PewDiePie, Yahudilere hakaretten banlandı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
PewDiePie, Yahudilere hakaretten banlandı!

PewDiePie tarafından çekilen son videolardan biri büyük olaya sebep oldu. Ünlü YouTuber, Yahudiler için nefret söyleminde bulununca, banlandı.

:: Pewdiepie'ın bu hareketini nasıl yorumluyorsunuz?

Son düzenleme:

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Kendi kaşınmış. Videoyu izlemedim ama 50 milyonluk bir kanalın bu tarz şeyler yapması saçma.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Tepkisini göstermiş adam ne var bunda ?

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Yine yanıltıcı başlık fiverr banlamış bende Youtube sandım

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Tepkisini göstermiş adam ne var bunda ?
Pankartta yazılanlar tepki değildir, nefret söylemidir. Bu ikisinin arasındaki farkı idrak edemiyor musun? Nefret söylemi ülkemizde de suçtur. Bir ülkenin uyguladığı politikaları sevmeye bilirsin, tepkide gösterebilirsin ama alayı ölsün ne demek?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Adam bu metini gönderirken (dead to jews) ve keen star'ı takip edin demelerini isterken bunu gerçekten sadece 5$ için bunu çekeceklerini düşünmemiş bile, sadece yapmaları imkansız ve saçma bir şey göndermek istemiş. Eğer 10:50 den sonrasını izlerseniz video'nun "Bunu gerçekten yapacaklarını hiç düşünmemiştim ve bunun için kendimi sorumlu hissediyorum. Hepinizden çok özür dilerim" diyor. Kontrol etmek isteyene video linki aşağıda.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Düşünce özgürlüğü, bunda bir şey yok ki (!)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Pankartta yazılanlar tepki değildir, nefret söylemidir. Bu ikisinin arasındaki farkı idrak edemiyor musun? Nefret söylemi ülkemizde de suçtur. Bir ülkenin uyguladığı politikaları sevmeye bilirsin, tepkide gösterebilirsin ama alayı ölsün ne demek?
Senin bana bu kadar sert çıkışmana gerek yoktu bizim ırkımıza, dinimize, dilimize çok ağır tepkiler ve nefret söylemleri de yapılıyor ama buna karşı kayıtsız kalan birçok sosyal medya kanalı var bu adamın yaptıkları ya da söyledikleri İnan zerre vicdanıma dokunmadı eğer bu tarz olaylar yaşandığında her ırk, din, dil için eşit tepki verilirse belki Ozaman bende senin gibi düşünürüm.
--- Gönderi Güncellendi ---
Düşünce özgürlüğü, bunda bir şey yok ki (!)
Bizim gibi düşünen çok insan YOk gibi !!!

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şu başlıklar biraz daha açıklayıcı olsa keşke. Şok şok diye başlayan haberlerden farkı kalmadı inanın...

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Senin bana bu kadar sert çıkışmana gerek yoktu bizim ırkımıza, dinimize, dilimize çok ağır tepkiler ve nefret söylemleri de yapılıyor ama buna karşı kayıtsız kalan birçok sosyal medya kanalı var bu adamın yaptıkları ya da söyledikleri İnan zerre vicdanıma dokunmadı eğer bu tarz olaylar yaşandığında her ırk, din, dil için eşit tepki verilirse belki Ozaman bende senin gibi düşünürüm
İlk yazıda sert yazmamın sebebi, şu günlerde böyle konuşmaların çok geçmesindendir. Kişisel olarak algılama. Maalesef bu tarz nefret söylemlerin uluorta söylenmesi, toplum tarafından kanıksanmasına, kabul görmesine yol açıyor. Bu da marjinal grupların taban bulmasını kolaylaştırır. Ben ilk yazımı yazarken bile senin fiiliyatta böyle işlerle alakan olmadığını baştan düşünmüştüm. Nitekim"Bu tarz olaylar yaşandığında her ırk, din, dil için eşit tepki verilirse" diye düşünerek yazmışsın yazını.
Ama bizim, ne dinimiz Müslümanlık'ta nede atalarımızın Örf-Âdet- Geleneklerinde böyle şey yoktur. Onlar zalimlik, ikiyüzlülük yapıyorlarsa bende mi öyle davranmam gerekir?

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
İlk yazıda sert yazmamın sebebi, şu günlerde böyle konuşmaların çok geçmesindendir. Kişisel olarak algılama. Maalesef bu tarz nefret söylemlerin uluorta söylenmesi, toplum tarafından kanıksanmasına, kabul görmesine yol açıyor. Bu da marjinal grupların taban bulmasını kolaylaştırır. Ben ilk yazımı yazarken bile senin fiiliyatta böyle işlerle alakan olmadığını baştan düşünmüştüm. Nitekim"Bu tarz olaylar yaşandığında her ırk, din, dil için eşit tepki verilirse" diye düşünerek yazmışsın yazını.
Ama bizim, ne dinimiz Müslümanlık'ta nede atalarımızın Örf-Âdet- Geleneklerinde böyle şey yoktur. Onlar zalimlik, ikiyüzlülük yapıyorlarsa bende mi öyle davranmam gerekir?
Bizim örf, adet, geleneklerimizde bu var demiyorum ki zaten ! Sadece bu ve benzeri olaylar yaşandığında herkes için aynı tepkinin gösterilmesini bekliyorum anlatabildim mi ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ne olursa olsun kimse kimsenin dinine hakaret edemez.