Pc yüzünden Öss' ye çalışamıyorum yardım:(

Bu konuyu okuyanlar

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar bu sene öss'ye hazırlanıyorum.ama bir türlü pc'yi bırakamıyorum:(.günde en az 4-5 saat pc başındayım.bu eskiden 10 saate kadar çıkıyordu:D.ama bu sene öss yi kazanıp iyi bir üniversiteye gitmek istiyorum.1 senem boşa gitmesin diye.bu pc den bu senelik nasıl kurtarabilirim.kendi kendime diyorum bu sene dişini sık ünide istersen gece yarılarına kadar kalkma diye kendimi avutmak istiyorum ama yinede içimdeki şeytan beni kandırıyor.:devil2:.birde asıl sistemli olarak ders çalışayım.Şimdilik konuları bitirip üstüne o konu ile ilgili test çözüyorum.sizin önerebileceğiniz başka bir yöntem varmı.deneyimleri olan arkadaşlardan yardım istiyorum.şimdiden teşekkürler iyi forumlar.bu arada hedefim Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü:flowers:

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ramlerini çıkar güvendiğin birine emanet et (anne,baba vs.) her pc yi açtığında üşeneceksin gidip almaaya :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Ahaaa! Aynaya bakmış gibi oldum. :)

Bak sana şunu diyeyim. Son sınıfım ben de. Anadolu öğretmen lisesinde okuyorum. (Hay okumaz olaydım...) ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, ODTÜ Matematik Bölümü veya Boğaziçi Mütercim Tercümanlık istiyorum. Aslında bu üçü ilk üç tercihim şu an.

Malum, ilk tercih bilgisayar olunca anlamışsındır bilgisayara olan bağlılığımı. :) Yazdan beri "Bu pazartesi başlayacağım." diyorum ama nafile. Ha çalışmam gerekli mi, orası da meçhul. Bilgisayar mühendisi olup aç kalabilirim ama Boğaziçi Mütercim Tercümanlık bölümünden çıkıp aç kalmamın imkanı yok. Üstüne üstlük Boğaziçi Mütercim Tercümanlık kesin benim için.

Fen Bilimleri'nden nefret ediyorum. Sadece Matematik'i severim ve İngilizcem iyidir. Bu yıl sadece Fizik çalışsam yapacağım ODTÜ işini. Ama gel gör ki bilgisayarı açmasam bile sadece ona dokunabilmek, Fizik kitabını açıp bakmaktan daha tatlı bana!

Bilgisayar olsun etrafımda, o bile yetiyor. Evet bağımlıyım, annem psikiyatriste götürmeye kalktı kaç kez. Kaçtım. :D Biliyorum çünkü, ilaç tedavisine kadar gidecek. Bu, sigara bağımlılığı gibi bir şey. İstesen de bırakamıyorsun, okula gidince "Okul bitse de eve gitsem, bilgisayarıma..." diyorum. Öğle araları kesinlikle yemek yiyemem, internet kafeye gidiyorum. Gitmezsem öğleden sonra herkesin kalbini kıracak kadar agresif oluyorum. (Bkz: Bir sigara tiryakisinin 2 saat içmediğinde oluşan davranışları)

Bunun çözümü kafandan geçiyor. Ben şu an kalkıp ders çalışamıyorum. Ekim de bitti, sözde bu ay başlayacaktım. Şimdi diyorum ki "Bu ay bitti, kasımda söz." ama kendimi de biliyorum, asla çalışmayacağım. :) Gideceğim yer belli, kafama eser de Fizik yapmaya kalkarsam sınavda ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği. Fizik'i az yapacağım ve muhtemelen ODTÜ Matematik Bölümü'ne gideceğim. Kendimden beklenmeyen bir şekilde, sınav anında Matematik sorularıyla kavga etmeye kalkar ve "Ulee s***rim böyle işi aa!" deyip de testi yarıda bırakırsam da, malumunuz Boğaziçi Mütercim Tercümanlık.

Tek sorun bilgisayar değil. Önce kafana bunu sok. Benim Matematiğim çok iyidir, çok severim ama sınavda yapmak istemiyor bazen canım. 10. sınıfta Trigonometri sınavından 40 almıştım. Sırf canım yapmak istemedi diye.

Bazı şeyleri sevmek ve iyi bilmek, sana bir umursamazlık verir. Ben bu sebeple uçuk bir dönem geçirip 3. tercihime gidebilirim ama senin hayallerin zaten uçuk değil, az bir çalışma ile yapabilirsin. Gerçi unutma, öğretmen lisesinde değilsen öğretmen olman çok zor. Malum +30 puan. :D Ve fark ettiysen, tercihlerimin arasında öğretmenlik yok. Benden uzak, düşmanlarıma yakın olsun. Nefret ederim.

Niye gittin dersen, Fen lisesi olmadığı için gittim. :D Keyfimden değil yani.

İstersen benim 30 puanı sana vereyim, sen benim yerime dereceyle istediğin yere gir. Ben de Boğaziçi'ne doğru yol alayım. (Iyy yaa, bir de İngilizce'den nefret ederim!)

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
ya ramlari babaya veririsiniz yada babayı alırsınız arkadaşlar iş bu kadar açık:)

Üniversiteyi kazanırsınız bir de artık her ilde üniveriste var zaten oh mis gibi. İşin şakası bir yana sağlam bir bölüm kazanmak istiyorsanız en etkili çözüm bilgisayarı söküp kaldırmanız. Yok ya gerek yok neresi olur sa olsun diyorsanız burada eğlence devam ediyor:D

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
PC birçok öğrenci ne yazık ki büyük proplem.
Ki hele üniversiteye hazırlanıyorsan iş daha da ciddi.Normal ders çalışma için olsa belli ayarlamalar yapılabilir.
Sana uzun fafın kısası kökten bir çözüm getiremezsen kendini kandırma kurtulamazsın.
Bir de sistem değişti.Ayrıntıları biliyorsan,yapan işi sırtlayıp götürüyor.
Okumak istediğin bölüm için şartları baya zorlmam gerekir.Hem sınavsal hem de fiziksel olarak.Bu sene seçmneleri izleme şansım oldu o açıdan diyorum.
Basit de olsa bir planın olması gerekir,ayrıntılı plan yaparsan uymakta zorlanırsın.
Nihayetinde konulara hakim olup bol soru çözmen gerekir.
Sınav yaklaşınca da bol bol deneme sınavlarına gir.
Bir şekilde nisan 11a kadar bu işleri halletmen lazım.
Derin mevzu ama özetle söyleyeceklerim bunler işin uzmanı olarak:)

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ahaaa! Aynaya bakmış gibi oldum. :)

Bak sana şunu diyeyim. Son sınıfım ben de. Anadolu öğretmen lisesinde okuyorum. (Hay okumaz olaydım...) ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, ODTÜ Matematik Bölümü veya Boğaziçi Mütercim Tercümanlık istiyorum. Aslında bu üçü ilk üç tercihim şu an.

Malum, ilk tercih bilgisayar olunca anlamışsındır bilgisayara olan bağlılığımı. :) Yazdan beri "Bu pazartesi başlayacağım." diyorum ama nafile. Ha çalışmam gerekli mi, orası da meçhul. Bilgisayar mühendisi olup aç kalabilirim ama Boğaziçi Mütercim Tercümanlık bölümünden çıkıp aç kalmamın imkanı yok. Üstüne üstlük Boğaziçi Mütercim Tercümanlık kesin benim için.

Fen Bilimleri'nden nefret ediyorum. Sadece Matematik'i severim ve İngilizcem iyidir. Bu yıl sadece Fizik çalışsam yapacağım ODTÜ işini. Ama gel gör ki bilgisayarı açmasam bile sadece ona dokunabilmek, Fizik kitabını açıp bakmaktan daha tatlı bana!

Bilgisayar olsun etrafımda, o bile yetiyor. Evet bağımlıyım, annem psikiyatriste götürmeye kalktı kaç kez. Kaçtım. :D Biliyorum çünkü, ilaç tedavisine kadar gidecek. Bu, sigara bağımlılığı gibi bir şey. İstesen de bırakamıyorsun, okula gidince "Okul bitse de eve gitsem, bilgisayarıma..." diyorum. Öğle araları kesinlikle yemek yiyemem, internet kafeye gidiyorum. Gitmezsem öğleden sonra herkesin kalbini kıracak kadar agresif oluyorum. (Bkz: Bir sigara tiryakisinin 2 saat içmediğinde oluşan davranışları)

Bunun çözümü kafandan geçiyor. Ben şu an kalkıp ders çalışamıyorum. Ekim de bitti, sözde bu ay başlayacaktım. Şimdi diyorum ki "Bu ay bitti, kasımda söz." ama kendimi de biliyorum, asla çalışmayacağım. :) Gideceğim yer belli, kafama eser de Fizik yapmaya kalkarsam sınavda ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği. Fizik'i az yapacağım ve muhtemelen ODTÜ Matematik Bölümü'ne gideceğim. Kendimden beklenmeyen bir şekilde, sınav anında Matematik sorularıyla kavga etmeye kalkar ve "Ulee s***rim böyle işi aa!" deyip de testi yarıda bırakırsam da, malumunuz Boğaziçi Mütercim Tercümanlık.

Tek sorun bilgisayar değil. Önce kafana bunu sok. Benim Matematiğim çok iyidir, çok severim ama sınavda yapmak istemiyor bazen canım. 10. sınıfta Trigonometri sınavından 40 almıştım. Sırf canım yapmak istemedi diye.

Bazı şeyleri sevmek ve iyi bilmek, sana bir umursamazlık verir. Ben bu sebeple uçuk bir dönem geçirip 3. tercihime gidebilirim ama senin hayallerin zaten uçuk değil, az bir çalışma ile yapabilirsin. Gerçi unutma, öğretmen lisesinde değilsen öğretmen olman çok zor. Malum +30 puan. :D Ve fark ettiysen, tercihlerimin arasında öğretmenlik yok. Benden uzak, düşmanlarıma yakın olsun. Nefret ederim.

Niye gittin dersen, Fen lisesi olmadığı için gittim. :D Keyfimden değil yani.

İstersen benim 30 puanı sana vereyim, sen benim yerime dereceyle istediğin yere gir. Ben de Boğaziçi'ne doğru yol alayım. (Iyy yaa, bir de İngilizce'den nefret ederim!)

Bende Anadolu lisesinde okuyorum.Sözel öğrencisiyim.Tarih,coğrafya,türkçem ve felsefem iyidir.Beden eğitimini seçme nedenim sözel bölümünde adam akkıllı bana göre bir bölüm yokki bana göre:D.Benim asıl istedğim bölümler iletişim ve ağ teknolojileri,bilgisayar programcılıgı veya bilgisyar mühendisligi benimde matematiğim iyi olmadıgı için buralara gidebilmem imkansız.zaten denemelerde felan metematik yapmıyorum sadece sözel tabi geçen denemede matematikden 1 net yapmıştım o ayrı tabi:D.kısacası beden eğitimi öğretmenliği benim için ideal gibi görünüyor.zaten ankara gazi üniversitesi beden eğitim öğretmenliği bölümünün puanı bile 230 puan.ben bu halimle zaten ortalama 240 puan alıyorum denemelerde.bu yıl öss kolay olacağından taban puanlar artacak o ayrı tabi.onun için en az bi 300 ham puan almalıymki adam akıllı bi yere gitmeliyim

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ramlerini çıkar güvendiğin birine emanet et (anne,baba vs.) her pc yi açtığında üşeneceksin gidip almaaya :D

ya ramlari babaya veririsiniz yada babayı alırsınız arkadaşlar iş bu kadar açık:)

Üniversiteyi kazanırsınız bir de artık her ilde üniveriste var zaten oh mis gibi. İşin şakası bir yana sağlam bir bölüm kazanmak istiyorsanız en etkili çözüm bilgisayarı söküp kaldırmanız. Yok ya gerek yok neresi olur sa olsun diyorsanız burada eğlence devam ediyor:D

PC birçok öğrenci ne yazık ki büyük proplem.
Ki hele üniversiteye hazırlanıyorsan iş daha da ciddi.Normal ders çalışma için olsa belli ayarlamalar yapılabilir.
Sana uzun fafın kısası kökten bir çözüm getiremezsen kendini kandırma kurtulamazsın.
Bir de sistem değişti.Ayrıntıları biliyorsan,yapan işi sırtlayıp götürüyor.
Okumak istediğin bölüm için şartları baya zorlmam gerekir.Hem sınavsal hem de fiziksel olarak.Bu sene seçmneleri izleme şansım oldu o açıdan diyorum.
Basit de olsa bir planın olması gerekir,ayrıntılı plan yaparsan uymakta zorlanırsın.
Nihayetinde konulara hakim olup bol soru çözmen gerekir.
Sınav yaklaşınca da bol bol deneme sınavlarına gir.
Bir şekilde nisan 11de kadar bu işleri halletmen lazım.
Derin mevzu ama özetle söyleyeceklerim bunler işin uzmanı olarak:)

tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.benimde düşüncem zaten kökten çözüm pc yi rafa kaldırmak.hazirandan sonra beni kimse tutamaz:devil2:

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Bende Anadolu lisesinde okuyorum.Sözel öğrencisiyim.Tarih,coğrafya,türkçem ve felsefem iyidir.Beden eğitimini seçme nedenim sözel bölümünde adam akkıllı bana göre bir bölüm yokki bana göre:D.Benim asıl istedğim bölümler iletişim ve ağ teknolojileri,bilgisayar programcılıgı veya bilgisyar mühendisligi benimde matematiğim iyi olmadıgı için buralara gidebilmem imkansız.zaten denemelerde felan metematik yapmıyorum sadece sözel tabi geçen denemede matematikden 1 net yapmıştım o ayrı tabi:D.kısacası beden eğitimi öğretmenliği benim için ideal gibi görünüyor.zaten ankara gazi üniversitesi beden eğitim öğretmenliği bölümünün puanı bile 230 puan.ben bu halimle zaten ortalama 240 puan alıyorum denemelerde.bu yıl öss kolay olacağından taban puanlar artacak o ayrı tabi.onun için en az bi 300 ham puan almalıymki adam akıllı bi yere gitmeliyim

E o zaman sorun yokmuş. :) Anadolu lisesindeysen zaten iyi bir yere gidersin az çalışmayla. Hangi Anadolu lisesi?

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bende lise 3. sınıfım aynı sorun bendede var :S

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Senin daha bir yılın var, sen sus! :D
Sizin için hava hoş tabi.Ben meslek lisesinde okuyorum.Bizim son sene stajımız var 3 gün iş 2 gün okul.Düz ve anadolu liseleri bu bakımdan şanslı sadece derslerine yoğunlaşıp rahatça sınavı kazanabilir bizim öyle değil.Hal böyle olunca 1 sene önceden başlamak gerekiyor :)

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Sizin için hava hoş tabi.Ben meslek lisesinde okuyorum.Bizim son sene stajımız var 3 gün iş 2 gün okul.Düz ve anadolu liseleri bu bakımdan şanslı sadece derslerine yoğunlaşıp rahatça sınavı kazanabilir bizim öyle değil.Hal böyle olunca 1 sene önceden başlamak gerekiyor :)

Bizim için hava boş?

+100 küsür puan alan da biziz zaten, değil mi? :D

Katsayı farkı da kalktı. Ooh! Kebap! :)

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Gençler, unv.den veya liseden memnun olmayan varsa yer değişebiliriz :p günde 11 saat tatilsiz bir iş ile. Bende fırsat istifade eski günlere dönerim :dirol:

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sözel bölümde hiç bana göre meslek yok ya ne illet şeymiş bu matematik:( istediğim bölümlerin hepsi sayısal bölümde napiyim ne ediyim nerelere gideyim:confused1:

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
iyi ki yaşlıyım bizim zamanımızda pc falan yoktu rahattık

hell_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anadolu üniversitesi işletme fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim.. Normalde 3 olmam gerekiyordu fakat sırf şu PC yüzünden kaldım :(.. Yok oyundu yok windows 7 build ler filan derken okul uzadı ama bu sene aklım başıma geldi artık günde 1 saat mailler filan kontrol edip çıkıyorum yani senin içinde olacak arkadaşım eğer gerçekten istiyosan her insan çok rahat bir şekilde kedine bazı sınırlamalar getirebilir....

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Yahu bende konu yeni diye inceliyordum :D Allah'ım ya Rabbiim yaaa.

Bilgisayar ile okulu birlikte götürmek her baba yiğidin harcı değildir :D
Güçlü bir iradeye sahip olman gerekiyor ki gerektiği kadar hem ona hem ona vakit ayırabilesin.Ancak gel gör ki çoğumuzu illa ki bilgisayar gereksiz yere oyalıyor.Şeytan vesveselerine başlıyor bilgisayar başına geçince :D

Aaaa buda varmış bak ne güzelmiş,,hııı şu konuyuda bir inceleyim bakalım derken

Çalışma isteği azalıyor,gitgide bağımlı hale geliyorsun bilgisayara.İnsan en çok ne ile uğraşırsa o denli ona bağımlı hale geliyor.Bilgisayar ile dersi ayarlayamıyorsan en güzeli bilgisayarı rafa kaldırmaktır.Gerisi hikayedir kendini kandırmaktır :)

İnsanoğlunun en çok ve en kolay kandırdığı kişi kimdir? Tabi ki kendisi :D

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Bilgisayar + okul la istediğim yere kadar geldim. Hiç zorlanmadım çünkü kendime hakimim. Sana tavsiyem geçici çözümlere yönelmemen. Kendine hakim olabilirsen ilerde üniversite okuyunca "Bilgisayar yüzünden vize ve finallere çalışamıyorum" diye başlık açarsın demedi deme :)

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Anadolu liseisnde okuyan öss yi az çalışmayla kazanabilir mi ? Buna gülünür işte :D

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.öss değil ygs-lys:)
2.çalışan kazanır
ha bu çalışan, 4-5 saat derse, 4-5 saat da pc'ye bakar yine kazanır:)
bende hazırlanıyorum oluuum:)

googlog

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
1.öss değil ygs-lys:)
2.çalışan kazanır
ha bu çalışan, 4-5 saat derse, 4-5 saat da pc'ye bakar yine kazanır:)
bende hazırlanıyorum oluuum:)

4-5 saat çalışıyorsan günde rahat kazanırsın.Tabi çalışabilirsen ve birde verimi önemli tabi.

Kimi var 6 saat yeter kimine 2-3 saat.Artık onu sen ayarlarsın

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
İnternet bağımlılığı bendede var ayrılamıyor insan başından kalkamıyor günde 8-10 saat bazen daha fazla bakıyorum kardeşim sen en iyisi bilgisayarını komple kutusuna koy kaldır...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Çözümü yine bilgisayar başında araman işin ciddiyetini anlatmaya yetiyor:)Gerçekten iyi bir gelecek için çalışıyorsan,planlı programlı bir şekilde yaşarsan zaman hepsine yeter dersinide çalışır,internetinede bakarsın.İrade meselesi ve ciddiyet meselesi bu ram söken adam takmasınıda bilir.Üniversitedeyken telefonumu yurta bırakırdım okula giderken,derslere konsantre olmak başka bişeyle ilgilenmek istemezdim ve bunu yaptım.iyikide yapmışım.internet için bilgisayar için ömür boyu vakit bulacaksın ama eğitim için böyle bir şansın yok.ufak bi hata koca bir yılın gitmesine neden oluyor.İnşallah herşeye yeterli zamanı ayırır eğitim hayatında başarılı olursun.

sentenza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı durumdayım arkadaşım bende güzel sanatlara hazırlanıyorum ve hep pc başında oturmaktan yakınıyodum ama ben kendimce çözümümü buldum :) sabah kalkıyorum pc yi açıyorum genel haberlere bakıyorum facebookuma bakıyorum ediyorum oyunum varsa oynuyorum ama sonunda sağ tık yenile yapmaya başlıyorum yapıcak bi şeyim kalmıyo kalkıyorum pc başından çizim yapıyorum ama pc'yi kapatmıyorum her an istediğim zman pc'yi kullanabiliceğimi biliyorum bu beni rahatlatıyo daha çok çizim yapıyorum o an bi şey merak edersem hemen tekrar pc başına geçiyorum oyun oynucaksam oynuyorum falan ama ne zaman çizim yapmaya başlasam sıkılmıyorum buda benim çok fazla güzel sanatlar kazanmak istediğim için oluyo.. yani sen aslında ne kdar çok kazanmak istersen üniyi o kadar çalışıyosun :) bence arada düşün üniyi kazandığını, o ortamı eğlencesini, neler yapıcağını, insanlar sana sorduklarında marmarada itüde yada nereyi istiyosan o okulda okuduğunu söyliceğini düşün.. bunlar cidden senin dahada heveslenmeni ve ders çalışmaya sıkıca bağlanmanı sağlıyo :) çok uzattım kusura bak ama işlh. okursun hepsinide bi yararı dokunur sana =))

Son mesajlar