PS Strore şeklinde bir mağazası var, bu mağazamızdan oyun satın alıp, dijital kopyasını PS3'e download edebiliyoruz. Bu nedenle PS3'ümüzün HDD kapasitesi önemli.
-PSN plus şeklinde bir üyelik modeli var(3 aylık 29TL yada 1senelik 79TL). PSN Plus üyeleri her ay sony'nin ücretsiz sunduğu oyunları ps3lerine download edip üyelikleri süresince ücretsiz oynayabiliyorlar(Her ay yaklaşık 3-4 yeni oyun sunuyor). Ayrıca kampanyalar oluyor ve oyunları çok uygun fiyatlara satın alabiliyoruz, indirimlerden faydalanıyoruz. Dirt 3 oyunu D&R' da 179TL ye satılıyorken, ben PS Store'dan 39TL ye satın aldım mesela.

Son 5 ay süresince, PSN plus üyesi olarak ps3'üme indirdiğim oyunların bazıları aşağıdaki şekilde mesela(aşağıdaki oyunları D&R vs marketlerden satın almaya kalksam min 700TL ödemek durumunda kalacaktım);
-------------
Crysis 2
Red Dead Redemption
Sleeping Dogs
Batman: arkham city
bioshock 2
mass effect 3
dead or alive 5

Resident Evil 5
just cause 2
borderlands
little big planet 2
infamous 2
darksiders
motorstorm apocalypse
bulletstorm
Lord of the rings: Guardians of the middle earth
Vanquish
machinarium

-Yılbaşı ve diğer özel günlerde sürekli kampanyalar, hediyeler ve indirimler ile oyunculara güzellikler yapıyor sony.
-Oyun içerisindeyken PS tuşuna basıp, arkadaş listemizdeki arkadaşlarımızı oyunlara davet edebiliyoruz.
-8mb internete sahip olup TTnetin max 4mb hız verebilmesine rağmen, neredeyse tüm oyunları online olarak lagsız bir şekilde kesintisiz oynayabiliyorum.
-Özellikle Battlefield3 , cod:mw3, pes ve fifa gibi oyunlarda çok ciddi bir online oyuncu kitlesi bulunmakta.

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xbox'ımı sattıdığım için bir kez daha mutlu oldum... şimdi ps4 bekliyorum.. ve ps4 de psstore daha da gelişmiş olacaktır...

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence alma :) bilgisayarını geliştir oyunları oradan oyna. Konsol grafikleri geride kalıyor çünkü artık.
tabiiki forever pc herzaman :D biraz önce arkadaşın ps3 ünde bf3 oynadık grafik farkı bayağı var pc ile arasında :D bence olmasıda gerek çünkü zaten bende 600 tllik ekran kartı var ps3 600 tl :D

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ps3 şimdi alacaksan 2.el fat kasa 500GB HDD modlanmış bir tane al çünkü modası yakında geçmiş olacak ve elinden çıkarmak isteyeceksin. Şimdi ne kadar ucuza alırsan o kadar kar. Korsan oynama işine hiç bulaşma onun yerine oyun takas ederek Sony kalitesini yaşa tabiki Store da kullanabilirsin. Hala inanılmaz verilere sahip bir cihaz PS3... Aynı senesinde toplanan bir bilgisayar şuan hiçbir şey açmıyordur... 400TL civarına el değiştiriyor dediğim gibi bir cihaz ;)

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşım bak çok önemli dinle kimse bu detayı yazmamış öyle ps3 ü raftan aldım eve koydum hadi hack leyim yapamıyosun onun altında yazan kodaları var 1A - 1C gibi yani anlayacağın hack için eski bir ps3 slim bulman lazım ve bunun versiyonuda 4.30 u geçmeyecek benim evde 4.30 cfw 750 gb hacklı ps3 slim var ver gözümden sakınıyom valla

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ps3 şimdi alacaksan 2.el fat kasa 500GB HDD modlanmış bir tane al çünkü modası yakında geçmiş olacak ve elinden çıkarmak isteyeceksin. Şimdi ne kadar ucuza alırsan o kadar kar. Korsan oynama işine hiç bulaşma onun yerine oyun takas ederek Sony kalitesini yaşa tabiki Store da kullanabilirsin. Hala inanılmaz verilere sahip bir cihaz PS3... Aynı senesinde toplanan bir bilgisayar şuan hiçbir şey açmıyordur... 400TL civarına el değiştiriyor dediğim gibi bir cihaz ;)
eyv böyle bir cevap bekliyordum sağolasın ama teknoloininde 2. eli bana pek cazip gelmiyor bi keresinde işlemciden ağzım yandı daha da elektronikte 2. ele bulaşmıyorum. tşkkrler :D

arkadaşım bak çok önemli dinle kimse bu detayı yazmamış öyle ps3 ü raftan aldım eve koydum hadi hack leyim yapamıyosun onun altında yazan kodaları var 1A - 1C gibi yani anlayacağın hack için eski bir ps3 slim bulman lazım ve bunun versiyonuda 4.30 u geçmeyecek benim evde 4.30 cfw 750 gb hacklı ps3 slim var ver gözümden sakınıyom valla
söylediğin bu değerli bilgiler için çok teşekkürler dostum sağolasın ...

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hımm ilginçmiş. Peki psn store girebiliyor musun _?
ben diomki oyun oynuom online sen diyosunki store girebiliyonmu :D

4.30 orj cfw ise yinede downgrade yaptırması lazım o nedenle jb li olması şart.

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunlar ne arkadaş ps3 hakkında edineceğim çok bilgi var anlaşılan :D

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
ben diomki oyun oynuom online sen diyosunki store girebiliyonmu :D

4.30 orj cfw ise yinede downgrade yaptırması lazım o nedenle jb li olması şart.

4.30 kopya oyun oynatan cfw çıktı her oyunu açıyorum sıkıntısız hatta birde en büyük artısı fix yapmadan açılıyo oyunlar hatta ve hatta 4.40da çıktı

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
4.30 kopya oyun oynatan cfw çıktı her oyunu açıyorum sıkıntısız hatta birde en büyük artısı fix yapmadan açılıyo oyunlar hatta ve hatta 4.40da çıktı

4.40 stabil değil ve multiman desteği yok diyorlar o nedenle yüklemedim.

yigit35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben jbli makina ile online oyunları oynuyorum. neden bilmeden yorum yazıyorsun?[/QUOTE]
ne bilmeden mi bence sen bilmeden yazma birgün ps3'üne birşey olunca görürsün korsan oyuna vericeğin paraya hem emek hırsızlığı yapma hem internete gir hem istediğin oyunu güvenle oyna onun yerine xbox360 al ama ps3 daha güzel ben her arkadaşımla var diye ps3 aldım çok da güzel psn'den plus üyesi olursan bazı oyunlar bedava bazı oyunlar indirimli oluyor daha birçok avantaj üstelik ücreti de fazla değil eğer illa ucuz oyun dersen git 2.el falan oyun al veya 1 orjinal oyun alsan takas yapa yapa 1 sene gider belki ama ben orjinal oynuyom çatır çatır valla çok güzel bende ps3 süper slim kasa var

konsol grafikleri geride mi kalıyor dalga mı geçiyorsun bi kere zaten bi televizyonda oynamak var bide monitörde üstelik ps3'ün grafikleri daha iyi ondan sonra move vs gibi özellikler bide gidersin demolarını indirisin bedava çok güzel ben indirdim batman'ı gerçekten güzel hem ps3'e özel bir sürü oyun örneğin bi pc'de battlefield var bide ps3'de haaa bir de eğer 50 inç monitörde var dersen sonra göz sorunlarıyla uğraşırsın

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
PS3 oynadığına göre zaten tv led, lcd vs.dir. Bu durumda monitörde oynamana gerek yok, bilgisayarı tv'ye bağlarsın.

2 bin TL'ye ekran kartı varken, 600 TL'lik bi cihazın görüntü kalitesi mi iyi olur sence? :)

Oyundan oyuna da çok fark ediyor. Misal; Crysis bilgisayarda mükemmel iken konsolda vasat bir görüntüde.

alican özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kadıköy yazıcıoğlunda eski çalışan olarak size bu bilgileri vermem iyi olacak ilk başta playstation 3 slim model şuanda en iyi modeldir ama kırılmıyordur.ps3 ultra slim ise fazla girmeyin derim o işe ultra slim şuanda türkiyede yedek parçası gelmiyor ve cabuk bozulma ihtimalide var.Mekanizması açıkta playstation 1 gidi yani en ufak göz hasarında 100 tl ile 140 tl gibi fiyat çıkar size, tabi şuanda'da ultra slim'de kırılmıyor(jailbreak)de olmuyor.Jailbreaklı temiz ikinci el bulursanız iyi olur tüm oyunların kopyası var,6 orjinal oyun alsanız bir makina fiyatı.Ps3 yazılım işinedi girmeyin kafanıza göre makinaların ''brick''olma ihtimalleri var.Brick dediyim'de yazılım atarken flash yazamaması sonucunda çıkan hata ve makina çöp oluyor makinanın kurtarılma şansıda çok düşük şahsen 50 tane makina geldiyse brickli 5 tanesini anca kurtarmışımdır.Cfw makinada yüklü ise internete bağlanmanızı tavsiye etmem ban yeme ihtimaliniz var sony gözünü actı ve ban dalgası gönderiyor sürekli,ban yersenizde internettte oyun oynama şansınız yok oluyor..... :thumbup1:

sony ban dalgası yapıyor bilgin olsun..

multiTYRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hevesini kırmak gibi olmasın ama bence Konsola Bulaşma, PC'ne upgrade yap krallar gibi oyna oyununu:lol: