Pc soğutucuları hakkında yardım

Bu konuyu okuyanlar

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bna pc soğutucuları hakkında genis bir bilgi lazım yardımcı olur musunuz.nereden bulabilirim nette pek bilgi yok gibi.işte işlemci,ekran kartı,anakart vs.soğutucuları ile ilgili..lütfen yardım edin

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Şu bilgileri biraz daha açabilirmisin birde bana e-mail adresini özelden atarsan sana yardımcı olabilirim.

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu bilgileri biraz daha açabilirmisin birde bana e-mail adresini özelden atarsan sana yardımcı olabilirim.

arkadaşlar işte pc nin soğutucuları neler ve bunlar hakkında yapısı naslıdır işleyisi flan döküman lazım..lütfen yardım edin

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Verdiğim adreste soğutma nasıl yapılır ve amacı nedir hakında bilgiler zaten içeriyor

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eχe.CuƬioη;1226829 dedi ki:
Verdiğim adreste soğutma nasıl yapılır ve amacı nedir hakında bilgiler zaten içeriyor

arkadaşım o çok kısa bir bilgi daha detaylı olarak bilgiye nasıl ulaşabilirim lütfenn

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bune ya lise talebesimisin dönem ödevin falan mı var soğutucu hakkında bilgi istiosun.
yaz google'a ara bunun yeri burası değil 2marka arasında kalırsın hangisini alıyım dersin yardım ederiz sana kimse soğutucu hakkında bilgi bulmak zorunda değil madem bu kadar lazım kendin arıcaksın

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
arkadaşım o çok kısa bir bilgi daha detaylı olarak bilgiye nasıl ulaşabilirim lütfenn
fanlar hakkında neyin detaylı bilgisini istiyosun ki???
işlemci fanı, ps fanı,kasanın arkasına takılan fanlar,kasanın önüne takılan fanlar,kasanın yan kapağına takılan fanlar

al sana en detaylı fan bilgisi?
daha da ayrıntıya girmek istiyosan
biosdan fanların hızlarını ayarlayabiliyosun

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fanlar hakkında neyin detaylı bilgisini istiyosun ki???
işlemci fanı, ps fanı,kasanın arkasına takılan fanlar,kasanın önüne takılan fanlar,kasanın yan kapağına takılan fanlar

al sana en detaylı fan bilgisi?
daha da ayrıntıya girmek istiyosan
biosdan fanların hızlarını ayarlayabiliyosun

teşekkür ederim işte bu fanların yapısı işleyişi flan oluyomu hangisi olmazsa pc çalışmaz yararları zararları hakkında bilgi lütfen

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
teşekkür ederim işte bu fanların yapısı işleyişi flan oluyomu hangisi olmazsa pc çalışmaz yararları zararları hakkında bilgi lütfen
Bak şimdi en uzunu bu olur daha da uzununu bulamazsın

İşlemci fanı İşlemcinin üstündeki Soğutucuya takılı olan fandır Eğer o fanın kablosu direk olarak anakarta bağlı olmazsa pc çalışmaz Bu fanın özelliği aşırı derecede ısınan İşlemciyi soğuk tutmaktır
Eğer sen cpu-fanın kablosunu takar yerine oturtazsan ya işlemci yanar ya da anında ısındığından dolayı pc kendini otomatik olarak kapatır.

Ekran kartı fanı
Ekran kartları genelde soğutuculu oluyo ama isteğe bağlı olarakda fan taktırabiliyosun
Yine işlemciyle aynı görevi görüyolar ve aşırı ısınmada yeniden başlama,kapanma gibi sorunlar boy gösteriyo

Ps Fanı (Güç kaynağı fanı)
Elektriksel devrelerin aşırı ısınmasını engellemek için ps nin içine koyulan pekde büyük olmayan fan Ps nin içindeki Pilleri ve Kabloların erimemesini sağlıyo

Kasa arkasındaki fanlar
Bilgisayarın hava almasını sağlayan fanlardır kasanın 4 bir tarafı kapalı olduğundan içinin aşırı ısınmasını ve havasız kalmasını önler

Kasanın yanlarına ya da önüne koyulan neon fanlar
Bunlar genelde oyun bilgisayarları için konulan fanlardır göze hoş gözükürler ve genelde kasanın yan kapağı cam olur böylece içinin aydınlatması gözükür

Overclock fanları
Kasanın içinde Fan olmayan kısımlar vardır genellikle overclockcular (Rekor kırmaya çalışmayan sadece zevk için yapanlar) buralara çeşitli ebatlarda fan yerleştirerek bilgisayarın ısısını min. a getirmeyi amaçlarlar böyece olabilecek herhangi bir kablo ya da devre yanığından kurtulmaya çalışırlar.

Valla daha fazla fanın kullanma alanı var mı bilmiyorum istiyosan vantilatör olarak kullan istersen mouse a monte et elini soğutsun ama asıl çalışma prensibleri yukarda anlattığımdır.

Haçlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadışm sağolasınn

Son mesajlar