Pikatel kombomax hız sorunu

Bu konuyu okuyanlar

1silentsorrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.Ttnet adsl kampanyasından yararlanıp 1024 sınırsız adsl abonesi oldum ve ttnetin promosyon olarak verdiği pikatel kombomax modemimi evimdeki bilgisayarıma bağlayıp kolay kurulum sihirbazı ile kurulumu yaptıktan sonra internete komşumun hegemonyasından kurtulmanın vermiş olduğu mutlulukla bağlanmaya başladım.Daha önce komşumun modemi üzerinden 1024-256 kb/s adsl hızı ile internete bağlanırken ortalama 185 kb/s olan veri indirme hızı ile download yapabiliyordum ama şimdi 115 kb/s'nin üzerine çıkamıyorum.Bu sorunun çözmü için modemime yapmam gereken ek bir ayar var mı? Eğer modemim ile alakalı bir sorun değilse sizce hangi çözüm yollarını izleyerek bu sorunu aşabilirim.

Yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.Cici akşamlar. B)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
1024 mb ile yapacagın baglantı hızı MAX 105 kb ila 115 kb arasındadır.Ya komşunun sana soylemedigi yada ikinizinde bilmedigin bir nokta var...2048 alıp senle bölüşmek gibi geliyor bana çünkü 2 aydır biliyorsun internet hızlarımız 4 kat kadar arttırıldı .

1silentsorrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm buda olabilir.
Ben farklı bir sorun daha buldum;bağlantım çok kısa aralıklarla sürekli gidip geliyor.Buda birim zamanda olan veri akışını sürekli kesip yeniden başlattığı için aynı arabaya verilen gaz misali çekişi düşürüyordur diye tahmin ediyorum.Telefon hattını ve modemin kablolarını kontrol ettim ama gözle görülür bir sıkıntıda yok.Galiba telekomun müşteri hizmetlerini bu kesintilerden dolayı aramam gerekecek.
İnternet sağlayıcı firma sayısı artsada şu adamların elinden bir kurtulsak diye dua etmeye başladım bile.. :)

btolga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar

tlekom un adsl kampamyasında verdiği pikatel combo

Pikatel_Combomax.jpg

vistaya uyumlu mu acaba.kendi cd si var ama üzerinde vista için diye bir sey yazmıyo.

ayrıntılı bilgi burda var.ama ben vista desteklemıyormu goremedım.minumum sistem gereksınımlerınde vista yazmıyo (yeni cıktı dıye mı :# )

http://www.adslbizde.com/pikatel_combomax.asp

teşekkur ederim.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
öncelikle ben kaç zamandır 1024 hızlı internet kullanıyorum.daha hiç 185 ile bişey indirmedim.ki indirdim diyenede inanmam!bağlantınkesilip kesilip geliyosa hiçbişey yapamassın.msnde yazışamassın bile.bence ışık yanıp yanıp sönüyodur ve sen öle sanıyosundur.yorumum bu.

tavsiyem ise: bilgisayarına çoook iyi bak.o hızı arttırcam diye düşünme.çünkü çok ideal bi hız.ben o hızla yapabilsem keşke işlemlerimi :( .

iyi sörfler sana.takılma bence hız düşümüne.iyi günlerrr...

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İnternetin kesildiğini modemden mi anlıyosun? Ya da nasıl anlıyorsun?

btolga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telekom un sıtesınde hesaplama vardı sanırım.185 ile indirmek mumkun degıl 1024 kb hızda

108-110 arası kb ...

msmrp_47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşar benim de modemim pikatel kombo max eve yeni bağlattım komşumada bir kablo ethernet kart girişiyle internet veriyorum ama benim bilgisayarımda yerel ağ bağlantıları bölümünde ağ bağlantısı takılı değil deyip duruyor bana yardım edermisiniz sevinirim benim usb kablosu takılı olduğu zaman komşum internete giremiyor yardımcı olursanız sevinirim

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
msmrp_47 dedi ki:
arkadaşar benim de modemim pikatel kombo max eve yeni bağlattım komşumada bir kablo ethernet kart girişiyle internet veriyorum ama benim bilgisayarımda yerel ağ bağlantıları bölümünde ağ bağlantısı takılı değil deyip duruyor bana yardım edermisiniz sevinirim benim usb kablosu takılı olduğu zaman komşum internete giremiyor yardımcı olursanız sevinirim
Ağ bağlantılarımdan çoklu oturuma izin vere bastın mı