[PC İNCELEME] Dente Nomi 9550

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Herkese merhaba. 6 yıllık HP dx6100 PC (P4-2,93/512 mb ram/80 gb hdd/17 '' CRT) macerasından sonra aldığım Dente Nomi 9550 adlı PC ile ilgili inceleme ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Birkaç haftalık bir araştırmanın ve de toplasam mı hazır mı alsam tereddütünün ardından cihazı BURADAN aldım.

dscn8051w.jpg

DENTE, kurumlara yönelik toptan satış yapan bir firma ancak perakende işine de girmiş. Bu cihazı da Hepsiburada için özel toplamışlar. Call Center ile çeşitli sebeplerle 4-5 kere telefon görüşmesi yaptım. Her seferinde sabırla ilgilenip bilgi verdiler sağolsunlar :) Firmaya bu noktada artı puan verdim.

Cihaza gelecek olursak; Öncelikle ofis kullanımına yönelik olduğu için oyun performansı beklenmeyecek bir makine. Mevcut ekran kartı işlemciyle tümleşik durumda. O da yeterli zaten benim için. Video performansında herhangi bir sorun yok.

Teknik özellikler:
Anakart: Foxconn H61MXT
İşlemci: Intel Core i5 2300 2.8 GHZ 6 MB cache
Ram: Kingston 2x2 GB 1333 MHZ CL9
HDD: WD 500 GB Caviar Blue 16 mb Cache
Ekran kartı: İşlemci ile tümleşik
Monitör: AOC 20'' LED monitör 5 ms
Kasa: Dente 300 W
Optik sürücü: Samsung 22X
Klavye mouse: Standart klavye mouse

İşlemci performansından memnunum şu ana kadar. HP'den sonra korkunç hızlı geldi makine :)

adszcyn.jpg

aaabzk.jpg

adszdza.jpg

Ram ile ilgili bir bilgiyi de paylaşmak istiyorum. Makineyi ilk açtığımda ram 1066 MHZ olarak görünüyordu. Teknik servisle görüştüm. Ram'in birini çıkartıp makineyi açtım. 2 GB 1333 olarak gördü, sonrasında 2. sini de takınca 4 GB 1333 olarak gördü. Şaşırdım :)

Monitöre gelecek olursak; 20'' oldukça ideal bir boyut ofis için. LED olması da ayrıca güzel. 1.29 inceliğe sahip oldukça şık bir monitör. Görüntü kalitesi de oldukça güzel. Monitörün üzerinde kontrol tuşu bulunmuyor. Ayaklığa monte edilmiş dokunmatik tuşlarla kontrol edebiliyorsunuz. Aynı işlemleri kendi yazılımı ile de yapmanız mümkün.

dscn8052t.jpg

dscn8053.jpg

dscn8054.jpg

dscn8056z.jpg

Beraberinde gelen temizlik bezi kaliteli gerçekten. Henüz ekran için kullanmadım ama gözlük camlarını çok güzel siliyor :D

dscn8062i.jpg

Kasası normal bir sesle çalışıyor ancak eski makinem HP kadar sessiz değil. Tasarımı oldukça şık. Piano Black güzel duruyor. Ayrıca kasanın üzerinde power, usb ve ses girişler olması oldukça kullanışlı. Kasa yerde olduğu için her seferinde eğilmek zorunda kalıyordum. Benim için çok gerekli olmasa da üst kısımda harici hdd için yer bulunuyor. Güzel bir ayrıntı o da.

dscn8060.jpg

dscn8047m.jpg

adszpam.jpg

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Ellerine sağlık güzel inceleme olmuş. Anladığım kadarıyla ofis uygulamaları için bilgisayar almak isteyenlere güzel bir seçenek.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Ellerine sağlık güzel inceleme olmuş. Anladığım kadarıyla ofis uygulamaları için bilgisayar almak isteyenlere güzel bir seçenek.

Teşekkür ederim. Evet, ofis için güzel ve de ekonomik bir seçenek. Önerebileceğim bir ürün

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Güzel inceleme, eline sağlık
Şık monitör ve kasa.Ofis uygulamaları yanında iyi counter döner bunda:D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Güzel inceleme, eline sağlık
Şık monitör ve kasa.Ofis uygulamaları yanında iyi counter döner bunda:D

Teşekkür ederim :) Kasadan ziyade monitörü çok hoşuma gitti. Counter uyar bana da. Online çevirelim hemen istersen :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Monitör çok sıkmış. Mest oldum valla :D güle güle kullan aga :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
hayırlı olsun. güzel inceleme olmuş. temel masaüstü işlemler için ideal. :)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Monitör harkuLede : ) eLine sağLık.HayırLı oLsun.