Pc'yi Formatlamak istiyorum (Xp)

Bu konuyu okuyanlar

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar 2 bilgisayarım var. biri win7 diğeri ise xp. win7'nin özellikleri xp'ye göre biraz daha iyi. win 7'de tarayıcıdan oyun açınca cpu 15-20'lerde aynı oyunu xp'den açında 70-80 lerde dolaşıyor. ayrıca bilgisayarda yüklü olan oyunu açınca yada yüksek kaliteli video izlerken kasadan gelen ses yükseliyor. sanırım xp'de virüs var.
Kasayı temizledim ancak ses kesilmedi oyun vs. açınca ses yine yüksek çıkıyor.
Ben format atmak istiyorum. İnternetten buldum bir xp pro sp3 türkçe. boyutu 375 mb .iso uzantılı. cd ye yazdırdım bios ayarlarından dvd-rw'yi ilk başa aldım ancak açılmadı. Flash'ı u_xp_set programıyla boot ettim. dosyayı içine attım ancak bios ayarlarından usb ile ilgili bir yazı ile karşılaşmadım. f8 vs hepsini denedim ancak olmadı yapamadım. Bir yardım ederseniz çok memnun kalırım.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Anakartın usb den boot özelliğini desteklemiyordur.Ona yapacak bir şey yok hocam.Sadece tavsiyem başka bir iso dosyası ile denemen.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
anakartın markası asustek computer inc. P4P8X yazıyor. destekliyor mu bilmiyorum ?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
P4P8X anakart usb bootu desteklemiyor diye biliyorum, zaten listede bulamıyorsunuz.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim.
Peki cd'yi nasıl yazdırmam lazım acaba yanlış mı yazdırdım ben ?
Birde bu dosyaların boyutu kaçtır ? 375 mb bana az geldi. acaba sp3'ü mü indirdim diye düşünüyorum :) ama indirdiğim yerde xp pro vs yazıyordu.

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
[MENTION=209475]iptal[/MENTION]
Başka bir xp iso su indirmen yararına olacaktır. Zaten @deatmania da bunu önermiş.
Kasadan artan sese gelince işlemci kullanımı arttıkça fan hızı yükselir ve dolayısıyla daha fazla gürültü yapar. Ancak zaman geçtikçe fanın dönme mekanizmasına dolan toz tıkanıklık yapar ve fan zorlanmaya başlar doalyısıyla gelen ses de kat kat fazla olur. Çaresi yok, bence yeni, fan alman daha iyi olur.

Edit: İSO yazdırma olayına gelince Nero kullanıyorsan kullanmamanı öneririm. Ne kullanacam dersen ashampoo burnin studio 6. versiyonu ücretsiz. O daha hafif ve BENCE nerodan daha iyi.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başka bir yerden indirdim xp bu 605 mb idi. bunu hem cd ye yazdırarak denedim hemde usb ye atarak denedim ama pc yine ikisinide görmedi. boot ayarlarında dvd rw en üst sırada ama anlamadım niçin görmüyor. diğer pc'ye win7 kurarken bios ayarlarıyla oynamamıştım cd yi takıp açılırken f8 yaptığımda otomatik olarak kurulum geliyordu. bunda yaptığımda ise 6-7 seçenekli mavi ekran geliyor. dvd rw- cd rom- usb sd- usb cd... yazılı. hepsini seçerek ilerledim hiçbirinde de işe yaramadı.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Var o indirdiğin XP'de bi sıkıntı. Bir dropbox hesabı alırsan, aldığın mail adresini de bana gönderirsen dropbox üzerinden sana düzgün bir iso dosyası gönderebilirim. Ama lisans anahtarı falan gönderemem bu sadece düz bir XP'dir. Anahtarını kendin bulursun.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
usb'den format atacaksan bu programı kullan.

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/System/System-Enhancements/WinSetupFromUSB.shtml

Ben sana HDD'den atmanı öneririm. Daha sorunsuz olur. Eğer atmak istersen bu konu altındaki 3 ve 4 numaralı mesajları incele derim :)

http://forum.shiftdelete.net/isletim-sistemleri/213373-fantezi-yaparken-hddden-xp-kurdum-d.html

Sorun yaşarsan buradan yardımcı olabilirim. + xp cd 600mb civarıdır hocam aklında bulunsun :)

sık kullanılanlara aldım bakacağım yarın akşama inşallah :) sağolasın.

Var o indirdiğin XP'de bi sıkıntı. Bir dropbox hesabı alırsan, aldığın mail adresini de bana gönderirsen dropbox üzerinden sana düzgün bir iso dosyası gönderebilirim. Ama lisans anahtarı falan gönderemem bu sadece düz bir XP'dir. Anahtarını kendin bulursun.

öm den gönderdim mail adresini

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
maili gördüm. akşam bakacağım teşekkür ederim. pro mu ? home mi ?

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
direk nero ile cd ye yazdırmam yeterlimi ?

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nero express 6(oem) yüklü şuan disk kalıbı veya kayıtlı tasarı olarak yazdırıyorum o zaman :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
yazdır hacı, eğer yine olmazsa bu sefer sorun cd'de değil başka yerde aranabilir

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim dostum. sorunsuz bir şekilde attım formatı. yalnız format bittikten sonra çevirmeli ağ felan sordu orayı atlatım ağ bağlantılarım felan yok şuanda herhalde ethernet driverini istiyor. diğer bilgisayarımdan indirdim onda deneyeceğim şimdi.

--- Mesaj Güncellendi ---

evet şuanda ethernet driverını gösterince internet geldi. yalnız bir kaç sorunum var :)
1- format atarken c ve d yi komple sildim yeniden yer açtım. d nin ismi şuan ve f onu d yapamazmıyız ? :)
2- kasadan dıt dıt ses geliyor sürekli. mesela uyarı geldiğinde dıt ediyor kasa. boş dururken gelmiyor sadece uyarılarda.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Disk yönetimine gir oradan harf değiştir falan çıkıyor bilgisayarım sağ tıkla yönet orada disk yönetimi

--- Mesaj Güncellendi ---

dıt sesi ise ses driveri kurulmadığındandır

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
D:'yi cd-rom kullanıyormuş. Ne yapmam lazım?
hangi driver anlamadım ?
sese bir örnek daha vereyim. mesela bir yazı var yazıyı tamamen sildikten sonra hala silme tuşuna basarsam kasadan aynı ses geliyor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
o zaman önce cd-rom'un harfini değiştireceksin ondan sonra D harfi boşa çıkacaktır

ses driveri diyorum, ses driveri yüklü değilse uyarı vereceği yerde öyle ses verir, mesela müzik dinleyebiliyor musun ?

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ses driverini kurdum sorun ortadan kalktı teşekkür ederim :)
yalnız D: yi boşa çıkaramadım.

edit. tamam hocam biraz karıştırınca çözdüm. cd-rom'a G harfini verdim sağolasın :)

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yeni konu açmak istemedim buraya yazıyorum. Kasamdan çok ses geliyor. ilk mesajda da belirttim. Kasayı açtım temizledim. kapağında 2 adet fan var 1'i dönmüyor tozunu felan sildim yağ döktüm ancak yine dönmüyor ses aynı. kapağı kapatmadan kullansam sorun olur mu ?

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
işlemci fanı ve ekran kartı fanı çalışıyorsa bişi olmaz :)