PC Harici HDD'yi Görmüyor!

Bu konuyu okuyanlar

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
-----
kardeş benim sorunum o. taşınır harddiskin ışığı yanıyor ama pc görmüyor yönettede görünmüyor. komik olan şu daha önce laptobumda görüyordu başka birkaç pc ye taktıktan sonra böyle oldu. çok bilgi var içinde acil yardım lütfen

Ne kadar derman olur bilmiyorum ama benimde 1TB harici diskte buna benzer bir sorun vardı hatta pc ye format bile attırdılar yine nafile.Ben şu şekil çözdüm senin kasa nasıl bilmiyorum ama genelde USB girişleri bazı kasalarda önde bulunur şayet bu öndeki girişlerden birine takarsan veya anakart USB girişine uzatma kablosu ile takarsan bu vb sorunlarla karşılaşabilirsin.Birde direk olarak harici diskin kablosunu anakart usb girişine takarak bir dene ama arada herhangi bir uzatma kablosu kullanmadan orjinal kablosu ile umarım sorunun çözülür

emrekocamaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam eyw.. sayende yaptıgım hata aklıma geldi.. 2 dk önce değiştirdiğim yer aklıma gelmedi hdd de 500gb lık arşiv olunca o panikle aklıma gelmedi.. sorunum suydu hard disk çalışıyor ancak pc de hiç bi etkisi yoktu sanki takılmamıs gibi :). çözümümü anlatayım, bilgisayarım>özellikler>donanım>aygıt yöneticisi>evrensel seri yol denetleyicisi... hdd burada görünür bn bunu 2 dk önce devre dışı bırakmıstım.. ama snd sayesinde aklıma geldi bende belki benim gibi yapıpı unutanlar veya hard diski otomatik engelleneler için yazayım dedim. orada herhangi bi engelli bi yer var sa etkinleştirin çalışır.. valla acayip sevinçliyim şu anda :D:D 500 gb arşivim kurtuldu yuppiii :D.:dil::dil::dil::dil::dil::lol::lol::lol::lol::lol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bilgin için teşekkür ederim o kadar arkadaşlar yazı yazıyor hiçbiri bildiğinden yazmıyor aynı sorun benimde vardı dediğin gibi 1- 5 den kaynaklanıyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar, içinde veri olan cihazımla ben de aynı sorunla karşılaştım. pc'im her zaman gördüğü harici HDD'yi, bir gün laptop'a taktıktan sonra görmemeye başladı. HDD'nin kablosunu çıkartıp başka bir kablo taktım ve pc hemen gördü, umarım yardımcı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, benim de harici HDD sorunum var... PC konusunda iyiyimdir. Yeni aldığım Laptop, üzerinde 2 adet 1 TB'lık hdd ile geldi. Kısa bir süre bu şekilde kullandım. Sonra SSD HDD'lerin hız ve performansını görünce, gelen o 1 TB'lık hdd'lerden birisini çıkardım ve yerine SSD taktım. Ben Grafiker olduğum için, hız ve performans benim için önemli. Zaten bir tane de yedek HDD lazım nasıl olsa diyerek, o çıkardığım HDD'i bir harici HDD kutusuna takarak, onu USB üzerinden harici HDD haline getirdim. Kutunun extra Güç ünitesi de mevcut. Yani gücü extra elektrikten alıyor.

Daha sonra tüm arşivimi bu HDD üzerine yedekledim. Gayet de güzel çalıştı. Hatta bir iki defa da bu yedeği güncelledim. Bu HDD'i sadece dolapta duran bir güvenlik yedeği olarak saklamak için düşündüm. Buraya kadar herşey normal.

Dün Laptop üzerindeki arşivimde bir problem oldu ve o yedek HDD'imi dolaptan çıkardım. USB'ye taktım... Ama ne yaptımsa nafile... HDD çalışıyor... Işık yanıyor... Ama Laptop HDD'i görmüyor.

Ne Bilgisayarım'daki sağ tuş - yönet üzerinden görüyor... Ne HDD format tool tarzı programlar üzerinden görüyor...

Hatta Laptoptaki HDD'leri çıkarıp, onu tek olarak Laptopa taktım... Windows 7 CD'si üzerinden görecek mi diye... Onu da görmedi...

Bu kadar ne olmuş olabilir bu HDD'e... Şu anda Yedeğimdeki sorunumu halletim. Arşivimi kaybetmiş değilim... Ama yedeğim yok oldu.

Bu HDD artık ÇÖP mü oldu ? Kurtarılamaz mı ?

Acilen yardım lütfen ! Teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, benim de harici HDD sorunum var... PC konusunda iyiyimdir. Yeni aldığım Laptop, üzerinde 2 adet 1 TB'lık hdd ile geldi. Kısa bir süre bu şekilde kullandım. Sonra SSD HDD'lerin hız ve performansını görünce, gelen o 1 TB'lık hdd'lerden birisini çıkardım ve yerine SSD taktım. Ben Grafiker olduğum için, hız ve performans benim için önemli. Zaten bir tane de yedek HDD lazım nasıl olsa diyerek, o çıkardığım HDD'i bir harici HDD kutusuna takarak, onu USB üzerinden harici HDD haline getirdim. Kutunun extra Güç ünitesi de mevcut. Yani gücü extra elektrikten alıyor.

Daha sonra tüm arşivimi bu HDD üzerine yedekledim. Gayet de güzel çalıştı. Hatta bir iki defa da bu yedeği güncelledim. Bu HDD'i sadece dolapta duran bir güvenlik yedeği olarak saklamak için düşündüm. Buraya kadar herşey normal.

Dün Laptop üzerindeki arşivimde bir problem oldu ve o yedek HDD'imi dolaptan çıkardım. USB'ye taktım... Ama ne yaptımsa nafile... HDD çalışıyor... Işık yanıyor... Ama Laptop HDD'i görmüyor.

Ne Bilgisayarım'daki sağ tuş - yönet üzerinden görüyor... Ne HDD format tool tarzı programlar üzerinden görüyor...

Hatta Laptoptaki HDD'leri çıkarıp, onu tek olarak Laptopa taktım... Windows 7 CD'si üzerinden görecek mi diye... Onu da görmedi...

Bu kadar ne olmuş olabilir bu HDD'e... Şu anda Yedeğimdeki sorunumu halletim. Arşivimi kaybetmiş değilim... Ama yedeğim yok oldu.

Bu HDD artık ÇÖP mü oldu ? Kurtarılamaz mı ?

Acilen yardım lütfen ! Teşekkürler...

Bende HDD "Aygıtlar ve Yazıcılar"da görünüyor hatta "Aygıt Yöneticisi"nde "Bu aygıt düzgün çalışıyor." diyor. Ama "Bilgisayarım"da simge olmadığı için HDD'deki dosyalara ulaşamıyorum...

Ne yapabilirim...?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dediklerini uyguladım demekki benim ki formatsız veya partition nasıl düzelteceğim

darbe28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğnizi yaptım yönetimsel araçlarda görünüyor dediğin gibi ya formatsız ya partition peki nasıl çözeceğim bu sorunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet Aynı Sorun Bendede Var Toshiba 250gblik bir harddisk'im var bu harddisk'i laptop'a takıyorum çalışıyor ama gel gelelim kasada ASRock ana kartı bilgisayara taktığımda çalışmıyor ışıktan başka tepki vermiyor bunun KESİN %100 bir çözümü yokmu arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim sorunum şu bi arkdaşa format atıyodum xp formatı atarken dosyalar yüklendi biçimlendirme yaptım pc kapanır açılıp xp formatına geçer yaa işte o zaman pc hdd yi görmedi yazılarda dondu bnde o hdd yi alıp bnm kendi pcmde 2, hdd olarak kullanmayı denedim o zamanda oc ilkten 2 hdd yide görmedi biosdan incelemee yapptıktan sonra 2 hdd yide gördü ama açılışta 2, taktığım hdd için hdd error verdi resume diyordu bnde resume yaptım pc açıldı bilgisyaraım yönet bölümünde sadece 500 gb lıjk hdd den 3,6 gb görünüyor ve biçimlenmiyor birde ona dokunamöıyorum G/Ç hatası veriyor yardımlarınızı rum

Hanifi CrK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş bios pilini çıkar 5 -10 dk bekle geri tak çalışır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaslar
aygıt yonetıcısınde usb gozukuyor ama usb yı bılgısayarımın altında göremiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yemin ediyorum 2 saattir bakmadığım forum kalmadı kafayı yicektim. bi ton ıvır zıvır anlatıyolar hep. bunu denedim ve oldu.. çooook çoooook teşekkür ettim. adamsın adam!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
buffalo 500 gb usb hdd yi televizona takıp film izledim,daha sonra pc ye bagladıgımda ısıgı yanıyor,aygıt yonetıcısınde gorunuyor fakat bilisayarımdan erısım yok gorunmuyor cunku,
son olarak disk yonetiminde harici usb harddiskimi gördüm,fakat şu şekilde duruyor; bilinmeyen,başlatılmamış,ayrılmamış.
yani hdd format değiştirmiş,
ben bunu biçimlendirmeden nasıl içerisindekilere erişebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sonyden almstm laptopta ve pcde açıldı ve yüklemeler yaptm ama suan nednse aclmıyor ve ses geliyor :S ne yapablrm ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşların dediği gibi yönete gidin ordan disk gözüküyorsa gb veya mb'ının yazdığı bölüme sağ tık deyin yeni birim bilmem nesi diyor :D ona tıklayın ordan harflerden birini seçin maksimum mbını oraya yazın (ki zaten yazılı olacaktır) sonra işlemin bitmesini bekleyin ben böyle yaptım çalıştı :clap:

muslumonncel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar arkadaşlar

Bugün WD marka bir hdd aldım. Kutudan çıkardım. Pc'ye usb'yi bağladım fakat pc tepki vermedi. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

realEngineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar benimde wd 500 gb bi hard diskim var bilgisayara takıyorum aygıt yöneticisinde marka model herşeyiyle görüyor ama başlatılamamış yazıyo 450 gb dolu arşivim gitti disk yöneticisinde disk 1 şeklinde görülüyor ve çevrimdışı olarak görülüyor diski başlat ikonu aktif olmuyor durduk yere böyle oldu. bilgisayarımda zaten gözükmüyor. partition programı yukledim onda da marka model gözüküyo ama 0 kb diyo boyut yazmıyor ve partition yapmıyor.ışığı falanda yanıyor ama açamıyorum lütfen bi yardım edin arşivim çok önemliydi herşeyim içinde çalışmalarım felan...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arakadaşlar dun akaşam benim başımada samsung marka taşına bilir hardisk basına bir sorun geldı yaklasık 30 cm yer düştü o esnada kulanıyrdum kablo cıkmadı sonra baktım işlem yapamıyorum donuyor soktum tekarar taktım birdahada bilgisayar görmedi ya butun resimlerim dosyalrımda onun içindeydi başka yedğimde yok ne yapa bilirim yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Allaha şükür ben çözümü buldum şimdi aynı sorun bende de vardı ama ben bilgisayara taktığımda bilgisayar hiçbir tekpki göstermiyordu yani kısacası bu haricidisklerin içinde bir harddisk bulunuyor yani aslında normal pclerde olan, onu çıkartın ve gidip bir tane "USB SATA Adaptör" alın usb çıkışlı sonra bunu bilgisaraya bağlayın, yada elinizin altında bir PC varsa Harddiski çıkartıp ona takın yalnız dikkat edin SATA mı yoksa IDE mi ona uyumlu bir Adaptör yada bilgisayar bulmalısınız sonra sorun hal olur. bu arada ben usb 3.0 aldım şimdi eskisinden de hızlı. saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar arkadaşlar, film izlemek için smart tv ye harici 1 tb lik hdd takmıştım yanlışlıkla hdd kayıt iin fotmatlandı bilgisayarda görmüyor ve bütün verilerim gitti nasıl kurtarabilirim yardım ederseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
500 Toshiba tasinir hard diskim bilgisayarimda calisiyordu. xp programlarimi kontrolde hepsinin normal oldugunu gordum 2 uclu USB kablosu kullaniyorm xp yi tekrar kurdum isigi yaniyor ana karttaki arka sokete takinc adevamli trin trin sesler geliyor ama ekranda cikmiyor BIOS ayarindansaniyorum osa USB leri de actim BIOS tan neden olabilir lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu yardımlaşmaya hayranım her şey için teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben sonyden almstm laptopta ve pcde açıldı ve yüklemeler yaptm ama suan nednse aclmıyor ve ses geliyor :S ne yapablrm ?

arkadaslar su arkadawin soylediyi gibi ayni problem bendede var. eyer yardimci olsaniz cok memnun olurum. biliyorsaniz Allah rizasi icin yardimci olun. benim icin cok onemli. Sorun hard diski bilgisayara qosuyorum hard diskden ,inq-,inq ses geliyor ve bilgisayardada gostermiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı problem benim başıma da geldi. nette, "harici belleği kır. içinden harddiski al bilgileri belki kurtarırsın. " "200 tl ye kurtarıyorlar..." gibi şeyler okuyunca korkmuştum .sizin paylaşımınız beni büyük bir zarardan kurtardı. teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla hocam yaptığın çok hora geçti, Çok teşekkürler, benimde böyle sorunum vardı sayende çözdüm. Sevgiler...

crysis42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bugün eyeq marka 320 gb'lık taşınabilir hdd aldım ancak usb'ye taktığımda pc de gözükmüyor hatta pc hiç tepki vermiyor, flash bellek vs.. taktığımda bu sorun olmuyor. hdd de gayet güzel çalışıyor gibi ışığı yanıyor, ses çıkartıyor. acaba sorun nerde?

arada bir benimde taşınabilir diskleri görmez bilgisayar bilgisayarı kapatıyorum arkadan güç kaynağı kablosunu söküyorum öndeki reset tuşu değilde büyük olan tuşa seri olarak 8-10 defa hızlı şekilde basıyorum statiklenme varsa boşalıyor sonra çalıştırdığımda harddisk çalışıyor işe yarıyor bir dene istersen

Son mesajlar