PC'yi 3 Saniyede Kapatmak

Bu konuyu okuyanlar

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarınızın 3sn.'de kapansın istiyorsanız işte yapmanız gerekenler:

CTRL + ALT + DEL

yani görev yöneticisi

Resimdeki pencere geldiğinde Bilgisayarı Kapat'a gelip CTRL tuşuna basılı tutarak mouse ile kapat diyorsunuz

Ve bilgisayar 3 sn.'de kapanıyor veya yeniden başlıyor...
Bu şekilde kapatma işleminin bilgisayara hiç bi zararı yoktur...
Microsoft firması tarafından bilgisayarı hızlı kapatmak için tasarlanmıştır..

3fbak12afd23pe7.jpg

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var.Bilgisayar kapanmak için bazı işleri sonlandırmak bazı donanımı durdurmak gibi işlemler yapmak zorunda yani bu demek değildir ki benim makinem geç kapanıyor işe yaramaz hızlı açılıyor süper bir makine :) Yalnız suda bir gerçek bilgisayara ne kadar işe yarar yaramaz program yüklerseniz zamanla makinenin açılış kapanış hızında bariz yavaşlamalar görürsünüz buda test edip onaylanmıştır :)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı kapatmayan biri olarak hatta kapatmaktan ve yeniden başlatmaya üşenen biri olarak bu olayı sık sık uyguluyorum.

Bilgisayarınıza herhangi bir zarar vereceğini sanmıyorum.

Bende bir öneri getireyim bari.

Bilgisayarınızı 1 saniyede kapatın. Fişini çekin kapansın işte yaw :D

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bilgisayara bir zarar vermez zaten verirse bilgisayarınızdaki programlara verir sonuctu direk kapatıyor yani normal kapanısta oldugu gibi programlar kapanması islemlerin kaydedilmesini vs.. beklemiyorr :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
wwhirlwind dedi ki:
bilgisayara bir zarar vermez zaten verirse bilgisayarınızdaki programlara verir sonuctu direk kapatıyor yani normal kapanısta oldugu gibi programlar kapanması islemlerin kaydedilmesini vs.. beklemiyorr :)
Zaten bilgisayarı açınca programların açık olduğunu farkediyosun..

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
muratcanberber dedi ki:
Bilgisayarı kapatmayan biri olarak hatta kapatmaktan ve yeniden başlatmaya üşenen biri olarak bu olayı sık sık uyguluyorum.

Bilgisayarınıza herhangi bir zarar vereceğini sanmıyorum.

Bende bir öneri getireyim bari.

Bilgisayarınızı 1 saniyede kapatın. Fişini çekin kapansın işte yaw :D
elektirkler gitmiş numarası yapalım sonrada istersen :D

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
luzumsuzdur diye vista ya koymamaışlar =)
20070917082759hp2.jpg

ICEEXOL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden hızlı kapanmasını istiyorsunuz.Zaten sağlıklı bir işletim sistemi olabildiğince kısa sürede kapanıyor.

Zamanında CHIP dergisi SUPER FAST SHUTDOWN adında bir programı dergide yayınlamıştı.Ozamanlar forumlarda bas bas bağırıyorduk; program hiçbir işe yaramıyor diye.Aradan birkaç sayı geçti.Yine aynı dergi işe yaramayan tweak programlarına SUPER FAST SHUTDOWN 'unuda ekledi.İlginç bir dergi.

Sistemi hızlı kapatmak marifet değil.Önemli olan olabildiğince kısa sürede başlatmaktır :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ICEEXOL dedi ki:
Neden hızlı kapanmasını istiyorsunuz.Zaten sağlıklı bir işletim sistemi olabildiğince kısa sürede kapanıyor.

Zamanında CHIP dergisi SUPER FAST SHUTDOWN adında bir programı dergide yayınlamıştı.Ozamanlar forumlarda bas bas bağırıyorduk; program hiçbir işe yaramıyor diye.Aradan birkaç sayı geçti.Yine aynı dergi işe yaramayan tweak programlarına SUPER FAST SHUTDOWN 'unuda ekledi.İlginç bir dergi.

Sistemi hızlı kapatmak marifet değil.Önemli olan olabildiğince kısa sürede başlatmaktır :)
Bu hızlı başlatma için prefect klasörünü boşaltmanızı öneririm.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ICEEXOL dedi ki:
Bu hızlı başlatma için prefect klasörünü boşaltmanızı öneririm.

İşte bir efsane daha.O klasörde sizce neler var ?
Benden başka herşey var :D :D
Önceden açtığınız programlar var orda.Onları silerseniz gereksiz kullanmadığınız programlar önbellekten çıkmış olur..

ICEEXOL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benden başka herşey var :D :D
Önceden açtığınız programlar var orda.Onları silerseniz gereksiz kullanmadığınız programlar önbellekten çıkmış olur..

:).Merak etme ne işe yaradığını biliyorum.Yabancı kaynaklarda araştırma yaparsan eğer bu yöntemin aslında hiçbir işe yaramadığını öğrebilirsin.Sırf bu yöntem için yapılan testler bile var.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
3 saniyede kapanıyor ama zararı vardır kesin. fazla yapmayalım (zaten ayda 1-2 kez kapatıyorum pc yi :D )

SEYF

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya arkadaslar su prefect dosyasini nerde bulacagiz

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bulma daha iyi. Sytem mechanic vb program'larda açılışta çalışacak programları gözden geçir gereksizleri kaldır. Hızlanır pc. açılmasıda kapanmasıda

Reaksiyon puanı
2
yav prefect'in içindekileri silersen pc daha hızlı açılır ama programların açılma süresi artar bu sefer. .

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
güzel konu, yazmışıın emek vermişnde kasadaki kapama tuşuna basılı tutunca 2 saniyede kapanıyo. daha hızlı değilmi .. olmadı fişi çek , o zaman 1 snde kapanır. :D

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hard disk ne kadar doluysa sistem ne kadar şişmişse o kadar geç kapanır....

erdemgazetesi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Siz Bilgisayarı Kapatıyormusunuz ki

Ayrıca Prefetch dosyası
C:/Windows/Prefetch