Pesimist'in Yazıları

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
PESİMİST
dil.jpg
Ebedi bezgin bi haldeyim. Akşam olsa da yatsak, sabah olsa da kalksak mentalitesindeyim, o kadar hayata küsmüşüm...Ama yaratıldığıma göre bu dünyaya birşeyler katmam gerek,insanlar için birşeyler yapmam gerek,onlara birşeyler katmam gerek,katmam için de bende birşeyler olması gerek. Ne kadar varsa o şeyden vereyim gitsin, görevim bitsin, edebi ebediyete intikal edeyim bu hayat da burda yetsin....

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sürekli güncel olsun bencede :) çok fena birşey geldi aklıma bunu okuyunca :( süper peşimist eline sağlık

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
BERZAH
hayalet1.jpeg
Bisikletten düşmüş, kolunu bacağını kanatmış bir çocuğun acı içinde eve dönmesi ve bir de annesinden "Neden düştün sen haa!. Hiç akıllanmıyacak mısın?"; azarları içinde dayak yemesi gibi, her öksürdüğümde bir tütünü daha hayata sokuyordum.

Bugün de huyumdan vazgeçmezken ciğerlerim alarm verdi.. ve ne tesadüftür ki bütün alarmlar gibi kırmızı renkte!..

Ağzımı kapadığım elimde kanımı gördüm, o an sona doğru yaklaştığımı hissettim. Garip bir tebessüm sardı çehremi.. Olmuşla ölmüşe çare yok, hasta oldum ve öleceğim..

Günler aynı geçti, kimselere birşey demedim, hissettirmedim. İnsanların bana acıyan ve üzgün bakışlarının altında tebessüm eden iki dudak görmek istemedim..Allah için de sanırım hayırlı bir kul olamamıştım, emirlerinin çoğunu terketmiştim ve şimdi kalan sayılı günlerimde Hak yoluna dönmedim, dönemedim.. Evet Tanrı'dan utandım..

Sanırım şu an defnediliyorum, ne çok sevenim varmış.. Babamı görüyorum, üzgün,çok üzgün ve ağlıyor.. "Neden?"; diyor hıçkıra hıçkıra!.. Bu zamana kadar hiç bir yaptığımı beğenmeyen babam bu yaptığımı da beyenmemiş anlaşılan.. Napalım... Ne demiştim "olmuşla ölmüşe çare yok" ..
Toprak atılıyor üzerime ve ben artık karanlıktayım, bundan sonrası muamma !..

warkortali

Müdavim
Reaksiyon puanı
181
Devam pesi harika ellerin dert görmesin. Konuyu sabit monte ettim :)

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Pesimist neden hep bi bezginlik, karamsarlık içeriyor yazıların....
Özel bi soru oldu sanırım ama blog sayfanda yer alan yazılarda hep öyle..
Fakat yazdıkların her ne kadar karamsar bir yapı segilesede, hayatın gerçeklerini barındırıyor... ve her okuyuşum da "ne kadar doğru söylemiş" diyorum...
Yüreğine sağlık :)

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Büyük zevkle okuyorum yazılarını Pesi.. Takip edeceğim sen güncelledikçe.

Wark, sabitlediğin için de teşekkürler.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Teşekkürler arkadaşlar...

Cathlack valla karamsar bir adamdan başka türlü yazılar çıkmaz :) Çok teşekkür ederim tekrar.. ;)

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
iol dedi ki:

Demek sıkıntıların kaynağı buymuş :)

Pesimist; Hiç mi İnsanın Yüzü Gülmez Peki ?

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Hımm pesimist, güzel gidiyor bakalım neler olacak?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
PcMaSTeR dedi ki:
iol dedi ki:

Güldüğü sürece yazı yazmak istemez kanımca.. Yazı yazmak demek, kimseye anlatamadıklarını kağıtla paylaşmak demek bana göre...

emelden dedi ki:
Hımm pesimist, güzel gidiyor bakalım neler olacak?

Güzel olacak ;)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bundan sonra yazılarını burdan mı okuyacağız hep?Son zamanlarda blogdaki yazıların tarihleri arasındaki fark artıyordu zaten; ikisine birden yazmak pek mümkün olmaz kanımca :*

Buraya taşınması iyi oldu.Hem daha çok kişiye ulaşacak hem de sürekli 'elimizin altında' olacak :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Evet bloğa sahip çıkamıyorum şu sıralar, iş güç sdn sonra blog geliyodu... Yok yok yazıcam oraya da sık sık.. Az kaldı ;)

brk134

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pesi yazılarını ilk defa okudum ve hayran kaldım.sanatını tebrik ediyor ve yazılarının devamını bekliyorum ;) :^)

se7en

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
pesimist yazılar icin tskler

devamini heyecanli bir sekilde bekliyorum..

too_late

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yazılarını takip etmeye çalışıyordum :) Burada olması daha güzel tabi artık gözümden kaçmaz :) Devamını yazacaksın dimi :)? Hoş okurken karışıyorum ama... Hoşuma gidiyo :)

Tebrikler :)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Pesi süpersin. ;) Yazılarına devam et o yazılar bazen beni bana anlatır oluyor ve kendimi buluyorum o yazılarda sanki. :)

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
tabiki burda olsun ki herkes okuyabilsin. pesi, ellerine, yüreğine sağlık ;)

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Pesi gercekten cok güzel ellerine sağlık devamını bekliyoruz merakla..

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Sağolun arkadaşlar. Her gün 2 tane koyacağım buraya.. Dikkat edin intihar etmeyin :p

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
intihar edipte asıl yazdıklarını okuyamamak intihar olur :)

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
PcMaSTeR dedi ki:
iol dedi ki:

adından belli kötü adam

*SiRiNe*

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Offf pesimist yaa yazdıkların o kadar gerçek ve samimi duygular ki bunları hissetmeden yazıya dökmek mümkün değildir...!

Yada çok iyi bir gözlemci olmak gerekir ki bu bile çoğu kez yeterli olmaz...

Emeğine yüreğine sağlık.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bu vardı forumun bir köşesinde ama yine de paylaşmak istiyorum. En sevdiğim yazılarımdan biridir..

Sevgili İntihar Mektubu
cakmakkkz.jpg

Sevgili İntihar Mektubu;​

Ne gariptir ki, her zaman klişe olmuş "Sen bu satırları okurken ben çok uzaklarda olacağım" sözü şu an için geçerli değil. Aslında garip olan benim bu satırları yazarken aynı anda senin okuman. Çünkü ilk defa yazdığım bir mektubun alıcısı yok. Alıcısı harflerle kirlenmeyi bekleyen boş, bembeyaz bir kağıt parçası.

İnsanlar neden intihar etmeden önce bir şeyler yazar ki? Amaçları gitmeden önce bir şeyleri değiştirmek mi, yoksa bütün sırlarını açıklayıp, nedenleri belirtip, yıllardır onu anlayamadığını düşündüğü insanların iş işten geçtikten sonra onu anlayabilmelerini sağlamak mı?.

Ama yok... Benim durumum farklı. Ben bu mektubu sana yazıyorum sevgili mektup. Benle birlikte yok olup gideceksin bu dünyadan. Kimse de okuyamayacak !

Çok fazla derdim yok benim. İntihara meyyalim dertten de değil aslında. İntihar girişimim kavuşmak için olacak. O kadar özledim ki O'nu !.. Benim yarim ateistti !.. Belki de benim yüzümden öldü. Hala emin değilim.. Neyse sevgili intihar mektubu fazla derine inmeyelim... Ben onu çok özledim. Bu o kadar büyük bir özlem ki artık onu görmek istiyorum. Ve sanırım bu özlemden ziyade büyük, kocaman, yüce bir aşk.. Ölümüne aşk !..

Evet bu kadar çok seviyorum onu. Delicesine.. Evet belki delilik bu az sonra yapacağım. Ama ben inanan biriyim, müslüman biriyim lakin cennete gideceğimin garantisi olmadığı gibi cehenneme gideceğimin de garantisi yok. İşi şansa bırakamam sevgili intihar mektubu. Bir an önce dünya ile ilişiğimi kesip cehennemde kavuşmam lazım sevdiğime.

Az sonra bidondaki benzini üzerime dökeceğim.Ardından çakmağımla önce seni, sonra seninle kendimi tutuşturacağım. İkimiz de aynı anda yok olacağız. Bu belki de bir cehennem provası olur ne dersin?.. Hazır mısın sevgili intihar mektubu?.

GÜLE GÜLE !..

too_late

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
:( İlk okuduğumda da çok farklı gelmişti :( Sıkıntılarım depreşti yaaa :(

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Yaa böyle olunca bana günah yazılmıyordur inşallah ;(