Pc toplayacağım

Bu konuyu okuyanlar

pLaTooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD Phenom II x4 940 black editionda büyük bir overclock kapasitesi olduğunu biliyorum [kilit açık geliyor] ama sıkı bir intelciyim i7-920'de hyperthreading ve overclock'la i7-965 xe'e yetiştiğinin farkındayım bu iki işlenci arasında kararsız kaldım.

RAM'ler OCZ PC3 12800 OCZ 3G1600LV6GK ddr3 1600 mhz 3x2=6 gb.

GPU eah 4890 veya XFX HD 4890 Yine 1 GHZ'e Vurdu! | ShiftDelete.Net iyi bir soğutmalı- performanslı bir hd4870 bulabilirsem oda olur :mrgreen:

Harddisk 1tb olacak ama karar vermedim. 10k rpm falan aşar :)

Amacım piyasadan en iyi overclock malzemelerini toplayıp uzun ömürlü bir pc almak :) fikirlerinizi bekliyorum.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
dünya bankasından destek bekliyorum gelsin bende yapıcam böyle bi proje.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
ohhh para sağlam galiba :) O.C için hava soğutma mı liquid soğutma mı düşünüyorsun? Buna göre ekran kartı tercihin değişebilir. Her ne kadar AMD işlemcilere daha fazla sempatim olsa bile eğri oturup doğru konuşmak gerekir. Phenom II x4 leri herhangi bir Quadcore ile karşılaştırabilirsin fakat i7 serisinde ibre intel'e döner. Dengeli güç ve çekirdek kullanımı yüksek ihtiyaç durumunda 4 çekirdek üzerine çıkılması ve tabii ki tri channel DDR3'e tam destek. Bunları yabana atamazsınız. Fiyatı bağlayıcı olsa AMD derdim fakat görüyorum ki zaten biraz para yatırmayı göze almışsın bu durumda i7 daha uygun görünüyor. Ekran kartına gelince Xfx 4890 1Ghz iyi bir ürüne benziyor. Bu durumda güle güle oyna demek gerekiyor sanırım:)

ooppss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence AMD Phenom II x4 940 ile corei7 karşılaştırmak abes olur..
AMD Phenom II 955 ile corei7 920 yi karşılaştırırsan biraz daha mantıklı olur..
x4 940 zaten ddr3 desteklemiyor..ddr2 kullanmak zorunda kalırsın..
ama sana şunu diyebilirim bu işlemcilerden hangisini alırsan al oyun pc si için yeterli olacaktır..
bence tercihin amd olursa 790fx çipsetli anakart + phenom2 x4 955+ 4gb ddr3 ram
alman daha mantıklı olur (x4 955 için biraz beklemen gerekecek çünkü tr de piyasada yok hala).. ekran kartını nvidia düşünseydin hiç tereddütsüz
inteli önerirdim..ama ati tercih ettiğin için komple amd platformu olarak almak
sana büyük esneklikler sunacaktır (örn:yazılım yardımıyla sadece 2 çekirdek destekleyen oyunlar için 2 çekirdeğin saat hızlarını artırıp diğer 2 sini düşürmek gibi)
ama olaya sadece işlem gücü açısından bakarsan intel çoğu zaman baskın çıkabilir..
yani karar sana kalmış..

iyi bir 4890 bulamayıpta 4870 karar verirsen
Connect3D HD4870 EXTREME OC Edition - 1GB GDDR5
modelini öneririm saat hızları çok yüksek değil ama soğutucu süper..
hızları yükseltmekte sana kalıyor artık ..
sabit disk WD caviar black 1tb modelini öneririm..
birde kaliteli bir kasa(tabii psu da ) ve işlemci soğutucusunu ihmal etme
işlemci soğutucu sunbeam contact freezer olabilir..

neyse çok uzattım galiba :D kısaca tercihin amd olursa önerdiğim parçaları özetliyim
(tabii hepsini piyasada bulabilirmisin bilmiyorum)

GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P
AMD Phenom 2 x4 955
MUSHKIN HIGH PERFORMANS 4GB DDR3-1600MHz DUAL KİT (2x2GB) – 996659
4890 (veya 4870)
sunbeam contact freezer
WD caviar black 1tb

şimdiden yeni pc hayırlı olsun..

pLaTooN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hazır başlamışken physx'ede el atıyım diyorum :mrgreen:

Nvidia'da alabilirim 300-500 $ arasında birşey bakıyorum. ATI seçmemin sebebi crossfire'dı. Physx ortamınıda göz önünde bulundurarak nvidia- intel seçmemin daha mantıklı olacağı kararına vardım.

Soğutma vs. için su :) ki bir süre gerek görmüyorum :) pasif soğutmayla i7-920'de %40 performans artışı yapılabiliyor [4 ghz]. Ramlerde ocz olunca pasif soğutma baya götürür dedim :)

broken xxl :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

amaç son teknolojiyi toplayıp 10 sene kadar dayandırmak :)

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Amacım piyasadan en iyi overclock malzemelerini toplayıp uzun ömürlü bir pc almak
Hız aşırmanın donanımları normalden biraz daha fazla zorladığını ve ömrünü yediğini biliyorsundur umarım.. Bilmiyorsan da öğrendin şimdi.
Amacınla yaptığın iş birbiriyle çelişiyor. Hız aşırmadan vaz geç, en iyi sistemi topla uzun süre kullan bence.
Piyasadaki en iyi bilgisayarlar zaten iyiler =) yüksek performans isteyen oyunlarda bile zorlanmıyorlar. Uzun ömürlü olsun istiyorsan hız aşırma yapma, normalini olduğu gibi kullan; yetecektir sana.. (diye düşünüyorum)

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşım tavsiyelerimi yazayım.

Anakart:P6T Deluxe V2 (Intel X58, GLAN, SATA, RAID, LGA1366)
İşlemci:Intel® Core™ i7 Processor Extreme Edition i7-965
Ekran kartı:ZOTAC GTX280 AMP! GDDR3 1GB 512BIT
Ram:OCZDDR3 2000 6GB (3x2GB) Reaper HPC
Hard disk:WESTERN DIGITAL 300GB 16 MB CACHE 10000 RPM SATA DİSK WD3000HLFS
Güç kaynağı:ThermaltakeToughPower 1500W (W0171R)
Kasa:Thermaltake XaserVI VG4000BWS (PSusuz)
İşletim Sistemi: Microsoft® Windows Vista Ultimate 64 Bit

En iyi Overclock donanımları işini görür umarım.:icon_: