Pesimist'in Yazıları

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
hazancaner.jpg

G G S

Giriş, gelişme, sonuç...

Ben pek giriş sevmem yazılarımda, direk girişirim, girişimimin adı gelişme olur, gelişim sessiz olur, gidişim tek cümle !..

Uyuyamayan insan huzursuz insandır, gözümdeki damarlar bardağa fasulye ekmiş gibi...

Yaz be adam !..

İçimi döksem için yanar, şşş....​

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
olenle.jpg

Ölenle ölünmez, intihar yalnız edilir !..
Tanrı'dan bağış istenmez,
Huzuruna boynu bükük gidilir,
Dünyadan kalma bir ilmek yardımıyla...​

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Pesimist olmandan mı kaynaklı bu anlamasam da sende bir cevher var müdür..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Teşekkür ederim. Bunları duymak güzel :)

nikimaus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adam belki de optimistliğe doğru bi adım attı ve yazası gelmiyor. Ama inatla acı çek, yaz diyosunuz .p

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
:) Kendi kendime yazıyorum artık.

nikimaus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siyaha boyadığınız gökyüzünde sizi pesimistliklerden uzak tutacak bir çift gözün yıldız gibi parlaması ümidi ile.
Ruhunun güzelliği kaybolduğunuz labirentte rehberiniz olsun.
Saçları bütün çıkmazlarınıza yol olsun.

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
pesimistlik gerçekleri görmek sanırım ve derin düşünmek bu konuyuda yeni gördüm devamı gelse iyiydi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba önceden My operadaki yazılırınızı okuyordum. Bu gün birden aklıma bir yazınız geldi fakat yazıyı bulamadım. Son cümlesi; yüzünden acı okunuyor yazarı ben gibi bişeydi.. ordaki yazılarınıza tekrar ulaşmanın bir yolu yok mu? Ve bu yazının tamamını bana cevap olarak yazabilir misiniz? Oradaki yazılarınız çok güzeldi Umarım yazılarınız my operayla birlikte gitmemiştir.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Merhaba önceden My operadaki yazılırınızı okuyordum. Bu gün birden aklıma bir yazınız geldi fakat yazıyı bulamadım. Son cümlesi; yüzünden acı okunuyor yazarı ben gibi bişeydi.. ordaki yazılarınıza tekrar ulaşmanın bir yolu yok mu? Ve bu yazının tamamını bana cevap olarak yazabilir misiniz? Oradaki yazılarınız çok güzeldi Umarım yazılarınız my operayla birlikte gitmemiştir.

Bunları duymak ne kadar da güzel. Çok teşekkür ederim.

Yazıları bir şekilde yedekleme şansım oldu.

"Yüzünden acı okunuyor, yazarı ben!" cümlesini 2 yazımda kullanmıştım diye hatırlıyorum. Bir tanesinin adı "29 harf, 1 Kalem, 1 Ölü" olması lazım. Eve gidince bakacağım. Buradan paylaşırım.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
29 Harf, 1 Kalem, 1 Ölü..

Kalem bir hayrat ve yüzünden acı okunuyor, yazarı ben!.. Beynimde ölmemiş bir kaç hücrenin hatırladıklarını yazıyorum, kalbim yavaş, sızlamıyorum!..

Yazık bir gün yenik bir adamı uğurlamıştı, ölüm beni anlasaydı yanımda olurdu!.. Toz pembe görürdüm o zaman hayatı, çünkü toprağıma gelincik dikerlerdi!..

Talandan kalan son ferman kelimelere aşina.. 29 harfle dost, noktalamalarla limoni!..

Ve sonra!...

Tutunacak bir iki dalım vardı ama ben düşmeye razıydım. Yere düşünce, beni köklerin kaldırmasını istedim sadece. Ağaç yıkılmış oysa!..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkür ederim ama ne yazık ki bu değil. Hatırladığım kadarıyla şöyleydi
Yazdım yazdım sildim, bu burada olmaz dedim sildim,
Çok abartılı oldu dedim bir daha sildim
ve sonra baktım ki Yüzünden acı okunuyor yazarı ben böyle birşeydi
Üniversite yıllarımda Sagopan'ın bir şarkısını ararken sizin bloğunuza rastlamıştım. Yazdığınız yazıları okumuş sonra arkadaşlarıma okutmuştum. Çok beğenmiştiler, hatta bir tanesi çıktı alıp dolabının kapağına asmıştı. o yazıyı tesadüfen buldum ve paylaştım. https://www.youtube.com/watch?v=yS9-5rQq9x0 Şarkıyı dinlerken yorumu okuyun. Kendinize iyi bakın Lütfen Yazılarınızı tekrardan paylaşın, onlar okundukça değerli..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Şu an şehir dışındayım. Dönünce mutlaka o yazıyı bulup paylasacagim.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
SORGU
Daral gecelerinin kahramanı yine baş rollerde, kalbim daha da sıkışmaya başladı, atamadım kafamdan ve atmam da zor görünüyor.. Bir sürü komedi filmi aldım ama bir yandan yüreğin yanarken diğer yandan gülmek de çok acı veriyormuş..

Bir gemiyle yola çıkmışsınızdır ve Atlantik Okyanusu'ndasınızdır. Ancak okyanustan korkuyorsunuzdur.. Hem de çok.. Birden gemi batar ve suya düşersiniz.. O an Atlantik'ten korkmuyorsunuzdur... Hayatta kalmaya çalışıyorsunuzdur !.. Benim de yaptığım şu anda bu sanırım..

Bir bebeği etkilemek çok kolaydır, çünkü o daha dünyayı tanımaya çalıştığından herşey ona mucizevi ve ilgi çekici gelir. Bebeklik çağımı çoktan geçtim ve artık eskisi gibi her şey beni etkilemiyor. Hatta etkilenecek birşey bulmak bile güç benim için.. Ama güç olanı çoktan bulmuştum.. Bulmasaydım keşke .....

Gülen yüzüm var benim ve arada bir durgun hallerim, gülmeyi birden kesip dalıp giden bir ruh halim.. Yalanım da yok ikiyüzlülüğümde, sahte tebessümümde.. Boşver beni mazinde yaşat..
Anlatacak o kadar çok şey vardı ki aslında, cevaplarını vermediğim bir sürü soru.. Gözümdeydi oysaki bütün alfabe harfleri..... Yalnız ben anladım ki 7 nota 29 harften daha derin, daha alımlı..
Çok üşüdüm ben, hem de çok, birden yine aklıma geldi, öyle bir ter bastı ki üstümdekileri çıkardım.. Hava soğukmuş kime ne!..

Sorgumu da kendim yaptım, cevapları da kendim verdim bugün.. İdam kararımı da kendim aldım aslında.. Ben bana aidim nasılsa, tüm zararım kendime, yansıtmamaya kastığım müşteki yüz kaslarım, ağlamamak için zor durduğum art arda yutkunuşlarım... O bir damlanın çıkmasını önlemek için kaşlarımı çattım, hemde birleştireseye kadar, gözlerimi küçülttüm, bir gözbebeği kadar açtım sadece görmek için, kafamı eğdim, sustum..

Evet 5 para etmezim ben, Allah'ın cezasıyım, düşüncesizim, anlayışsızım, benim kurduğum her cümle hatalı, her bakışım defolu, her hareketim ofsayt.. Tamam kabul.. Ben böyleyim..
Dudaklarımı kemirip durmaktan dudaklarımda yara çıkmış.. Aynaya bakasım yok, hatta kendime dokunasım bile yok.. Konuşasım da yok, kimseyi göresim de.. Dert dinleyecek halim zaten yok...Kendimden köşe bucak kaçıyorum ben !..

Eskiye dönüş başlıyor, bir küsüş, yakarış, feryat, figan, dalalet... Kabul olmayan onlarca duam var neden diye sorduğum.. Cevap alamayacağım biliyorum.. Bu yüzden yine kendi sorgumu kendim yapıp cevapları kendim vericem.. Sonuç olarak suçlu ben çıkıcam her zamanki gibi..

Neden diye sordum yine, neden hep böyle oldu yıllar boyunca, nesin sen dedim, kötü bi insan mısın bu kadar? Niye hep??.. Asıl soru bu.. Niye hep?
Bu yazı diğerlerine nazaran uzun oldu biraz!. Neden ki?..
Çünkü son demi bu son yaşların,son çırpınışların.. Bundan sonrası cüda..

red-bird

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
8
Yaz kalsın bir köşede.
Yok olmasın yeterki pesi...

red-bird

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
8
-Neden diye sordum yine, neden hep böyle oldu yıllar boyunca, nesin sen dedim, kötü bi insan mısın bu kadar? Niye hep??.. Asıl soru bu.. Niye hep? -

bende dedim hep bunları =)
Neden?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Buldun mu cevabını? :)

too_late

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
hazancaner.jpg

G G S

Giriş, gelişme, sonuç...

Ben pek giriş sevmem yazılarımda, direk girişirim, girişimimin adı gelişme olur, gelişim sessiz olur, gidişim tek cümle !..

Uyuyamayan insan huzursuz insandır, gözümdeki damarlar bardağa fasulye ekmiş gibi...

Yaz be adam !..

İçimi döksem için yanar, şşş....​

Yaz be adam!...

Elbet vardır biryerlerde okuyan, anlayan, gören biri... ;)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Ben bu yazıyı unutmuşum yahu. Çok güzelmiş :D :D

Yazacağım, yazacağız ;)

too_late

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Önden buyurum modum (Pardon yaaa admin olmuşuz :))) ) ;)

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
@pesimist uzun zaman olmuş yeni yazı eklemeyeli, başlıkta da sürekli güncel diyo, artık güncellersin heralde :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Başlığın adı Pesimist'in YAZLAR olmuş. Hiç farkında değilim. Onu güncelledim ve sürekli güncel kısmını kaldırdım. Yazmayı bıraktım ;)