PC ile TV hdmi Bağlantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

halocanaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar değerli üyeler,
Ben Lg 42lb652v tv ye ve Ati mobility radeon HD 4330 ekran kartına sahip Hp probook 4510s laptopa sahibim. Hdmi kablosunu kullanarak bağlıyorum tv ve pc algılıyor ve pc de tv nin adı bile yazıyor fakat tv de sinyal yok yzıyor. İnternette çok aradım ve gördüklerimi denedim sonuç olumsuz. pc nin hdmi portu bozuk desem tv yi algılamaz. Tv de daha yeni kabloda sağlam başka pc de denediğim için biliyorum. Sorun nedir inanın çözemedim pc de son driverler kurulu. İşletim sistemim Windows 8.1 pro

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
notebook ve tv kapalı bağla sonra önce tv sonra notebook açılmalı sökerken de önce notebook sonra tv kapanmalı yoksa böyle olur tv ve notebook zarar görebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynı sorun vardı, bir arkadaşın önerisini yaptım ve düzeldi, link aşağıda, dilerim sizinki de kolay çözülür. Bne de yeni Vestel Tv almıştım, suçu az kalsın Vestel'in üstüne atacaktım ama sorun benim PC'deymiş.

rucar07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben de aynı sorunu yaşadım, suçu az kaldı Vestel'in üstüne yıkacaktım ki internette aşağıdaki linte çözüm önerisi gördüm, sorun benim pc'mde sürücülerin eksik yüklü olmasıymış.

mosit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorun vardı, bir arkadaşın önerisini yaptım ve düzeldi, link aşağıda, dilerim sizinki de kolay çözülür. Bne de yeni Vestel Tv almıştım, suçu az kalsın Vestel'in üstüne atacaktım ama sorun benim PC'deymiş.
nasıl çözdünüz

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ikisi kapalıyken bağlayıp ilk tv sonra pc açılınca windows 10 gerekli sürücüleri bulup kuruyor du normalde...

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Source yada adı her neyse tv kumandasında bir tuş oması lazım. Televizyona bağladığınız usbyi mi hdmi ı mı yoksa tv mi izlemek istediğinizi seçmeye yarar. Hdmi portuna ait kanalı televizyondan seçtiniz mi ? Ne olur ne olmaz diye sormak istedim. Televizyonda, hdmi girişi birden fazla ise mesela hdmi1 e kabloyu taktiysaniz televizyon kumandasindan menüye göz gezdirin ve hdmi1 i seçin.
Yada bilgisayarınızdan masaüstünde fareyi sağ tarafa yada sağ üste yanaştırın cihazlar diye bir seçenek çıkar üzerinde ekran resmi var. Ona tıkladıktan sonra "yinele" seçeneğini seçin

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
AMD Graphics sürücüsünü yüklediğinizde eksik olabilecek sürücü problemini ortadan kaldırmış oluruz. Sıra görüntüyü televizyona aktarmaya geldi. Televizyonun ayarlarında giriş kısmında HDMI1 - HDMI2 bulunur ordan uygun olanı seçin. Sinyal yok yazısından hemen sonra bilgisayarınızda bulunan fn + f tuslarının orada ekran resmi olanı tıklayın.
Windows 10 ise görüntü aktarma modundan geçebilirsiniz.

Laptop_Output1.JPG

Problem devam ederse , AMD resmi web sayfası üzerinden Otomatik Sürücü Algılayıcısı "Auto Detect" uygulaması üzerinden esiklikleri giderdikten sonra tekrar deneyiniz.
Bu arada ben AMD & Ati işlemciler ve ekran kartları üzerinden örnek verdim.
Eğer NVİDİA ekran kartına sahip arkadaşlar varsa işlemcilerine ait sürücüleri yükledikten sonra buradan ekran kartlarını güncellesinler.Nvidia sitesi üzerinden otomatik tanımlama firefox üzerinden yapılabilir.Chrome çalışmıyor.

Son düzenleme: