Php öğrenmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Bu tartışma konusu bayatladı artık. Her dilin kendine göre avantajları var. Kaldı ki PHP dil bile değil :)

velhasılı kelam: Hangi dilde istediklerini yapabiliyorsan, o dil en iyisidir. Bunun PHP ile ASP.NET ile ilgisi yok!

1- tartışmak değil bilgilendirme amaçlı yazmıştım onları.
2- senin için bayatlamış bir tartışma başkası için yeni başlıyor olabilir.
3- benim yazdıklarım son söylediklerinle benzer bir amaç içeriyordu.

Son rica: PHP'nin dil olmadığını yazdığın için soruyorum; eğer mümkünse bana "dil nedir?" tanımlayıp PHP'nin dil olmassını engelleyen özellikleri yazabilirmisin. Bilmediğim için soruyorum ve teşekkür ediyorum...

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Şu anda büyük şirketlerin bir kısmında eskiden beri Windows geliştiricileri yaygın olduğu için asp ve asp.net kullandıklarından dolayı iyi para kazanıyor bu dilde çalışanlar.
Fakat Php artık sektörü ele geçirdi, ve devam olcaka dildir.
Desteklediği platformların tamamen ücretsiz olması geleceğinin de açık olduğunu gösterir.
PHP 4ever :)

javascript:??

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şu anda büyük şirketlerin bir kısmında eskiden beri windows geliştiricileri yaygın olduğu için asp ve asp.net kullandıklarından dolayı iyi para kazanıyor bu dilde çalışanlar.
Fakat php artık sektörü ele geçirdi, ve devam olcaka dildir.
Desteklediği platformların tamamen ücretsiz olması geleceğinin de açık olduğunu gösterir.
Php 4ever :)
php 6 diyecektin herthal

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
4ever forever(sonsuza kadar) demek oluyor
PHP versiyonu değil yani ;)

javascript:??

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Haha PHP sektörü elemi geçirdi o asp.net çıkmadan önce idi/ki o zaman bile sektörü ele tam olarak geçirememişlerdi