pentium g4600 sorunlu bir işlemci mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

sedem52

Üyecik
arkadaşlar nedendir bilmiyorum ama g4600 gtx 1050Ti 8gb ram ile battlefield 1 oynayamıyorum. 720p deniyorum 15fps 1080p deniyorum 15 fps 2560x1080 deniyorum 15 fps ne yapacağımı şaşırdım bana bi akıl verin. hangi videoyu izlediysem adamlar benim sistemle ultrada şakır şakır oynuyor. (sürücüler güncel, sanal çekirdekler açık ve temiz win 10 kurup tekrar bile denedim fakat yine hüsran)

Ekli dosyalar

met 35

Dekan
i3 ayarı bi işlemci. Cinebench R15 testini yapıp sonucu atabilirmisin. İşlemcinin gücünü görmeliyiz,öncelikle.

met 35

Dekan
Sorun ortaya çıktı. İşlemcin neredeyse yarı performanstta çalışyor. 400 e yakın bi puan almalıydı. Anakartın nedir.

c.PNG

sedem52

Üyecik
anakart olarak ise bunu kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam sen anakart diyince aklıma bir kuşku düştü bios update yaptım (satın aldığım yer biz update yaptık demişti oysa) ve skorun son hali şu:
bi umut tekrar battlefield denedim fakat sonuç yine aynı

Ekli dosyalar

• 14.2 KB Görüntüleme: 58
  • 147.5 KB Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

met 35

Dekan
Normale epey yaklşmış. SAAT HIZINDADA Bİ SORUN YOK DEMİ. İŞLEMCİNİN.

sedem52

Üyecik
İntelin yardımcı programını indirip kontrol ettim hızını. İşlemci intelin umduğu hızda çalışıyormuş

met 35

Dekan
bİOSTAN SONRA İŞLEMCİ GÜCÜNE GELMİŞ. FPS LERİN toparlanması gerekiyordu. Peki,msı afterburner veya playclaw ile e,kartı kullanım yüzdesine bakarmısın. yüzde 90 ın üüzerinde olması lazım.
Bi de oyunanında ,arka planda çalışan başka bi program,discord falan olmasın.

sedem52

Üyecik
bİOSTAN SONRA İŞLEMCİ GÜCÜNE GELMİŞ. FPS LERİN toparlanması gerekiyordu. Peki,msı afterburner veya playclaw ile e,kartı kullanım yüzdesine bakarmısın. yüzde 90 ın üüzerinde olması lazım.
Bi de oyunanında ,arka planda çalışan başka bi program,discord falan olmasın.
değerler şu şekilde

değerler şu şekilde
şuan farkettim işlemci 100 derece yazıyor. yuhh üzerinde mangal yapayım bari

Ekli dosyalar

• 17.2 KB Görüntüleme: 52

met 35

Dekan
Öff,öff. Anormal derecelerde. Frekans düşürüyordur işlemci. E.kart kullanımında düşmüş.Acilen soğutman lazım.:(:(

sedem52

Üyecik
anlaşılan stock fandan kurtulmanın zamanı geldi. peki stock yerine ne tür fanlar uygun olur?

sedem52

Üyecik
tamam hocam pazartesi günü gösterdiğiniz fanın siparişini vereceğim teşekkür ederim. fan elime geçince değerleri tekrar paylaşırım

met 35

Dekan
Çok farkedecektir. Ama ,montaja dikkat edin. Sanırm,kasanda montaj penceresi yoksa,anakart ,arka plakayı takmak içi,n sökülecek.

osos11

Asistan
değerler şu şekilde

şuan farkettim işlemci 100 derece yazıyor. yuhh üzerinde mangal yapayım bari
Pentium işlemcide bile stok soğutucu ile 100 derece görülüyosa pes artık. Bi stok soğutucunuzu ve termal macununuzu kontrol edin derim. Bana çok olası gelmedi.

sedem52

Üyecik
Çok farkedecektir. Ama ,montaja dikkat edin. Sanırm,kasanda montaj penceresi yoksa,anakart ,arka plakayı takmak içi,n sökülecek.
tamam hocam montaj işini hallederim tekrardan sağolun

Pentium işlemcide bile stok soğutucu ile 100 derece görülüyosa pes artık. Bi stok soğutucunuzu ve termal macununuzu kontrol edin derim. Bana çok olası gelmedi.
fanda sıkıntı var mı diye kontrol etmiştim fakat gayet güzel bir şekilde çalışıyor el değmeyecek şekilde hızlı fanları fakat macununa bakmadım onu bir kontrol edeyim

met 35

Dekan
Macununa bi bak. bu kadar sıcak olmaması lazım. İyice kurumuş veya bozulup,evsafını yitirmiş olabilir,evde kalite bi macun varsa mutlaka onu kullan.

Kapanmamasi ilginc calismak icin transistorlerini kizartmayi göze almis....
Macun ölmüş...

sedem52

Üyecik
o zaman siparişi beklemeye gerek yok ben vatan pcyi bir ziyaret edip geleyim. demekki sorunlu olan işlemci değil kullanıcıymış :)

stat counter