Pitbull'u 10 Saniyede Mahveden Anadolu Kangalı (+13)

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Dişi Anadolu kangalı, Pitbull'un bağlı olan erkek kangala havlaması üzerine gereken cevabı veriyor.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Mükemmel bir hayvan bu kangallar ya. Kesinlikle bahçeli bi evim olursa alacağım köpek budur

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,041
kangalların en büyük özelliği akıllı olmalarıdır. Evet insan gibi düşünemezler ama pitbull gibi saldırı odaklı değillerdir. Nasıl, nereye saldıracaklarını bilirler. Verecekleri zararıda, karşısındaki tehlike ne kadar büyükse, kangalda o kadar zarar verir. Dikkat ettiyseniz direkt ağzına dalıyor. En hoşuma gidende Pitbull'un sahibinin korkusu. Ele hava atarken iyi ama kendi başına gelince kaçırmadıysa iyidir.

Son düzenleyen moderatör:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Öyle savaş çığlığı atarsan bütün yırtıcıları başına toplarsın tabii. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Arkada neden Osmanlı marşı çalıyor abi ne alaka :p

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hayvan hayvanlığını yapıyor bir de zorla dövüştürenler olmasa sadece tehlike tehdit anında savunmaya geçecekler ama...hadi kangal saldırıyorda o beyaz pitbullun amacı ne neden o da kavgaya katılıyor dalın kavga var der gibi:))

Reaksiyon puanı
16,109
sahibi ne malsa o pitbullar o kadar mal oluyor düzgün insanlar besleyince pitbul da düzgün oluyor...
iki (2) koca kangal var yolun yanlış tarafında yürüyor...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İyi yapmış. Böyle başıboş pitbulları öldüren biri ceza alır mı merak ediyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Her türlü hayvanlara şiddete karşıyım, buda bir şiddet eğilimi.

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Aptal sahibi hayvanı saldırganlığa itiyor sonuç bu yazık hayvana çünkü onlar çocuk gibidir sevgi ile beslersen yoluna devam eder gider.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Pitbullar doğal bir köpek ırkı değil.
İnsan tarafından normalde çiftleşmeyecek farklı cins köpeklerin çiftleştirilip hatta genlerinde bir miktar labaratuar çalışması yapılarak geliştirilmiş bir ırk.
Dolayısıyla pitbull bu bağlamda hayvan değil canavar dahi sayılabilir teknik olarak.
Hemen her köpeğin saldırmasında iyi kötü bir neden veya amaç olurken pitbull amaçsız nedensiz önüne gelene saldırabilir, saldırmak için saldırır, öldürmek için saldırır.
Lakin bunca çabaya rağmen ısırma gücü en yüksek köpek dünya üzerinde Anadolu kangalıdır.
Ayrıca Anadoludaki kangal gibi doğal köpek türleri pitbull'un aksine saldırmaya değil korumaya odaklıdır, bu bağlamda birine saldırıyorsa bunun amacı muhakkak başka bir şeyi veya en kötü ihtimalle kendi alanını korumaktan kaynaklıdır.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Pitbullar doğal bir köpek ırkı değil.
İnsan tarafından normalde çiftleşmeyecek farklı cins köpeklerin çiftleştirilip hatta genlerinde bir miktar labaratuar çalışması yapılarak geliştirilmiş bir ırk.
Dolayısıyla pitbull bu bağlamda hayvan değil canavar dahi sayılabilir teknik olarak.
Hemen her köpeğin saldırmasında iyi kötü bir neden veya amaç olurken pitbull amaçsız nedensiz önüne gelene saldırabilir, saldırmak için saldırır, öldürmek için saldırır.
Lakin bunca çabaya rağmen ısırma gücü en yüksek köpek dünya üzerinde Anadolu kangalıdır.
Ayrıca Anadoludaki kangal gibi doğal köpek türleri pitbull'un aksine saldırmaya değil korumaya odaklıdır, bu bağlamda birine saldırıyorsa bunun amacı muhakkak başka bir şeyi veya en kötü ihtimalle kendi alanını korumaktan kaynaklıdır.
Ben pitbull besledim. Evde 2 küçük çocuğumla birlikte büyüdü. O kadar sevgi dolu, o kadar sakin ve o kadar sadık bir hayvan ki aşık olursunuz. Bırakın saldırganlığı başka bir hayvana yada insana havladığını bile görmedim. Köpekler cinsi ne olursa olsun sevgiyle yetiştirilirse insanlardan daha saygılı canlılar oluyorlar. ama köpek insanın aynasıdır, siz ne iseniz o da öyle olur. beni bir kez köpek ısırdı o da minik bir terierdi.

tanselya

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaş has kangal kendisini belli ediyor gerçekten :D

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Konuya farklı açıdan bakacak olursak , bir hayvan işkence çekiyor. Kangal bizim topraklarımızın hayvanı doğru. Çokta sevdiğim bir ırk. Yalnız diğer hayvan acı çekiyor , hatta başka bir pitbull da yüzünün diğer tarafından çekiştiriyor.
İşte bizim kangalımız diye böbürlenmek sanki doğru değil.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Başlarım kangala sağlam vitaminlerle beslenmiş bir safkan pitbullu böyle yapacak he? Gerçek videosu vardı silmişler internetten.

ratapan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İçerdeki kangal çıksaydı video daha kısa olacaktı

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Konuya farklı açıdan bakacak olursak , bir hayvan işkence çekiyor. Kangal bizim topraklarımızın hayvanı doğru. Çokta sevdiğim bir ırk. Yalnız diğer hayvan acı çekiyor , hatta başka bir pitbull da yüzünün diğer tarafından çekiştiriyor.
İşte bizim kangalımız diye böbürlenmek sanki doğru değil.
İstediğiniz araştırmaya bakarsanız bakın ki bunların hepsi yabancı kaynaklar, genel bağlamda en güçlü ve dayanıklı köpek sıralamalarında Anadolu Kangalı hep 1. sırada.
Farklı kuruluşların yaptığı araştırmalarda Pitbull çoğu zaman ilk 10'a bile giremezken hemen hepsi Kangal'ın 1. olduğu konusunda hemfikir.

Son düzenleyen moderatör: