Pefabrik ev kullanıcıları

Bu konuyu okuyanlar

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
dostlar prefabrik ev yaptırmak istiyorum. prefabrik ev kullananar yardımcı olur mu benim gibi prefabrik ev yaptırmak isteyenlere? gerçekten pek çok kişinin aklından geçen bir düşünce. ısı ve ses yalıtımı nasıl? kesinlikle betonarme yapıdan daha sıcak ve sessiz olur mu? kullanışlı mı? ne gibi sorunlarla karşılaşılıyor? deneyimlerinizi bekliyoruz.

GİGABYTE2

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hiç işin yok mu be kardeşim?

Son düzenleyen moderatör:

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aslına bakarsan biyerde bununla ilgili bi haber izlemiştim şimdi net hatırlamıyorum bi firma bu işi yapıyodu öyle depremde kurulan türden değil dışardan bakında çok güzel ve şık görüntüleri vardı dubleks bir evi 3 haftada anahtar teslim yapyolar dışına yalıtım syding falan yapıyolar şu amerikan evlerinin dışı gibi
içine laminat parke dolap falan panel kapı pimapen pencereler aşşa yukarı 50 bin tutyodu
ortak yaptırsan bile ortağınla anlaşamayınca geliyolar mesela üst kat senin adamlara diyosun anlaşamadım evimi ayırıcam geliyolar söküyolar senin gösterdiğin arsa üzerine bikaç günde dikip gidiyolar çok hoşuma gitmişti bi ara bunu iş olarak düşünmüştüm kısa bi süre sonra başka iişlere takılınca çıktı kafadan ucuz yollu villa gercekten çok şık duruyolardı

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benimde kafamda var köyde yaptırmak bi tane ama etrafımızda pek olmadıgı için cesaret edemiyorum

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
2.el prefabrik evlerde fiyatlar 1/3'e kadar düşebiliyor. Bir de o şekilde araştırmanızı tavsiye ederim.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Depremden sonra Düzcede prefabrikkonutlar müthiş arttı.Okullar evler çok sayıda mevcut burada.Akrabalarımızdan bazılarında var prefabrik konutlar.Kullanılabilirlik olarak Betonarme evlerden farkı yok.İzolasyonunu iyi yaptıktan sonra ses ve ısı sorunu yaşamazsın.Ama betonarme evlerdeki gibi işte derin temel atayım derdi yok hafif bir beton döksen gayet yeterli.İstersen söküp başka biyere montaj yaptırabilirsin. Sonra demirdi çimentoydu gibi sorunların olmaz.Kısa sürede zahmet çekmeden yapılır.Çimento inşaat artığı gibi şeyler olmadığı için çevreyide kirletmez.Yani bir çok açıdan yaralı bişiy.:uvv:

fatatug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Prefabrik binalar çatısı metal olduğundan dolayı yazın güneşten dolayı evin içi aşırı sıcak olur. Kışın da tam tersi olur. Çatının metal saç olması çatıya çıkıp bir çanak anten bile takamayacağınızı, çıktığınız taktirde metal sacın eğilip evin içine düşeceğinizi gösterir. 2017 fiyatları 100 m2 için 60 000 TL'dir. Ömrü ise 30-50 senedir. Arsa fiyatı ve kombi gibi ısıtma sistemi fiyatı bu fiyatın dışındadır. Bugün aynı fiyatı 2-3 senelik betonerme (100 sene ömürlü) evleri 65-70 000 TL civarı alabilirsiniz. İçinde arsa fiyatı ve kombi ısıtma sistemi de dahildir. Prefabrik evlerin tek artı özelliği olan ucuzluk günümüzde önemini yitirdiğinden hiçbir şekilde rağbet görmemektedir.

ayse_kara1989_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Prefabrik yapılar hakkında gördüğüm bazı yanlış bilgilendirmeleri yazayım. Öyle anlaşamadın sök başka bir yere kur kolay iş değil. Sökerken belli bir malzeme kullanılamayacak duruma geliyor. Buda ekstra bir maliye anlamına geliyor.
Çatı konusunda katılıyorum. Saçtan yapılıyor. Isı yalıtımı olsada aşırı sıcak oluyor. Dışına amerikan siding yapılıyormu bilmiyorum ama tavsiye etmiyorlar.
Evin için düz olsun diye alçı yapılıyor fakat çok sağlıklı olmuyor belli bir zaman sonra atıyor kendini.
Şu anda dolar aldı başını gidiyor fiyatlar büyük bir ihtimalle artmıştır.
Bunlara ek olarak yaptıracagınız firmayı çok iyi seçin. As Prefabrik yapı ile sakın anlaşmayın. Anlaşmayı imzaladıktan sonra belli bir kapora veriyorsunuz ondan sonra bir daha telefonla ulaşmak mümkün olmuyor. İşlerini güzel yapmıyorlar. Benden söylemesi. Yaptıran başka biri varsa oda değerli yorumlarını katabilir. Sağlıcakla kalın