Php ile mysql e kayıt örneği YARDIM

Bu konuyu okuyanlar

erkanoz07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Mysq de şifre alanını Md5Crypt olarak nasıl kaydederiz. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Ayrıca PHP öğrenmeye çalışıyorum, fakat belli bir yaştan sonra zor geliyor. Belli table lara php ile kayıt işlemi konusunda yardımcı olabilecek varmı. Sadece kayıt formu yapmaya çalışıyorum. Profesyonel birşey değil. erkanoz07@gmail.com mail adresim. Şimdiden teşekkürederim.

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aşağıdaki şekilde şifreliyip mysql oluşturmuş olduğun tablodaki alana kayıt kodlarını giriyorsun.

$formdangelensifre= md5($_POST['formdancekilen']);

Veritabınına eklemek için ise mantık:

$ekle =mysql_query(INSERT INTO tablonunadı ('sifrealanı') values($formdangelensifre));

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
<?php
$forumdangelensifre= md5($_POST['formdancekilen']);

$con = mysql_connect("localhost","mysql_kullanıcı_adı","mysql_sifre");

mysql_select_db("my_db", $con);

mysql_query("INSERT INTO Persons (sifre(tablodaki şifre alanının adı))
VALUES ('$forumdangelensifre')");

mysql_close($con);
?>

kayıt için tüm kodlar :)

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
işte buna kızıyorum, herkes buraya bişeyler yazıyo, biz tamamen fransız kalıyoruz. Ben HTML bilgim var, çeyrek miktar php bilgimin tamamını yapılmış şeyleri görerek , yapıp bozarak öğrendim. Biriside şuraya basit bişey yazıpta atsa fenamı olur :) Kodları yazıyosunuz aval aval bakıyoruz ... MysqL un sayenizde sadece adını biliyoruz :)
Not : mesaj biraz kasıtlı yazılmıştır, belki birileri kızarda dediğimi yapar diye

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
<?php
// HTML formdan gelen veri alınıyor ve değişkene atıyoruz.
$forumdangelensifre= md5($_POST['formdancekilen']);

// MYSQL bağlantısını oluşturuyoruz
$con = mysql_connect("localhost","mysql_kullanıcı_adı","m ysql_sifre");

// MySQL veritabanı seçiyoruz
mysql_select_db("my_db", $con);

//veriyi veritabanına kaydediyoruz
mysql_query("INSERT INTO Persons (sifre(tablodaki şifre alanının adı))
VALUES ('$forumdangelensifre')");

// bağlantıyı kapatıyoruz
mysql_close($con);
?>

Bunlar standart ve minimum kodlardır. Bunları kullanarak en temel işlemleri de en karmaşık işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar olduğu gibi kullanılabileceği için yazmıştım.

Veritabanı oluşturma gibi işlemler için phpMyAdmin kullanabilirsiniz. Host aldığınız durumda ise zaten sizin için bir MySQL yönetim aracı oluşturulacaktır.

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
işte buna kızıyorum, herkes buraya bişeyler yazıyo, biz tamamen fransız kalıyoruz. Ben HTML bilgim var, çeyrek miktar php bilgimin tamamını yapılmış şeyleri görerek , yapıp bozarak öğrendim. Biriside şuraya basit bişey yazıpta atsa fenamı olur :) Kodları yazıyosunuz aval aval bakıyoruz ... MysqL un sayenizde sadece adını biliyoruz :)
Not : mesaj biraz kasıtlı yazılmıştır, belki birileri kızarda dediğimi yapar diye

Arkadaşım yukarıda soru soran arkadaşın kullandığı terimler göz önüne alınarak cevap verilmektedir. Kaldıki yukarıda yazmış olduğum cevap açıklamalıdır. Eğer sadece html bilgisi olsaydı arkadaşın, bu kadar ileri seviye bir soru soramayacağını tahmin edersin. Senin önceki sorunuda gördüm ve cevap yazma ihtiyacı hissetmedim. Çünkü bilgi seviyene bakacak olursak php ve asp ye uzaksın. Bunu düşünerek ve sadece yazmış olmamak için sorunu es geçtim. senin sorunun cevabı çok uzun konu anlatımları gerektiriyor. :thumbup:

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
aakgun78
:mad: yorumuna ilgine alakana benim için sarfettiğin harflere teşekkürler...
Keşke yine hiç bişey yazma gereği duymasaydın, daha makbule geçerdi...:glare:

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aakgun78
:mad: yorumuna ilgine alakana benim için sarfettiğin harflere teşekkürler...
Keşke yine hiç bişey yazma gereği duymasaydın, daha makbule geçerdi...:glare:
Sence ben burda yazmış olmak için mi yazdım! Hiç sanmıyorum.Kimse durumunu kabullenemiyor, hayret.
Bu ne şimdi? :tongue: Nasıl cevap bekliyorsan söylede ona göre yazalım. Yardım eden adamında şevkini kırmayın !! :closedeyes::hammer:

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24

Bende işte buna kızıyorum, keşke insanlar "armut piş, ağzıma düş" şeklinde düşünmektense, önce php ve sql ile ilgili önce bol bol araştırsa, bununla ilgili kitapları oksa, bunları yaparken anlamadığı yerleri sorsa.

Not: Bu ileti kasıtlı yazılmıştır. Belki kızarsınız da her şeyi okuyup, öğrenip, ondan sonra buraya gelip soru soranlara siz yardım edersiniz.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
konuyu uzatırken birazda saçmalıyorsunuz kusura bakmayın ama. Size bana site yapın demedim. Üzerinde uygulamalı göreceğimiz belki elinizde hazır bile olduğunu tahmin ettiğim veritabanı örnekli 1-2 sayfalık içerik. Benim için şunu yapın demedimki size. "armut piş-ağzıma düş" tabirini tamamen sizin fikriniz. Yada lafı anlayış şekliniz. Bu forumda bildiğim her konuya elimden geldiğince örnekli ve sıfırdan başlayanların anlayacağı şekillerde içerik eklemeye özen gösteriyorum. sizdende isteğim buydu. Ha yaparsınız teşekkür ederiz. Yapmassınız canınız sağolsun. Ama lütfen insanları beleşçi yada öğrenmek istedikleri bilgilerden saptırıcı fikirler öne atan birileri olarak itham etmeyin bizi. Yakışıksız oluyor.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Arkadaşlar konuyu başka mecralara taşımayalım lütfen.
Tartışma devam ederse konuyu kapatmak zorunda kalacağım.
İlginiz için teşekkür ediyorum...

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tmm unattended sinirlenme:):) şahsen ben yazdıklarını şakavari algıladım. Arkadaşlar fazla ciddiye almışlar galiba:):)bu aralar halk gergin malum:) ama şunu da söyliyim ciddi bi şekilde bir dil öğrenmek istiyorsan elinde hazır içerikten ziyade donanımlı bi kaynak kullanırsan - gerek kitap gerek internet- her yönüyle öğrenirsin o dili. Yoksa o an neye ihtiyacın varsa onu yapar geçersin, yarım kalır. Benden sana tavsiye. Zamanında asp'de sana yap dediğim şeyi yapmadığım için çok pişmanım. Bir daha sil baştan gerkiyo çünkü... Bilmem anlatabildim mi:):) Güzel çalışmalarının olması dileğiyle;)