PC TAŞINABİLİR HARDDİSKİ GÖRMÜYOR

Bu konuyu okuyanlar

vvazarvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle herkese iyi forumlar. windows'un son güncelleştirmesinden sonra (Windows 7 Ultimate 64Bit) ''Cypress - Other hardware - Cypress AT2 USB Storage Adapter'' tahminim bu güncellemeden sonra harddisk görmemeye başladı daha demin sorunsuz girdiğim harddisk güncellemeden sonra ''disk yerleştirin'' hatası verdi.
Denediğim çözümler:
1. Bilgisayarım sağ tık > yönet > disk yönetimi > harf ata... Fakat harddiskim burada gözükmüyor fakat PC'ye USB çıkar tak yapınca ses geliyor ama disk yönetiminde gözükmüyor.
2.Yöntem ise güncelleştirme kaldırmak fakat yukarda belirttiğim güncelleştirme listede yok.
Harddiskte bayağı (200GB'a yakın) dosyam var arkadaşlar çözümü veya yardım edeceklere şimdiden teşekkürler...

Edit: Bios'da da gözükyor harddisk...

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Sistemi en yakin gün ve saate geri yükleyin. Sorununuz tamamiyle güncellemeden kaynaklanıyor. Bu adımdan önce Driver Easy programı ile bir tarama yapın. Şayet usb güncellemesi varsa yapın ve hhd tekrar deneyin

vvazarvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistemi en yakin gün ve saate geri yükleyin. Sorununuz tamamiyle güncellemeden kaynaklanıyor. Bu adımdan önce Driver Easy programı ile bir tarama yapın. Şayet usb güncellemesi varsa yapın ve hhd tekrar deneyin
Sorun çıktıktan sonra googleden arattım dediğiniz yöntemi diyenler oldu fakat bunu deneyen kişi windows güncellemelerinde sistem geri yükleme işe yaramaz dedi. Bende denemedim. Eğer windows güncellemelerinde işe yarayacaksa deneyeyim.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Önce drivereasy programıñı sonra sistem geri yüklemeyi deneyiniz. Güncellemeyi kaldırabilseniz sgy gerek kalmazdı.

vvazarvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cok saol sistem geri yükleme ile windows güncellemeleri silindi ve harddiski okudu bnde konuda yazdıgım güncelleme haric hepsini kurdum sıkıntı olmadı. :D

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Sen de sağol. Driver Easy programını ben sürekli kullanırım. Doğru bir şekilde driverları tespit edip yükleyen başarılı bir program.