Peygamber efendimiz[sav]tekrar beni-i sad yurdunda

Bu konuyu okuyanlar

habibineccar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peygamber efendimiz tekrer ben-i sad yurdunda
Peygamberim[sav]iz Yine Benî Sa'd Yurdunda

Halime muradına ermişti. Arzusunun kabul edilişinin sonsuz hazzı içinde Efendimizle birlikte tekrar yurduna döndü. Kâinatın Efendisi, artık süt kardeşi Abdullah'la birlikte kuzuları gütmeye de çıkıyordu. Kuzular, onun tatlı tebessümlerine melemeleriyle cevap veriyorlardı.Peygamber Efendimizin gözleri hep göklerde idi.

Sanki orada birşeyler keşfedecekmiş gibi dikkatli ve ibretli bakıyordu. Sanki bir el uzanacak ve onu ulvî âlemlere alıp götürecekmiş gibi bekliyordu. Bu arada gözlerden kaçmayan bir garip hâdise vardı: Peygamber Efendimizin başı üzerinde çoğu zaman bir bulut geziyor ve onu güneşten koruyordu. artık gözler ondaydı.

Dillerde onun güzelliği, gönüllerde tatlı sevgisi vardı. Konuşulan onun dürüstlüğü, terbiyesi ve ağırbaşlılığıydı. Akranları da onun tatlı arkadaşlığına erişmek için âdetâ yarış ediyorlardı. İşte Sevgili Peygamberimiz Sa'doğulları yaylasında günlerini böylesine huzurlu ve sevinçli geçiriyordu. http://www.konakdersleri.com/belge.php?bilgi=94&konu=Peygamberimiz-Yine-Benî-Sa'd-Yurdunda
Peygamber efendimiz tekrer ben-i sad yurdunda - itibarHaber Forum

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Sağolasın dostum..
Her Müslüman Hz. Muhammed Mustafa (SAV)'in hayatını bilmelidir...