PC cok ısınıyor ve anlık drop giriyor

Bu konuyu okuyanlar

Furkanefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
X550jx modeli leptopum var alalı 1.5 sene oldu 99 dereceye kadar cıkıor işlemci GTA 5 felan oynayamıyorum tüm oyunlarda yapıyor sistemin:4gb ram ama tamamını kullanamıyor nedense i7 4720hq 3.6 GHz turbo GTX 950m 4gb yardımcı olun soğutucu var ama 1.5 senedir temizletmedim neden yapıyor

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Termal macunu değiştirin ve fanı temizleyin..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ramden yapmaz termal macun işlevini yitirmiş olabilir ve fanı toz dolmuş olabilir garantisi varsa garantiye göndermen daha iyi belki başka bir sorundan dolayı ısınma olabilir..

Furkanefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramden yapmaz termal macun işlevini yitirmiş olabilir ve fanı toz dolmuş olabilir garantisi varsa garantiye göndermen daha iyi belki başka bir sorundan dolayı ısınma olabilir..
GTA durmadan drop yiyor ama gtadan daha fazla sistem isteyen mesela cuisine royale oynuyorum onda yapmıyor ama ondada işlemciyi kullanmıyor yanma ihtimali varmıdır PC den anlamıorumda ram yükleteyim mi bide hızlanırmı

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Belli bir ısıya çıkınca kendini kapatması lazım bilgisayar siz garantiye gönderin belki başka sorunu olabilir yoksa zaten temizler verirler..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Gönder öyle 90 derece üstüne çıkıp kapatmıyırsa sıkıntı olabilir parçalar zarar görür..

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Termal macun yenileme ve filtreleri temizlemen fayda etmeli.

Etmez ise throotle olmaması için bir miktar undervolting yapmalısın.
Bu cümleyi anlamayabilirsin, yukardakileri yaptıysa ve hala devam ediyorsa anlatırım :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Termal macun yenileme ve filtreleri temizlemen fayda etmeli.

Etmez ise throotle olmaması için bir miktar undervolting yapmalısın.
Bu cümleyi anlamayabilirsin, yukardakileri yaptıysa ve hala devam ediyorsa anlatırım :)
Sanki türkçe yazamıyorsun onları.. :)

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Sanki türkçe yazamıyorsun onları.. :)
Sen yaz bakalım :)

Throotle sıcaklık değerleri yükseldiğinde bileşenin kendisi zarar görmemek için performansını otomatikman düşürmesi yani sıcaklıktan dolayı peformans düşüşü.
Undervolting ise OC'nin tersi.
Daha az voltaj verip daha az ısınmasını sağlamak. Aynu zamanda daha az performans.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sen yaz bakalım :)

Throotle sıcaklık değerleri yükseldiğinde bileşenin kendisi zarar görmemek için performansını otomatikman düşürmesi yani sıcaklıktan dolayı peformans düşüşü.
Undervolting ise OC'nin tersi.
Daha az voltaj verip daha az ısınmasını sağlamak. Aynu zamanda daha az performans.
Ben ne anlama geldiğini biliyorum başka kişiler belki anlamaz bak yazılıyormuş.. :)

Son düzenleme:

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
O raddeye gelirse bundan daha detaylı anlatırım.
Uzun uzun yazma gereksinimi duymadım bu durumda.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
o cpu,gpu 100 dereceye kadar dayanır ve asus o seride soğutmada kısmış kronik sorunu servise ver.