Pil Değişimi

Bu konuyu okuyanlar

Ozzigorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 7 plus kullanıyorum. Garantisi Temmuz 2019 da bitecek. Pil sağlığım şuan %86 da. Pil iin %80 altına düşme kötü diye biliyorum. Sorum şu, garanti kapsamında pilimi ücretsiz değiştirebilir miyim? Ücretiz değişim için pilin hatalı olması mı gerekiyor yoksa 2 senelik garanti içinde pil hatalı olmasa bile ücretsiz değiştirilebilir mi?

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Iphone 7 plus kullanıyorum. Garantisi Temmuz 2019 da bitecek. Pil sağlığım şuan %86 da. Pil iin %80 altına düşme kötü diye biliyorum. Sorum şu, garanti kapsamında pilimi ücretsiz değiştirebilir miyim? Ücretiz değişim için pilin hatalı olması mı gerekiyor yoksa 2 senelik garanti içinde pil hatalı olmasa bile ücretsiz değiştirilebilir mi?

Buna ancan Apple testlerinden sonra karar verebilir. Telefonu verip bataryasının değiştirmeyi istemelisiniz ve karar onların elinde. Eğer tamam derlerse garanti içinde olduğu için ücretsiz değiştirirler. Tamam demezlerse değiştirmezler. Normal şartlarda batarya değişimi garanti içerisinde ücretsiz değiştirilir.

senozgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Garanti kapsamı içerisinde ise doğrudan ücretsiz değişim sağlanıyor. Ancak ücretsiz değişim için pilinizin sağlığında ön görülmeyen şekilde azalma olması gerekiyor. Apple'ın destek sayfasında yapacağınız yazışma ile telefonunuza teknik ekip tarafından uzaktan erişim sağlanarak ücretsiz değişim fırsatından yararlanıp yararlanamayacağınızı ve diğer detayları gitmeden öğrenebilirsiniz Contact Apple Support Garanti süresi dolmuş ya da garanti dışı bir durum söz konusuysa 1 seferlik olmak üzere 149 TL (2/09/2018 tarihi) vererek sorgusuz sualsiz değiştirebilirsiniz
iPhone Pil DeÄiÅtirme - Resmi Apple DesteÄi