Playstation 3 Hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

mycete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar Size Playstation 3 Hakkında 1-2 Soru Sormak İstiyorum Şimdi Ben Bu Playstation 3'deki 12 Gb Mantığını Anlamadım ??? Lütfen bana bunu açıklarmısınız oyunlar orda depolanmıyormu eğer depolanıyorsa 12 gb'a nasıl sığıyor yoksa sadece save dosyalarımı kaydoluyor Playstation 3'ün 12 Gb'lık modelinde ben kaç oyun oynarım (Pes 2013-Killzone-God Of War-Heavy Rain-Call Of Duty vs... Tarzı oyunlar) Yani büyük boyutlu oyunları oynayacağım anlayacağınız üzere :) Bu sorularıma bi Açıklık Getirirseniz Çok mutlu olurum bu arada Playstation 3'de oyunu oynayacağım zaman sürekli cd'yi takmammı lazım yoksa oyun kaydediliyormu ps 3'e konsolu çalıştırdığım zaman anında oyunu açıp oynayabilirmiyim ???

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Evet sadece save gameler tutuluyor, ayrica muzik resim vs. Sony kirma olayina karsi onlem aliyor aklinca orijinal oyun almaya yonlendiriyor

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
PS 3 te yasal olarak 2 türlü oyun alırsın.
1-PSN den indirerek
2-Orjinal CD alarak.

Aldığın CD yi Bilgisayardaki gibi PS3 e yükleyemezsin.Tak çalıştır yaparsın
umarım 12GB almamışsındır.Almışsan eğer yanılmıyorsam 2.5" lik Hdd lerde işini görüyor diye biliyorum.Yinede nasıl olur diye araştırsan daha iyi olur.PS3 te mutlaka Hafızan yüksek olmalı.Çünkü normal piyasadaki CD lere oranla PSN deki oyunlar daha ucuz. Birazdaha araştırırsan PS3 te çok ucuza denemediğin oyun kalmaz.

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bazı oyunlar diskten çalışsa bile bazı dosyalarını sisteme kopyalar. Ayrıca @epzg arkadaşında söylediği gibi PSN üzerinden oyunları daha uygun koşullarda satın alıp sisteme yükleyebilirsin, o yüzden dahili diskin yüksek olması gerekir. Bendeki 80 GBlık bir sistem; oynamadığım oyunları silip yenilerini yükleyerek kullandığım halde ancak yetiyor.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bendeki 320 gblık. Boş 7 gb alan kaldı :) PSN ftw :)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
GTA 5 e güvenilir ortak aranır :D

mycete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bu psn sitesine girdim ama mantığını anlamadım psn plus alınca bütün oyunlar bedavamı oluyo birde satın alma işlemi kredi kartımı bu soruların cevaplarını orda bulamadım psnyi tüm ayrıntılarıyla anlatırmısınız bana bu arda 500 gblık slim model aldım hayırlı uğurlu olsun :) ama lütfen bana bu psnyi bi anlatırmısınız

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Evet kredi kartı ile yapıyorsun. Apple Store gibi düşün, mantık tamamiyle aynı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada benim kullandığım FAT kasa modelinde hard disk değiştirilebiliyordu, sanırım slimlerde de değiştirilebiliniyor. Tabii böyle bir işlem cihazı kesinlikle garanti dışı bırakacaktır.

Aşağıdaki linkte Fat kasalarla ilgili detaylı anlatım mevcut.

http://www.playstationturk.net/ps3/ps3dokumanlari/194-playstation-3-hard-disk-degistirmek-ps3.html

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar ben bu psn sitesine girdim ama mantığını anlamadım psn plus alınca bütün oyunlar bedavamı oluyo birde satın alma işlemi kredi kartımı bu soruların cevaplarını orda bulamadım psnyi tüm ayrıntılarıyla anlatırmısınız bana bu arda 500 gblık slim model aldım hayırlı uğurlu olsun :) ama lütfen bana bu psnyi bi anlatırmısınız

PSN e üye olduktan sonra orda plus üyelik kısmı var. Onu satın alıyorsun ve plus üyeliğin ayrıcalıklı dünyasına adım atıyorsun :)

Oyunca cüzdan kavramı var, kredi kartınla cüzdanına para aktarıyorsun ve cüzdan dan alışveriş yapıyorsun.

PSN plus, her ay 3-5 adet oyunu ücretsiz olarak indirmenizi ve oynamanıza imkan veriyor. Bu oyunları psn plus üyeliğiniz devam ettiği sürece oynayabiliyorsunuz. 3 aylık üyeliğiniz bitti diyelim, açamıyorsunuz fakat tekrardan plus üye olduğunuzda oynanabilir oluyor bu oyunlar.

3 aylık üyelik 29TL
12Aylık üyelik 99TL (kampanyalar ile 79TL ye düştüğü dönemler oluyor arada sırada)

Senelik almanı tavsiye ederim.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Şu ortaklık işini açsana biraz, bu işleyiş nasıl oluyor? :)

Şöyle

PSN de satın aldığın bir oyunu 2 defa indirme hakkın var.Yani ben 200 tl lik bir oyun alırsam 1 arkadaş daha bulurum benim psn şifremle girer o oyunu kendisi de indirir.Böylece 1 oyunu 2 kişi indirmiş olur ama tek oyun parası verir.Böylece 100 tl cebimde kalır.
Biraz daha araştırmak lazım tabi.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Şöyle

PSN de satın aldığın bir oyunu 2 defa indirme hakkın var.Yani ben 200 tl lik bir oyun alırsam 1 arkadaş daha bulurum benim psn şifremle girer o oyunu kendisi de indirir.Böylece 1 oyunu 2 kişi indirmiş olur ama tek oyun parası verir.Böylece 100 tl cebimde kalır.
Biraz daha araştırmak lazım tabi.

Peki yükleyip indirdiğin oyunu oynayabilmek için, oyunun satın alındığı hesap ile login olma mecburiteyi var mı?

Senin psn de satın aldığın hangi oyunlar var, takas yapabiliriz oyunları istersen :)

Birde;

Last Of Us,
I Am Alone

gibi oyunları almak istiyorum ortak çıkarsa :)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Peki yükleyip indirdiğin oyunu oynayabilmek için, oyunun satın alındığı hesap ile login olma mecburiteyi var mı?

Senin psn de satın aldığın hangi oyunlar var, takas yapabiliriz oyunları istersen :)

Birde;

Last Of Us,
I Am Alone

gibi oyunları almak istiyorum ortak çıkarsa :)

Bildiğim kadarıyla 1 hesaba aynı anda farklı cihazlardan 2 kişi bağlanabiliyorsun.Zaten bu işler için ayrı bir hesap açılması gerekiyor.Yani öyle bir mecburiyet var sanırım.

1-GTA 4 EFLC
2-Midnightclub4 losangeles
3-Battlefield 3 (PSNPLUS)
Most wanted 2 çıkacak onu indircem birde Little big Planet 2 yi bekliyorum. :)

Bende GTA 5 için arıyorum.

Genelde Killzone 3 oynuyorum.Klan teklifleri yağıyor. :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bildiğim kadarıyla 1 hesaba aynı anda farklı cihazlardan 2 kişi bağlanabiliyorsun.Zaten bu işler için ayrı bir hesap açılması gerekiyor.Yani öyle bir mecburiyet var sanırım.

1-GTA 4 EFLC
2-Midnightclub4 losangeles
3-Battlefield 3 (PSNPLUS)
Most wanted 2 çıkacak onu indircem birde Little big Planet 2 yi bekliyorum. :)

Bende GTA 5 için arıyorum.

Genelde Killzone 3 oynuyorum.Klan teklifleri yağıyor. :D

Killzone3 ve bf3 ü bende epey oynuyordum bir ara fakat son zamanlarda unutmuştum, hatırlattığın iyi oldu :) psn den ekle istersen tambjk diye, denk gelirsek oynarız.

Bende psn plus oyunları hariç satın aldığım; dirt 3 , crash team racing(ps one) fln var.

30 a yakın psn plus oyunu birikti fakat o oyunları oynamak için hesap ile login yapman gerek sanırım.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Killzone3 ve bf3 ü bende epey oynuyordum bir ara fakat son zamanlarda unutmuştum, hatırlattığın iyi oldu :) psn den ekle istersen tambjk diye, denk gelirsek oynarız.

Bende psn plus oyunları hariç satın aldığım; dirt 3 , crash team racing(ps one) fln var.

30 a yakın psn plus oyunu birikti fakat o oyunları oynamak için hesap ile login yapman gerek sanırım.

Yinede tam olarak araştırmak lazım.Yapılan bu ortaklık işi internette PSN KARDEŞLİĞİ diye geçiyor.Daha önceden 5 olan bu kardeşlik 2 ye inmiş.
Eve geçtiğim zaman eklicem sırf FPS oyunlarına özel Mouse tarzı bi gamepad aldım.Killzone3 te Dualshock 3 le oynamaya çalışıyorum yalnız BF3 te onsuz yapamıyorum.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Yinede tam olarak araştırmak lazım.Yapılan bu ortaklık işi internette PSN KARDEŞLİĞİ diye geçiyor.Daha önceden 5 olan bu kardeşlik 2 ye inmiş.
Eve geçtiğim zaman eklicem sırf FPS oyunlarına özel Mouse tarzı bi gamepad aldım.Killzone3 te Dualshock 3 le oynamaya çalışıyorum yalnız BF3 te onsuz yapamıyorum.

Hangi gamepadi aldın?

Ben ds3 ile takılıyorum :)

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Kullanımı çok karışık gözüküyor.

İlk başlarda zorlanıyorsun ama sonradan alıştım.Altına sağlam bi mousepad koyarsın zaten sol kumanda da hassasiyet ayarlama çarkı var.Bende tam olarak kurcalamadım.Kendim için en iyi olanını buldum ve değiştirmeden devam ettim.Kurcalasam aslında kullanımını daha da kolaylaştırabilirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Uzak mesafede vurmak zor ama yakın mesafede bir numaralı etken.BF3 te fazla yakın muharebe yapamıyorum ama Killzone de çok etkili.Ama diğer oyuncuların %95 inde olmadığı için kolay geliyor oyun. :) Bende bıraktım BF3 te oynuyorum.