Pentium G4560 Darboğaz sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
1920*1080 olmadıkça çözünürlük darboğaz olur ...
fıtratında bu var.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhabalar,
sorununuz format vs. ile alakası yok... Monitörün çözünürlüğü, karta düşük geldiği için GPU kullanımı düşüyor. Ayrıca BF1'de 8 GB RAM yetersiz gelebiliyor... GPU kullanımını GTX 1080'i 1080p'de kullanmak gibi düşünebiliriz...

Ram ile alakası yok yeni bir monitör alması gerek

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ölçeklendirme yok olursa nvidia da çözünürlüğünü 1920*1080 olur sanki monitörün 1080 olmamasına takılma bende 800*600 monitörü 1366*768 yapıp kullanıyordum 1080 olmamıştı o 60Hz üzerine çıkamıyordu çünkü...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çoğu Oyun 1920x1080 altı çözünürlüklerde optimizasyon sorunu söz konusu oyunlar daha yüksek çözünürlükler için tasarlandığı için düşük çözünürlükte Ekran oranlama sanal ortamın yapısıda ona göre uyumsuzluklar meydana geldiğinden dolayı yeni nesil oyunlarda çözünürlüğü en düşükte tutmanın bir manası yok

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kasayı verdim bkalım aynı sorun devam ederse monitör alıcam :(

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben RAM darboğazı vs dedim mi? Sadece ek öneride bulundum RAM eklemesini önerdim. Monitör almasına dek gerekli bilgiyi açıkladım.

8gb 2133mhz neyine yetmeyecek o oyunların?
16 diye örnekmek gereksiz

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
8gb 2133mhz neyine yetmeyecek o oyunların?
16 diye örnekmek gereksiz
Şuanlık bu video anlamana yeterli gelecektir ;) Ayrıca, BF 1'in yapımcısı EA ve DICE ise 16 GB RAM önermiş ki 8 GB RAM'de drop vs. gözden kaçmadığı belirtilmiş, özellikle MP'de. Gerçi BF 1 alanların MP oynamayacağı da muamma... Zira insanlar MP için satın alıyor genelde... Ayrıca arkadaşa da GPU kullanımının düşük olması, çözünürlük yüzünden olduğunu belirttim ve belirttiğim sorunun GTX 1080'i veya GTX 1070'i 1080p'de kullanmak gibi diye belirttim... Ek olarak artık 8 GB devri bile yavaş, yavaş bitiyor. Güncel oyunların çoğu 16 GB önerilen sistem gereksinimi belirtiyor... Oynadıysan Total War Warhammer gibi oyunlar...
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=WABsYtn4U1U

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yakında 32gb 4000mhz ramler standart olucak ...

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şuanlık bu video anlamana yeterli gelecektir ;) Ayrıca, BF 1'in yapımcısı EA ve DICE ise 16 GB RAM önermiş ki 8 GB RAM'de drop vs. gözden kaçmadığı belirtilmiş, özellikle MP'de. Gerçi BF 1 alanların MP oynamayacağı da muamma... Zira insanlar MP için satın alıyor genelde... Ayrıca arkadaşa da GPU kullanımının düşük olması, çözünürlük yüzünden olduğunu belirttim ve belirttiğim sorunun GTX 1080'i veya GTX 1070'i 1080p'de kullanmak gibi diye belirttim... Ek olarak artık 8 GB devri bile yavaş, yavaş bitiyor. Güncel oyunların çoğu 16 GB önerilen sistem gereksinimi belirtiyor... Oynadıysan Total War Warhammer gibi oyunlar...
Bf1 testinde 7Gb yiyor denedim mp de ram yetmiyor işlenci yetmiyor monitör yetmiyor vs de vs :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ram ile geçici bi nebze çözüleceğini umuyorum

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Yahu adamın o kadar parası mı var? Adama zorla yeni yüksek maliyetli monitör almaya ikna etmeye çalışıyorum sen o monitör parasına ramda almalısın diyorsun bu neyin kafası anlamıyorum şurda 10fps'in lafını yapıyorsun 16gb o sisteme gereksiz Oyundaki bütün ayarları ultraya almasın sorunu kalmaz artık almış alacağını Bf1 Bellek canavarı bir oyun farkındayım fakat önce bir monitörü almalı parası yetiyorsa SSD de alır Ramda alabilir istersede 1070Ti alır bakar keyfine bilmem anlatabildim mi

Bf1 testinde 7Gb yiyor denedim mp de ram yetmiyor işlenci yetmiyor monitör yetmiyor vs de vs :D

Ram ile geçici bi nebze çözüleceğini umuyorum

Senin monitörün 60hz burda 60-70 fps'in yukarısına çok çıkamazsın anlamına geliyor

Son düzenleme:

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yahu adamın o kadar parası mı var? Adama zorla yeni yüksek maliyetli monitör almaya ikna etmeye çalışıyorum sen o monitör parasına ramda almalısın diyorsun bu neyin kafası anlamıyorum şurda 10fps'in lafını yapıyorsun 16gb o sisteme gereksiz Oyundaki bütün ayarları ultraya almasın sorunu kalmaz artık almış alacağını Bf1 Bellek canavarı bir oyun farkındayım fakat önce bir monitörü almalı parası yetiyorsa SSD de alır Ramda alabilir istersede 1070Ti alır bakar keyfine bilmem anlatabildim mi

Senin monitörün 60hz burda 60-70 fps'in yukarısına çok çıkamazsın anlamına geliyor
monitör lazım ama öncelik değil şuan i3 8100 işlemci baya iyiymiş g4560 ı satıp ondanmı aksam acaba :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
monitör lazım ama öncelik değil şuan i3 8100 işlemci baya iyiymiş g4560 ı satıp ondanmı aksam acaba :)

İkiside almadığın sürece yüksek fps alma gibi ihtimalin yok yeni nesil oyunlar fhd altı çözünürlükte optimizasyonu çok berbat oluyor Online oyun söz konusu olunca 144hz lik monitör şart

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar aynı çözünürlükte video buldum adam gpu kullanımı 90ın aşağısına hiç inmior Misal Gta da

Kaynak: https://youtu.be/BdZaGjcjqQo

Ama dual channel ram kullanıyo

2x4

Son düzenleme:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Anlatamıyorsun, ayrıca dostum sen önerini sundun. Birşey denmedi. Ben de önerimi yapıyorum, ister alır ister almaz ;) Oyunlarda neyin ne olduğunu sorduğu için söylüyorum. Konu dışına çıkıp, beni eleştireceğine konu sahibine yardım edebilirsin... Arkadaş eminim kendi cevabını, kendisi verecektir...

İyi forumlar...

İkiside almadığın sürece yüksek fps alma gibi ihtimalin yok yeni nesil oyunlar fhd altı çözünürlükte optimizasyonu çok berbat oluyor Online oyun söz konusu olunca 144hz lik monitör şart
Ayrıca GTX 1050Ti'ya 144 Hz monitör önermek nedir? GTX 1050Ti +50 FPS veren bir kart. Yani 60 Hz bile işini görecektir...

canburger

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Anlatamıyorsun, ayrıca dostum bundan sanane? Ben önerimi yapıyorum, ister alır ister almaz sana düşmez ki ;) Oyunlarda neyin ne olduğunu sorduğu için söylüyorum. Konu dışına çıkıp, beni eleştireceğine konu sahibine yardım edebilirsin... Ayrıca sen avukatı mısın ki? Arkadaş eminim kendi cevabını, kendisi verecektir...

İyi forumlar...

Ayrıca GTX 1050Ti'ya 144 Hz monitör önermek nedir? GTX 1050Ti +50 FPS veren bir kart. Yani 60 Hz bile işini görecektir...
Geç okudum @Frosa'ya genel olarak katılıyorum. Death Mark zaten yasaklanmış galiba

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anlatamıyorsun, ayrıca dostum bundan sanane? Ben önerimi yapıyorum, ister alır ister almaz sana düşmez ki ;) Oyunlarda neyin ne olduğunu sorduğu için söylüyorum. Konu dışına çıkıp, beni eleştireceğine konu sahibine yardım edebilirsin... Ayrıca sen avukatı mısın ki? Arkadaş eminim kendi cevabını, kendisi verecektir...

İyi forumlar...

Tabiki az çok anlıyorsak 60hz monitör bile 1080p de iş görür 144hz hiç gerek yok asıl gerekli donanım (şuan için) monitör değil. Katılyorum. Garantiye yolladım. Gerekli kontrolleri yaptıklarından sonra tekrar test edip sonuçları sizinle paylaşacağım.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Tabiki az çok anlıyorsak 60hz monitör bile 1080p de iş görür 144hz hiç gerek yok asıl gerekli donanım (şuan için) monitör değil. Katılyorum. Garantiye yolladım. Gerekli kontrolleri yaptıklarından sonra tekrar test edip sonuçları sizinle paylaşacağım.
Bekliyorum... :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Şuan kullandığım sistem:
Msi b250 gaming m3
Msi Gtx 1060 gaming x 6gb
İ5 6500
8 GB ddr4 2133 Kingston Black ram
2tane monitör
Aerocool p7c1 kasa ve sıvı aoğutma
Buda fotosu
https://i.hizliresim.com/1JYzOb.jpg
Ben şuana kadar 16gb ram ihtiyacı hiç duymadım. Dünyanın oyununu açtım. Hiçbirinde ram kaynaklı drop yaşamadım. 16 GB hala gereksiz bence.

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dostum ekran kartın 1050ti ye göre çok daha iyi. Bende anlık donmalar işlemciden de kaynaklanıyo olabilir Ekran kartım tam randımanlı çalışamıyordu bunun yüzünden 400w psu var oda etkenmidir bilmiyorum. İnternette biçok videoda aynı bndeki sistemle iyi çalışıyo oyunlar

Şuan kullandığım sistem:
Msi b250 gaming m3
Msi Gtx 1060 gaming x 6gb
İ5 6500
8 GB ddr4 2133 Kingston Black ram
2tane monitör
Aerocool p7c1 kasa ve sıvı aoğutma
Buda fotosu
https://i.hizliresim.com/1JYzOb.jpg
Ben şuana kadar 16gb ram ihtiyacı hiç duymadım. Dünyanın oyununu açtım. Hiçbirinde ram kaynaklı drop yaşamadım. 16 GB hala gereksiz bence.
sendeki pcnin sana toplam maliyeti nekadardı

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
dostum ekran kartın 1050ti ye göre çok daha iyi. Bende anlık donmalar işlemciden de kaynaklanıyo olabilir Ekran kartım tam randımanlı çalışamıyordu bunun yüzünden 400w psu var oda etkenmidir bilmiyorum. İnternette biçok videoda aynı bndeki sistemle iyi çalışıyo oyunlar

sendeki pcnin sana toplam maliyeti nekadardı
Bir anda alınmadı tabi. Şuan alınmaya kalksan ortalama 7500 civarı. Masa sandalye konsol hariç tabi.

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
7 parça zaten :D okadar değildir bnce

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar sizce yeni bir i3 8100 işlemcimi alıyım yoksa 8gb ddr4 rammi?

uasamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ürün garantide geri geldi tekrar bir test edeyim dedim sorun düzelmemiş sorunsa tabi. Adamlara mesaj attım aynen şunu dediler. "bu değerleri görmesi normal ancak oyun içi performansta bir sıkıntı yaşatmayacaktır". Sizde katılıyormusunuz?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ürün garantide geri geldi tekrar bir test edeyim dedim sorun düzelmemiş sorunsa tabi. Adamlara mesaj attım aynen şunu dediler. "bu değerleri görmesi normal ancak oyun içi performansta bir sıkıntı yaşatmayacaktır". Sizde katılıyormusunuz?

O işlemciden ne gibi bir beklentin varki? Pubg ve Bf1 işlemciye belleğe yüklenen oyunlar

taha0116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bende aynı sistem 1080p monitör var ve dediğin gibi bf1 64 kişilik multi maçlarda 50 60 gpu kullanımı oluyor benim düşüncem 8gb ramın yetersizliği