PCI-ex performans farkı

Bu konuyu okuyanlar

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.Benim danışmak istediğim anakartımın PCI-ex yuvası 1.1 fakat ekran kartım 2.0 uyumlu çok önemli bir performans kaybı yaşanırmı acaba ???

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Hayır yaşanmaz ama oyunlarda azda olsa farkedersin oda seni rahatsız etmez yani problem değil.

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır yaşanmaz ama oyunlarda azda olsa farkedersin oda seni rahatsız etmez yani problem değil.

çok teşekkür ederim dostum bilgini paylaştığın için. :thumbup1: Bu konuyla ilgili okuduğum çoğu yazıdada senin verdiğin cevabın (çok nadir aralarında iki kat gibi bir fark olduğunu söyleyenler olmuşsada) verildiğini gördüm.Okuduğum bu yazılarda 2.0 ın %2 kadar küçük bir performans artışı sağladığından ve bununsa hissedilmeyecek bir fark olduğunundan bahsedilmiş.Bu forumda görüş istememin nedeni ise bu foruma ve burdaki arkadaşların bilgilerine güveniyor olmamdır.Ama anlamadığım madem bu kadar büyük bir fark yok niye biri 1.1 biri 2.0 :blink: :biggrin::biggrin::biggrin:

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1.2 mi deselerdi?? yeni bi teknoloji yeni bi isim takmamak lazım fazla, hadi ya diyip geçiceksin;)

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
çok teşekkür ederim dostum bilgini paylaştığın için. :thumbup1: Bu konuyla ilgili okuduğum çoğu yazıdada senin verdiğin cevabın (çok nadir aralarında iki kat gibi bir fark olduğunu söyleyenler olmuşsada) verildiğini gördüm.Okuduğum bu yazılarda 2.0 ın %2 kadar küçük bir performans artışı sağladığından ve bununsa hissedilmeyecek bir fark olduğunundan bahsedilmiş.Bu forumda görüş istememin nedeni ise bu foruma ve burdaki arkadaşların bilgilerine güveniyor olmamdır.Ama anlamadığım madem bu kadar büyük bir fark yok niye biri 1.1 biri 2.0 :blink: :biggrin::biggrin::biggrin:

Sende bilirsinki yeni bi teknoloji bulunduğu zaman bir anönce piyasaya çıkartmak için acele edilir ve bir isim ve hız belirlenir ama bunun ötesi yoktur.fakat sonrada daha geliştirilmiş hali sürülür ne bunun ötesi vardır ve dahada hızlandırılabilir aslında bu dediklerim teknolojinin cilvelerindendir hep böyle olmuştur ve böyle olmayada devam etmektedir buna karşılık yapılabiliecek hiçbir şey yoktur.