PKK’nın Değişen Eylem Stili ve Beyaz Türkler - Seçim 2018

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Türkiye’nin diğer ülkelerden en büyük farkı belki de kısa sürede bir çok olay yaşamamız ve bunun sonucu olarak çok çabuk eskiyen olayları kolayca unutmamız.

Gündem çok hızlı değişiyor.
Bir avrupa ülkesinin bir kaç yılda yaşadıkları gündemi biz bir aya sığdırabiliyoruz.

Özellikle genç nesile 90’lı yılları bile hatırlatmak mümkün olmuyor, milattan önceki dönemlerden bahseder gibi geliyor.

Bu ülkede hepimizin bildiği PKK diye bir terör örgütü var.
90’lı yıllarda bu terör örgütü ülkenin yarısına kadar yayılmış, şehirlerde terör estiriyor, yolları kesiyor, köyleri basıyor çoluk cocuk yaşlı, kadın demeden kurşuna diziyor öldürüyordu.
Terör örgütünün lideri Apo’ya bebek katili denmesinin nedeni bu köy baskınlarıydı.
Hergün haberlerde PKK tarafından öldürülmüş onlarca insanımızın haberlerini izlerdik.

2000’li yıllardan sonra PKK strateji değiştirdi, artık köy basmıyor, yol kesme olaylarını çok çok azaltmış bir duruma geçti. Artık sadece karakol baskını yapıyor, yollara tuzaklar kurarak Asker ve Polisimizi şehit eder bir hal aldı.

İşte bu durum PKK’nın geçmişte sivil halkı nasıl katlettiğini unutturmuş.

Genç, bir türlü iktidara gelemeyen BEYAZ TÜRKLER işte PKK’nın bu geçmişini BİLMİYOR.

Asker ve Polis’imizin şehit olması ise bu mahallelerde pek de yankı uyandırmıyor çünkü şehit haberleri bu BEYAZ TÜRKLERİN mahallelerine uğramıyor. Şehit olan asker polis hep fakir fukara çocuğu olduğu için BEYAZ TÜRKLER bu olaylara birer İŞ KAZASI gibi bakıyor.

Bunun sonucunda PKK sadece devlet tarafından terör örgütü olarak ilan edilmiş, bir sivil toplum kuruluşu havasına bürünebiliyor bu mahallelerde.
Halay çek, türkü söyle, barış demokrası halkların kardeşliği sloganları at ve terör örgütü olduğunu unuttur.

Sonuç olarak bu ülkede Kürtlerin baraj altı bıraktığı HDP, kendilerine Mustafa Kemal’in Askerleriyiz diyen BEYAZ TÜRKLER tarafından barajı aştırılıyor.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Çünkü iktidarı devirmek ya da iktidar olmak için her yol mübah

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Konuya eklediğim PKK’nın katliam videosu konudan yaş ortalaması nedeniyle kaldırılmış.

İzlemek isteyenler Youtube’a girerek pkk’nın köy baskınları şeklinde arattığında PKK’nın unutulan geçmişini görebilir.

Biz bir dönem her sabah o tür videoları haberlerde izlemek durumunda kalıyorduk.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Her "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diyeni aynı kefeye koymak doğru değil.

Bkz.

Kod:
https://youtube.com/watch?v=Zs_Phaw770M

Ve

Bkz.

İstanbul üç büyükleri ve birçok Anadolu takımı dahil yıllarca tribünlerde binlerce, on binlerce bir ağızdan dillendiren "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz".

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Soylu'dan PKK saldırısı sonrası HDP'ye telefon
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde köy bakkalının PKK'lı teröristlerce katledilmesinden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP'li Pervin Buldan'ı arayarak "Sizi CHP bile kurtaramayacak” dediği öğrenildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Yanyurt Köyü'nün bakkalının PKK'lı teröristlerce katledilmesinden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, HDP'li Pervin Buldan'ı arayarak "Sizi CHP bile kurtaramayacak” dediği öğrenildi.
İçişleri Bakanı Soylu'nun ayrıca valilere şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarının katılmaması konusunda talimat verdiği belirtildi.

KÖY BAKKALI PKK'LI TERÖRİSTLERCE KATLEDİLMİŞTİ
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Yanyurt köyünün bakkalı, PKK'lı teröristlerce katledildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin araştırması sonucu, silahla kafasından vurularak öldürülen kişinin köyün bakkalı olduğunu belirlendi.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Şimdi burada herkesi bir kefeye koymak yanlış olur, konuyu açan arkadaşında zaten bunu kastettiğini düşünmüyorum. Ben CHP yi 3 gruba ayırırım.Tabi bu 3 grubun alt kolları da mevcut. Ama uzun uzun değinmek yerine konuyu ilgilendiren kısmınından bahsedeceğim.
1- Ulusalcı kesim
2- Alevi kesim
3- Ateist kesim

Bu 2 ve 3 numaranın alt kolları, ortak bir yerde bağlanıyor. Bu da Anarşist kesim. Bunun diğer adı halk dilinde "kızılbaşlar" olarak bilinenlerdir.
Hani Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyen birileri görüyoruz ya, işte bu kesim onunda ötesine geçmiş direkt olarak faaliyette bulunanların başında gelirler. Sol örgütlere ve sendikalara üye, nerede gösteri yürüyüş var orada organize olan, belkide çoğu zaman bu yürüyüşleri aldıkları talimatlar ile organize eden sosyal medyayı aktif biçimde kullanan kesimdir. Örnek aldıkları şahsiyet çoğu bilinenin aksine Atatürk değil che guevara denen eşkıyadır. Eğer Atatürk ü örnek alsalardı eşkıyalık yapmazlardı. Devrimci ile eşkıyayı ayırt edemedikleri için bugün PKK yı da tam olarak ayırt edemiyorlar.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
CHP'deki ulusalcı kesim KK eliyle temizlendi. Şu an CHP tamamen mezhepçi bir parti.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Şimdi burada herkesi bir kefeye koymak yanlış olur, konuyu açan arkadaşında zaten bunu kastettiğini düşünmüyorum. Ben CHP yi 3 gruba ayırırım.Tabi bu 3 grubun alt kolları da mevcut. Ama uzun uzun değinmek yerine konuyu ilgilendiren kısmınından bahsedeceğim.
1- Ulusalcı kesim
2- Alevi kesim
3- Ateist kesim

Bu 2 ve 3 numaranın alt kolları, ortak bir yerde bağlanıyor. Bu da Anarşist kesim. Bunun diğer adı halk dilinde "kızılbaşlar" olarak bilinenlerdir.
Hani Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyen birileri görüyoruz ya, işte bu kesim onunda ötesine geçmiş direkt olarak faaliyette bulunanların başında gelirler. Sol örgütlere ve sendikalara üye, nerede gösteri yürüyüş var orada organize olan, belkide çoğu zaman bu yürüyüşleri aldıkları talimatlar ile organize eden sosyal medyayı aktif biçimde kullanan kesimdir. Örnek aldıkları şahsiyet çoğu bilinenin aksine Atatürk değil che guevara denen eşkıyadır. Eğer Atatürk ü örnek alsalardı eşkıyalık yapmazlardı. Devrimci ile eşkıyayı ayırt edemedikleri için bugün PKK yı da tam olarak ayırt edemiyorlar.
Sanki,
yer tabakasınının katmanlarını,
sanki
gök tabakasınının katmanlarını vs. vs sayar gibi bir jeolojik yapıdan bahsetmek ne derece mümkün. Böylesi kesin bir ayrımı neye dayanarak yaptınız? Bunun siyasal ve sosyolojik bir araştırmasını mı yaptınız? Yoksa salt gözlem mi? Alevi, ateist kesim diğer partilerde hiç mi yok? Ve bu seçmen kitlesinin tercihi değişemez mi?
Ancak bu yazdıklarımın CHP'nin eleştirilemeyeği veya eleştirilecek şeyinin olmadığı anlamına da gelmesin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Siyasi faaliyet görüntüsü altında teröre destek verip ve ondan beslenen her hangi bir siyasi oluşumun desteklenmesi söz konusu dahi olmamalıdır.
Ancak gelgelelim
pkk yı terör örgütü olarak tanımla(ya)mayan hdp neden kapatılmıyor? Neden demirtaşın suçu sabitlenmiyor da YSK tarafından adaylığı kabul ediliyor?
Yargıtaya hdp kapatılsın başvurusunu sunarak bu konuda en net duruşu Vatan partisi ve lideri Doğu Perinçek sergiliyor gibi görünse de, aynı zamanda (zamanında) 5n1k programında kendisine yöneltilen bir soruda öcalalan dahil genel affı dillendiren de bizzat kendisidir.
Çözüm sürecinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Valilere üzerine gitmeyin dedik, silah yığdılar" dememiş midir.
Siyasi görüş ve anlayış zaman içinde değişkenlik gösterebilir ancak bu tutum milletin ve devletin varlığına kast etmemelidir ve buna izin verilmemelidir.

Son düzenleme:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
HDP kapatılsın!

HDP’ye gelene kadar kaç kez parti kapandı yenisi açıldı.

Hep, Dep, Özdep, Hadep, Dehap, DTP, BDP, HDP...

Mesele partinin kapanması değil.
Mesele Kürt siyasetinin PKK’nın yönetimi ve denetiminden çıkması.

Kimsenin bu ülkenin vatandaşları olan Kürtlere parti kurmayın demeye hakkı yok.

Ama hepimizin Kürtlerin partilerinin PKK’nın siyasi uzantısı olmamasını isteme hakkımız var!

HDP yasal bir parti olabilir ancak yöneticisinden çaycısına kadar PKK belirliyorsa, Ne söyleyip ne söylemeyeceğini PKK belirliyorsa bu parti ne kadar kağıt üzerinde yasal da olsa gözümüzde PKK’dan farkı yoktur.

Demirtaş meselesine gelince.
Bu adamın adaylığının engellendiğini düşünün.

Ortaya çıkacak fitneyi hayal etmek zor olmasa gerek!

Türkiye şu an dünya üzerinde sistematik bir şekilde dezenformasyon saldırısı altında...

Dünyanın önde gelen yayın organları sürekli Türkiye aleyhinde yayınlar yapıyorlar.

Türkiye’de demokrasinin olmadığı, diktatörlüğün olduğu, Erdoğan karşıtı herkesin hapse atıldığı, muhalif tüm gazetecilerin hapiste olduğu vs propagandası gırla gidiyor...

Türkiye ne yazık ki bu konuda kendisini anlatamıyor zaten karşı taraf da anlamak istemiyor doğruları bilseler bile çarpıtmak işlerine geliyor...

Türkiye’de hapiste olan gazetecilerin tamamı terör ile iltisaklı olmalarından dolayı içerde.

Ancak dış basında bu durum Erdoğan’a muhalif oldukları için suçsuz olmalarına rağmen içerde oldukları şeklinde yansıtılıyor...

Demirtaş’ın adaylığı engellense bu bütün dünyada Sanki Erdoğan tüm rakiplerini baskıyla seçimlerde engellediği şeklinde verilirdi.

%30 oy alan Muharrem İnce’ye kimse bakmaz %8 oyu olan Demirtaş seçime giremediği için Erdoğan'ın aldığı %52 oy yok sayılır, Erdoğan tüm rakiplerini içeri attırmış, tek başına seçime girmiş gibi haberleştirilirdi...

FETÖ yurt dışında çok ciddi bir şekilde Türkiye aleyhinde kara propaganda çalışması yapıyor.

Buna bir de Erdoğan’ı yıkmak için sandıktan umudunu kesmiş, yabancılardan medet uman muhaliflerin sürekli Türkiye’yi dışarıya şikayet etmeleri de eklenince ülkemiz dış dünyada resmen yern dibine batırılıyor...

Bu durum benim kanıma dokunuyor ama ne yazık ki bir çok kişi batı gelsin de Erdoğan’dan bizi kurtarsın diye batının gözüne bakıp duruyor...

Batı Erdoğan’ı gönderdiğinde yerine getirdiği kişi Türkiye için mi çalışacak yoksa Türkiye’yi batının kölesi köpeği mi yapacak hiç düşünmüyorlar.

Gerçi bir çoğu batının kölesi köpeği olalım yeter ki istediğimiz telefonu bilgisayarı alabilelim diyor...

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Sanki,
yer tabakasınının katmanlarını,
sanki
gök tabakasınının katmanlarını vs. vs sayar gibi bir jeolojik yapıdan bahsetmek ne derece mümkün. Böylesi kesin bir ayrımı neye dayanarak yaptınız? Bunun siyasal ve sosyolojik bir araştırmasını mı yaptınız? Yoksa salt gözlem mi? Alevi, ateist kesim diğer partilerde hiç mi yok? Ve bu seçmen kitlesinin tercihi değişemez mi?
Ancak bu yazdıklarımın CHP'nin eleştirilemeyeği veya eleştirilecek şeyinin olmadığı anlamına da gelmesin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Siyasi faaliyet görüntüsü altında teröre destek verip ve ondan beslenen her hangi bir siyasi oluşumun desteklenmesi söz konusu dahi olmamalıdır.
Ancak gelgelelim
pkk yı terör örgütü olarak tanımla(ya)mayan hdp neden kapatılmıyor? Neden demirtaşın suçu sabitlenmiyor da YSK tarafından adaylığı kabul ediliyor?
Yargıtaya hdp kapatılsın başvurusunu sunarak bu konuda en net duruşu Vatan partisi ve lideri Doğu Perinçek sergiliyor gibi görünse de, aynı zamanda (zamanında) 5n1k programında kendisine yöneltilen bir soruda öcalalan dahil genel affı dillendiren de bizzat kendisidir.
Çözüm sürecinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Valilere üzerine gitmeyin dedik, silah yığdılar" dememiş midir.
Siyasi görüş ve anlayış zaman içinde değişkenlik gösterebilir ancak bu tutum milletin ve devletin varlığına kast etmemelidir ve buna izin verilmemelidir.

Bu bilinen bir gerçektir sevgili kardeşim. Bunun için Sosyoloji uzmanı olmaya da gerek yok. Ben sadece halkın bildiği bir gerçeğin tanımlamasını yaptım. Zaten yaptığım tanımlama basit bir özet. Ben size ayrıca bir tez olarak veririm de hiç sıkıntı yok. Bu tezi verirken de yer tabakasına inmeme de gerek yok. CHP karmaşık bir yapı gibi görünse de aslında basit bir "kabuktan" ibarettir.

Beni ziyadesi ile üzen şey körü körüne ideolojidir. Genel olarak söylüyorum bugün oy verirken bile bu ideolojiyi aşamıyoruz.
Dediniz ya Alevi ve Ateist diğer partilerde hiç mi yok. Kalın olarak yazdığım kısım bu sorunuza bir cevap olsun. Kişinin kafasındaki İdeoloji hiç bir zaman ölmez. Doğu perinçek in belki kafasındaki ideoloji olan sosyalizm ölmemiştir. Ama bugün sosyalizm ölmüştür. Çünkü ilk temsilcisi Sovyetler birliği dağılmıştır. Umarım çok geç olmadan, savunduğumuz ideoloji ölmeden kafamızdaki ideolojileri bir kenara bırakıp ülkenin kalkınmasına katkıda bulunuruz. Öldürmemize gerek yok sadece bir kenara koyalım.

Cevabınızın bir yerinde belirttiğiniz eleştirilme kısmı için teşekkür ediyorum böyle düşünmeniz beni sevindirdi. Nitekim zamanında böyle düşünmeyen kısmın bugünkü kalıntıları ile uğraşılıyor.

Gelelim diğer konulara
Terörden beslenen kalmadı artık. O eskidendi. Şimdi direkt olarak terör besleniyor. Bunu bir kere ayıralım.
HDP neden kapanmıyor?
Bu iş parti kapama ile olacak iş değil. Zaten çoğu kez kapatıldı. 24 Haziran da HDP etkisiz bir eleman olacaktı ki sağ olsunlar meclise soktular.

Şimdi yargı bu adamın cezasını kesin olarak belirtmedi ise eğer, bu yargının sorunudur, eksikliğidir. Ama ona özgürlük istemek ya da onlarla beraber olmak Millet ittifakının gafletidir. Açıkçası Selahattin Demirtaş ın yargı tarafından kesin olarak suçu sabitlenmesede benim açımdan kesin suçludur haindir bölücüdür.Adamın dedikleri ortada iken vicdanen biz bu adamı suçlu ilan etmeyip yargının kararını bekliyorsak şehit ailelerinin yüzlerine nasıl bakacaz. Seçim 2. tura kaldığında HDP lilerin oyunu almak için böyle laf cambazlığı yapmaya gerek yok.

Dün hendek operasyonları olmasa idi bugün sınır ötesi operasyonu konuşmazdık. Dün 15 Temmuz olmasaydı bugün Fetöcüleri temizlemekten bahsedemezdik.Yani bunu hükümeti övmek için demiyorum. Devletin tüm kurumları ile birlikte bu işler ince titizlikle işler. Çözüm sürecide ayrı bir plandır. Hepsini bir önceki olayla birlikte değerlendirirsen bu olayların birbirini nasıl tetiklediğini görürsünüz. Bunu detaylı anlatırım. Ama bu anlatacaklarımdan AKP liside rahatsız olur CHP liside rahatsız olur. Hükümeti beğenmeyebilirsin. Ama Devleti hafife almayın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bu bilinen bir gerçektir sevgili kardeşim. Bunun için Sosyoloji uzmanı olmaya da gerek yok. Ben sadece halkın bildiği bir gerçeğin tanımlamasını yaptım. Zaten yaptığım tanımlama basit bir özet. Ben size ayrıca bir tez olarak veririm de hiç sıkıntı yok. Bu tezi verirken de yer tabakasına inmeme de gerek yok. CHP karmaşık bir yapı gibi görünse de aslında basit bir "kabuktan" ibarettir.

Beni ziyadesi ile üzen şey körü körüne ideolojidir. Genel olarak söylüyorum bugün oy verirken bile bu ideolojiyi aşamıyoruz.
Dediniz ya Alevi ve Ateist diğer partilerde hiç mi yok. Kalın olarak yazdığım kısım bu sorunuza bir cevap olsun. Kişinin kafasındaki İdeoloji hiç bir zaman ölmez. Doğu perinçek in belki kafasındaki ideoloji olan sosyalizm ölmemiştir. Ama bugün sosyalizm ölmüştür. Çünkü ilk temsilcisi Sovyetler birliği dağılmıştır. Umarım çok geç olmadan, savunduğumuz ideoloji ölmeden kafamızdaki ideolojileri bir kenara bırakıp ülkenin kalkınmasına katkıda bulunuruz. Öldürmemize gerek yok sadece bir kenara koyalım.

Cevabınızın bir yerinde belirttiğiniz eleştirilme kısmı için teşekkür ediyorum böyle düşünmeniz beni sevindirdi. Nitekim zamanında böyle düşünmeyen kısmın bugünkü kalıntıları ile uğraşılıyor.

Gelelim diğer konulara
Terörden beslenen kalmadı artık. O eskidendi. Şimdi direkt olarak terör besleniyor. Bunu bir kere ayıralım.
HDP neden kapanmıyor?
Bu iş parti kapama ile olacak iş değil. Zaten çoğu kez kapatıldı. 24 Haziran da HDP etkisiz bir eleman olacaktı ki sağ olsunlar meclise soktular.

Şimdi yargı bu adamın cezasını kesin olarak belirtmedi ise eğer, bu yargının sorunudur, eksikliğidir. Ama ona özgürlük istemek ya da onlarla beraber olmak Millet ittifakının gafletidir. Açıkçası Selahattin Demirtaş ın yargı tarafından kesin olarak suçu sabitlenmesede benim açımdan kesin suçludur haindir bölücüdür.Adamın dedikleri ortada iken vicdanen biz bu adamı suçlu ilan etmeyip yargının kararını bekliyorsak şehit ailelerinin yüzlerine nasıl bakacaz. Seçim 2. tura kaldığında HDP lilerin oyunu almak için böyle laf cambazlığı yapmaya gerek yok.

Dün hendek operasyonları olmasa idi bugün sınır ötesi operasyonu konuşmazdık. Dün 15 Temmuz olmasaydı bugün Fetöcüleri temizlemekten bahsedemezdik.Yani bunu hükümeti övmek için demiyorum. Devletin tüm kurumları ile birlikte bu işler ince titizlikle işler. Çözüm sürecide ayrı bir plandır. Hepsini bir önceki olayla birlikte değerlendirirsen bu olayların birbirini nasıl tetiklediğini görürsünüz. Bunu detaylı anlatırım. Ama bu anlatacaklarımdan AKP liside rahatsız olur CHP liside rahatsız olur. Hükümeti beğenmeyebilirsin. Ama Devleti hafife almayın.
Söz konusu partinin devletin ve milletin varlığına kasteden terör örgütüne destek verdiği sabitlenmişse, böylesi bir siyasi oluşumun mecliste ne işi var ki, kapatılmasından daha doğal ne olabilir ki. Hem devlet yardımı al hem sözde siyasi ideolojini yap!.oh ne ala. bana doğru gelmiyor.

Mesajınızdaki son paragrafa istinaden:

Çözüm süreci belki hdpnin gerçek yüzünü görmek açısından bir belirteç gibi görülebilir ancak hatırlanacağı üzere akabinde çok can verdik, 15 Temmuzda da çok acımız oldu, acı kayıplar verdik(mekanları cennet olsun) ancak millet olarak direndik. "Bunlar olmasaydı, sınır operasyonu olmazdı, Fetöleri temizlemek olmazdı" vb. söylemlerde bulunarak yaşananları (belki bu amaçla yazmadınız) neden-sonuç bağlamında bir bakıma "olağanlaştırmak" bana doğru gelmiyor.

Fetö temizliği de ayrı bir konu.
Fetö ile yapılan mücadele yargıda sürdürülmelidir, parti içi bir hesaplaşma şeklinde olmamalıdır.
"Belediye başkanı da olsa millet vekili de olsa gerekli hesaplaşmayı yapmış bir partiyiz, onlarca belediye başkanı görevden alındı. Ama isimlendirme yapmak doğru değil. " diyor İstanbul milletvekili Mehmet Metiner katıldığı Bkz. Haberturk - Turkiye'nin nabzı fetönün siyasi ayağı programında.
Ve 17 Temmuz 2017 Star gazetesi köşe yazısında "FETÖ muhibbi ve destekçisi olan o birilerinin, sırf eski devlet görevlerinden dolayı halkımızın karşısında, protokolün en ön saflarına oturtulduğunu görmek fena halde canımı yakıyor. "diyor, bu da dikkate değer bir nokta. Bkz.
Şu linkte de bu ilgili köşe yazısının yorumu var, protokolün ön saflarında kimlerin oturduğuna ilişkin.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Söz konusu partinin devletin ve milletin varlığına kasteden terör örgütüne destek verdiği sabitlenmişse, böylesi bir siyasi oluşumun mecliste ne işi var ki, kapatılmasından daha doğal ne olabilir ki. Hem devlet yardımı al hem sözde siyasi ideolojini yap!.oh ne ala. bana doğru gelmiyor.

Mesajınızdaki son paragrafa istinaden:

Çözüm süreci belki hdpnin gerçek yüzünü görmek açısından bir belirteç gibi görülebilir ancak hatırlanacağı üzere akabinde çok can verdik, 15 Temmuzda da çok acımız oldu, acı kayıplar verdik(mekanları cennet olsun) ancak millet olarak direndik. "Bunlar olmasaydı, sınır operasyonu olmazdı, Fetöleri temizlemek olmazdı" vb. söylemlerde bulunarak yaşananları (belki bu amaçla yazmadınız) neden-sonuç bağlamında bir bakıma "olağanlaştırmak" bana doğru gelmiyor.

Fetö temizliği de ayrı bir konu.
Fetö ile yapılan mücadele yargıda sürdürülmelidir, parti içi bir hesaplaşma şeklinde olmamalıdır.
"Belediye başkanı da olsa millet vekili de olsa gerekli hesaplaşmayı yapmış bir partiyiz, onlarca belediye başkanı görevden alındı. Ama isimlendirme yapmak doğru değil. "J diyor İstanbul milletvekili Mehmet Metiner katıldığı Bkz. Haberturk - Turkiye'nin nabzı fetönün siyasi ayağı programında.
Ve 17 Temmuz 2017 Star gazetesi köşe yazısında "FETÖ muhibbi ve destekçisi olan o birilerinin, sırf eski devlet görevlerinden dolayı halkımızın karşısında, protokolün en ön saflarına oturtulduğunu görmek fena halde canımı yakıyor. "diyor, bu da dikkate değer bir nokta. Bkz.
Şu linkte de bu ilgili köşe yazısının yorumu var, protokolün ön saflarında kimlerin oturduğuna ilişkin.

15 Temmuz gecesi Ülke TV de Turgay Güler in sunduğu programda gazetecilerden biri Erdoğana bir soru sormuş "darbe olacak deniyor ne diyorsunuz" Erdoğan da haberimiz var nisan ayı dediler olmadı mayıs dediler olmadı şimdi yıl sonuna doğru bir duyum aldık" diyor.
Demek ki Erdoğan darbe olacağını biliyordu. Peki biliyordu da neden müdahale etmedi? Asıl soru kime müdahale edeceği? 15 Temmuz gerçekleşmese siz hangi Fetöcüyü tespit edipte temizleme işlemi yapacaksınız. Hadi bunu yaptınız 15 Temmuz olmadı ve temizleme işlemi oluyor. Kamuoyu bir kere baskı yapar, Avrupa karşı çıkar. Yani öyle basit değil o işler. Devlet darbe olacağını biliyordu. Öyle yok eniştemden duydum falan bunlar komik laflar.

Fetö temizliğinden kastım ordudaki temizlik. Emin olun hendek operasyonu 15 temmuzdan sonra yapılsaydı bu kadar şehitte vermezdik.
Fetö ile mücadele Parti içi hesaplaşma şeklinde olmamalıdır. Bu konuda size katılıyorum. Hiçbir siyasetçinin ve kodamanın tutuklanmadığı bir temizlik zaten olamaz. Bir darbe oluyor ve hiçbir siyasetçi yok. Buna gülünür gülünür. Adama gülerler. Bu darbenin nerede finansal ayağı. Bu ülkenin en büyük fetöcüleri Yıldız holding değil miydi? Bir tane içeri alınan kişi gördün mü? Bunlar değil miydi zamanında yurt dışından alkollü çikolata üreten bir fabrikayı satın aldıklarında "biz gerekli icazeti aldık" diyenler. İstikbal'i biliyosunuzdur bir kişi içeri alındı mı? Malum dershaneler, çaycısına kadar içeri alındı ama orayı açan piyasada yok. Daha sayayım mı? Bu konuda sizden daha doluyumdur emin olun.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Şuan pkk'yı bir gün içerisin de bitirebilecek bir güç varken neden bunu yapmıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...