PHP ile site nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
65 sayfalık php dili ile ilgili bir word belgesi var buyrun umarım işinize yarar
dikkatli takip ederseniz bence çok ii olmasada birşeyler kapabilirsiniz

nykzanae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb ben bu işe yeni başlıorumda kısa bi soru sorcam sadece, aslında araştırmadım değil ama; bu php çalışma prensibini vs biliorum tamam iyi güzelde ben kendi serverımda php uzantılı basit bi projeyi yapıp açtığım zaman neden olması gerektiği gibi değilde notepad deki haliyle açılıyor halen.

çünkü vertrigoserver kullanıyorum, apache ve php deki klasörlerde herhangi bi düzeltme yapmam gerekmiyo yani.

şimdi yeni olduğumdan teoride bikaç şeyi çat pat okuyup öğrendim. ama bu kendi pcmde php uzantılı öğrenmek için yaptığım küçük projeleri nasıl normal şekilde açabilirim.

dosyalarımı apache içine mi kaydetmem gerekiyo?

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben appserv kullanıyorum c:\ nin icinde appserv/www var php dosyalarını oraya atıyorum borwser'dan localhost yazarak dosyaları hostta gibi görebiliyorum

djalanso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
php ii ögrenmen için öncellikle html vb kodları yazman gerek gir php öğrendikten sonra zaten programlamıcı olurusun www.acemiler.net te bulabilirssin php anlatımını

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba. php ile site yapmak istiyorum. En başından ve en detaylı öğrenebileceğim bir yer biliyormusunuz ?

Merhabalar, tavsiyem e-kitapları oku kolay değildir bu tür işler. :)

E-kitaplar var onları indirip okumanı tavsiye ederim.. Yaptıgın işleride kendi bilgisayarında calıstırmak istiyorsan EasyPhp tavsiye ederim.

OfisSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle html bilgisi zayıf arkadaşlara (Dreamweaver & Fronpage gibi editör ile yapıyor çoğu kişi ve html kodlarını bilmiyor.) en basit haliyle anlattığım http://www.webteders.com/index.php?sayfa=kategori&id=39 html derslerini incelemelerini öneriyorum.

Php için ise henüz daha programlama mantığı yapılarını anlatabildim. (if yapısı, while döngüsü vb...) Şuanda veritabanı bağlantılı dersler yok ama temel mantığı öğrenmek için kendi anlatımım olan bu dersleri öneriyorum.

Ardından SQL ( http://www.webteders.com/index.php?sayfa=kategori&id=49 ) ve MYSQL ( http://www.webteders.com/index.php?sayfa=kategori&id=18 ) derslerini izlediğinizde veritabanı uygulamalarında da zorlanmazsınız.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
OfisSoft ilgine teşekkürler, inceliyorum. dediğim gibi. HTML de problem yok. Html den Kafama bişey takılsa bile ana hatlarını bildiğim için sorunu çözebiliyorum. ama bu php bambaşka bişey. Anladığım kadarıyla aynalardan yansıtma mantığı, depodakileri vitrinden gösteren bir kodlama sistemi. :sweatdrop:

Ofissoft ders anlatımında ses çok kötü :(

Not: Ard Arda mesaj yazmak yasaktır.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
site yapma ödevim var php ile uğraşıyorum en basitinden ama adamın beyni zonkluyor uğraşırken :S bide sistem çalışıyor ama tasarımı beceremiyorsun olmuyor yine, site yapmak zor iş ya millette ne zeka var şaşırıyorum he.

konumuz neydi :)