Philips Led Lcd Tv Oyun Modunda İnput Lag Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mettszgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

(PHILIPS 47PFL6877K/12 DVB-S FHD 3D LED LCD TV ) marka ve model TV'yi kullanıyorum. TV ye PC yi bağlayıp KAYNAK kısmında OYUN KONSOLU veya BİLGİSAYAR seçeneğini seçiyorum buna rağmen oyun oynanmayacak derece input lag yapıyor. Forumları taradım ve kullanım klavuzunu okudum Ayarlar------+ Görüntü Ayarları --------+ Oyun Modu'nu seçin diyor ancak bu sekmenin altında oyun modu mevcut değil.

Ayrıca forumda aynı TV yi inceleyen başka bir başlıkta, inceleyen arkadaş oyunlarda gecikme olmadığını görüntü seçenekleri arasında oyun modu olduğundan bahsetmiş. Ancak bende Görüntü seçenekleri arasında FİLM DOĞA Vs yanında oyun modu mevcut değil.

Tüm modları denedim yanılmıyorsam DOĞAL modda gecikme en aza inmişti ama halen oynanmayacak derece.

TV yi WİFİ ile bağlayıp yazılım güncellemeyi de denedim ancak yazılım güncel uyarısı aldım.

HDMI kablosu da çok dandik bir kablo değil iki tane farklı kablo ile deneme yaptım sonuç aynı.

Sorunun kaynağı ne olabilir cevap verirseniz sevinirim.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Philips 47PFL6877K/12 Kullanıcı El Kitabı

VPYpYV.jpg

LZ3P31.jpg

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Zaten televizyonların hepsi mutlaka imput lag yapar ama o kadar oynanmayacak derecedeyse bir sıkıntı vardır.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Forum Kuralları
Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.