Peygamber Efendimiz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
23
Bir Cuma günü Kuran okurken > >>>>S.A. uykuya dalar ve rüyasinda Peygamber Efendimiz >>>> onun karsisindadir ve ona sunlari söyler: Bir hafta Içinde 7000 insanin ölecegini, ama hiç birinin de gerçek >>>>bir >>>Müslüman olmayacagini, Son zamanlarda pek çok kimsenin Allahin istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu >>>>zamanlarin >>>kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin ve erkeklerin eslerine sadik >>>> kalmadiklarini, genç kizlarin erkekler gibi her yere girip-çikip gezer olduklarini, edepli >>>> giyinmediklerini, Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi göstermediklerini, Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artik sadaka ve zekât >>>>vermez olduklarini, Insanlarin namaz kilmadiklarini ve >>>> oruç tutmadiklarini, oysa Mahser Gününün yaklastigini, Kisa bir zaman sonra gökte sadece bir yildiz >>>> kalacagini ve dua >>>> kapilarinin kapanacagini, >>>>Kurandaki yazilarin silinerek okunamaz olacagini, Günesin Dünyaya çok yaklasarak tersten dogup batacagini... Peygamber efendimiz ayrica sunlari da ekler: "Her kim bunu okurken yaninda baskalari varsa onlarin da duyacagi sekilde açiktan okusun. Bunu yapan kisiye Cennet de bir yer ayrilir >>>> ve her >>>> kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer >>>> ayrilir. Bir dilek sahibi bu mesaji kopyalayip baska insanlara >>>dagittiginda dilegi yerine gelir." Rüyayi anlatan S.A. bunlarin dogru olduguna inandirmak için >>>> su yemini etmis: "Bunlar dogru degilse, gerçek bir >>>> Müslüman gibi ölmeyeyim!" >>>> Peygamber Efendimiz yukaridaki durum tespitinden >>>> sonra asagidaki tavsiyelerde bulunur: >>>>Günde bes defa namaz kilin, Oruç tutun, Hirsizlik yapmayin, Fakirlere yardim edin. >>>>Her kim bu mesaji >>>> 25 kisiye dagitacak olursa, 3 gün >>>> içerisinde mükâfatlandirilacaktir. >>>> Biri bunu yapmis ve çalistigi firmadan zam almis. Biri inanmamis, sevdigi zarar görmüs, bir baskasi yarin yaparim demis, fakat yapamayacak duruma düsmüs.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
saol güzel yazı olmuş

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Güzel bir paylaşım olmuş. ;)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Gene e-posta adreslerinizi topluyorlar ;D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
din üzerinden duygu sömürüsü zincir mail tuzağı...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Yazı çok güzel başka yerlerdede karşılaşmıştım gerçekten okunmalı ve payalşılmalı. Paylaşım için teşekkürler. Fikrimi söylemek istiyorum. Olayın önemini vurgulamak için Peygamber efendimiz "Her kim bunu okurken yaninda baskalari varsa onlarin da duyacagi sekilde açiktan okusun. Bunu yapan kisiye Cennet de bir yer ayrilir ve her kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrilir" demiştir.( Buna inanmamak gibi birşey olmamalı.) yani bunu  elmek (e-mail) olarak 25 kişiye gönderin değil. Bu yazıyı yazıcıdan çıkartıp herkesin okuyabiileceği biryere asmak daha hayırlı olur ve bilgisayarı olmayanlarda istifade edebilir. Ben şahsen böyle yaptım. 25 kişiye gönder diye birşey çok vasat bir durum. Teşekkür ederim. ;) 

Denisov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ellerine saglık bunu okudum duygulandım ama ne fayda gene hiç birşeyler yapmıyoruz hak yolunda bagışlayan rabbim bagışlasın bizi gönlüne kalbine yazına saglık

Reaksiyon puanı
0
bu tarz mesajlara çok sinir oluyorum banada geldi kaç kez ama kimseye yollamadım şurası gerçekten çok sinir bozucu yazının "kim bu yazıyı okursa yollarsa cennete inanmazsa cehenneme gidecek" bu kısmı en sonda namaz kılın oruç tutun gibi faydalı şeyleri önemsesek bence yeterli beni din karşıtı biri sanmayın ben elimden geldigince namazını kılan biriyim hatta aklıma estiginde yasin bile okuyorum ama bu tarz şeyler çok saçma geliyo

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Müslümanların da bu kadar saçmalayacaklarını sanmazdım.
Din adına çok yalan söyleniyor, bu ise en kötülerinden.
Çünkü peygamber (saa) buyuruyor ki;
"Benim adıma bile bile yalan söyleyen ateşte yerini hazırlasın"

Arbalot

Asistan
Emektar
Reaksiyon puanı
10
evet bende Elmaciğa katılıyorum.
Din bu şekilde suistimal ediliyor.

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Biri bundan bana gönderdi ben dağıtmadım hiç bir şey olmadı batıl inanç bunlar :)

Son mesajlar