PC İşlem Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Ataberk Karakaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar benım bır sorunum var ve şu şekilde. Bilgisayarı acıyorum sıkıntı yok 1 saat her neyse oyun oynadım ve çıktım. Sonrasında google a gırdım veya baska bır oyuna gececegım zaman işlem yapmıyor masaüstünde sabıt beklıyor sıstem herhangı bır kasma olmadan. Ama hic bir işlemde yapmıyor. Pc kapat dedigimde ekrandan goruntu gıdıyor ama kasa kapanmıyor. Her zaman olmuyor bu olay 2 3 gunde bir kez ama canımı sıkıyor. PC su sekılde

gtx 1060
i5 6500
msı h170 gamıng m3
2x 8gb ram
250 gb 960 pro ssd
1 tb hdd
w10 orj.
Yardımlarınızı beklıyorum.

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Dahada açman gerek kardeşim. Bir arkadaş da windows tan olabilir dedi

benzer sorunu yaşadım bende çok kez ama benim hddde olduğu için işletim sistemim hdd arızalıydı değiştirdim çözüldü size ssd dememin sebebi işletim sistemini ona kurduğunuzu düşündüm başka bir şey gelmiyor aklıma benim :(

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba arkadaşlar benım bır sorunum var ve şu şekilde. Bilgisayarı acıyorum sıkıntı yok 1 saat her neyse oyun oynadım ve çıktım. Sonrasında google a gırdım veya baska bır oyuna gececegım zaman işlem yapmıyor masaüstünde sabıt beklıyor sıstem herhangı bır kasma olmadan. Ama hic bir işlemde yapmıyor. Pc kapat dedigimde ekrandan goruntu gıdıyor ama kasa kapanmıyor. Her zaman olmuyor bu olay 2 3 gunde bir kez ama canımı sıkıyor. PC su sekılde

gtx 1060
i5 6500
msı h170 gamıng m3
2x 8gb ram
250 gb 960 pro ssd
1 tb hdd
w10 orj.

İşletim sisteminin SSD'De kurulu olduğunu farzedersek ; AS SSD vb. program ile SSD diski bir kontrol edin. daha sonra ise Driverlerin güncel olup olmadığını. ama sorun bence SSD'de hemen test edip şayet garantisi varsa servise yollamanızı tavsiye ederim iyi forumlar..

1asil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

gtx 1060
i5 6500
msı h170 gamıng m3
2x 8gb ram
250 gb 960 pro ssd
1 tb hdd
w10 orj.
Modeminde bir sorun olabilir.
Bu benim başıma gelmişti ve modemin fişini çekip 10 saniye kadar bekledim.
İnternet gelince bilgisayarı yeniden başlattım ve o sorun bir daha başıma gelmedi.
Yardım ettiysem sevindim ;)