Pc yükseltmesi

Bu konuyu okuyanlar

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlar şu anki sistemim
İşlemci: intel core 2 quad q8400
Ram: 2gb
Ekran kartı: atı readon HD 4600 series 3gb (ama 2780mb olarak gözüküyo)
Anakart :bilmiyorum değişik bir marka
Bu sistemi yükselticem ama ekran kartları tavan yaptığı için ekran kartı kalsın diyorum ekran kartıyla darboğaz yapmicak bi işlemci arıyorum sizce ne olur en fazla bide ekran kartıyla ne oynayabilirim gta 4 ü oynuyo ama 5 olurmu bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide 250 GB harddisk var

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Ekran kartı yükseltmelisin işlemci zaten 4 çekirdekli ondan da yukarısı aynı performans verir.

GTX 750ti bak.

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
İşlemci 2 çekirdekli ve almasak olmazmı ya

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
SSD al bir tane, destekliyorsa 8 gb RAM tak ama işlemciden anlamam

Johnwick90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlemci i3 serisinden bakabilirsin bir de arkadaşımızın dediği gibi GTX 750 tam mis gibi oynarsın 4+4 dual Chanel ram olarak yap ve olarak ta 250 GB SSD
minimum olarak alabilirsin

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
İşlemci i3 serisinden bakabilirsin bir de arkadaşımızın dediği gibi GTX 750 tam mis gibi oynarsın 4+4 dual Chanel ram olarak yap ve olarak ta 250 GB SSD
minimum olarak alabilirsin
Amd serisi istiyodum astımda onda ne önerebilirsiniz

Açıkçası çok oyun oynamicam 1 emulatör 2 slime Racher gibi oyunlar oynicam

Bide gta 4 yani

Johnwick90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ama GTA 4 un optimizasyonu çok kötü GTA 5 oynayabilirsin ram i 8 e cikararak

AMD ryzen 3

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Ama GTA 4 un optimizasyonu çok kötü GTA 5 oynayabilirsin ram i 8 e cikararak

AMD ryzen 3
Zaten 8 yapcam rami anakart msı ın Alıcam galiba ekran kartları fiyatları çok fazla geliyo bu ekran kartıyla devam etsem nolur demiştim o ekran kartına amd bi işlemci istiyodum ama intel de olur dar boğaz yapmasın istiyodum olmazsa olmaz yani yapacak bişey yok ekran kartı oc li bu arada şeylerini söylerim belki işime yarar

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Hocam pcniz eski ise anakartınız da eskidir. 8 gb ram ve i3 i5 gibi işlemcileri desteklemeyebilir.CPU-Z indirip mainboard kısmından önce anakartınızı yazın öyle yardımcı olalım.Ve mutlaka ssd almanızı öneririm.

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Hocam pcniz eski ise anakartınız da eskidir. 8 gb ram ve i3 i5 gibi işlemcileri desteklemeyebilir.CPU-Z indirip mainboard kısmından önce anakartınızı yazın öyle yardımcı olalım.Ve mutlaka ssd almanızı öneririm.
Anakart değişcek zaten

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bütçeniz nedir? Ve ne tarz oyunlar oynamak istiyorsunuz.
Bütcem tam olarak bilemiyorum
Oynicağım oyunlar emulatör kullanıcam fazladan slime rancher gibi oyunlar var bide minecraft

Bütcem biraz az ama ona göre bakarsanız

Bide unutmuşum 3d çizim ve kodlama da var

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Bütcem tam olarak bilemiyorum
Oynicağım oyunlar emulatör kullanıcam fazladan slime rancher gibi oyunlar var bide minecraft

Bütcem biraz az ama ona göre bakarsanız

Bide unutmuşum 3d çizim ve kodlama da var
Ryzen 5 modelinde bir şey almanızı öneririm işlemci olarak.Bütçem az demişsiniz biraz fiyatları pahalı fakat 2.el bulabilirseniz yarı fiyatına alırsınız.(Bu arada modelleme vb dediğin için ryzen 5 önerdim eğer sadece oyun oynayacaksan ryzen 3 sana yetecektir.)

NeoForza 8gb DDR4 3200mhz ram (sadece 8gb sana yeter ama 2 tane alıp 8x2 yapabilirsin.)

SSD olarak samsung un bir ssd sini almanızı öneririm bu anakartınıza göre de değişir tabi.Anakart önerisi yapamayacağım fazla bir bilgim yok.Ama ekran kartınızı mutlaka değiştirmelisiniz.

Ardaykn

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Ryzen 5 modelinde bir şey almanızı öneririm işlemci olarak.Bütçem az demişsiniz biraz fiyatları pahalı fakat 2.el bulabilirseniz yarı fiyatına alırsınız.(Bu arada modelleme vb dediğin için ryzen 5 önerdim eğer sadece oyun oynayacaksan ryzen 3 sana yetecektir.)

NeoForza 8gb DDR4 3200mhz ram (sadece 8gb sana yeter ama 2 tane alıp 8x2 yapabilirsin.)

SSD olarak samsung un bir ssd sini almanızı öneririm bu anakartınıza göre de değişir tabi.Anakart önerisi yapamayacağım fazla bir bilgim yok.Ama ekran kartınızı mutlaka değiştirmelisiniz.
Tamamdır anakartıda msı a320ma pro max alıcam galiba