Pc bi turlu kendini baslatamiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alpdadas25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar selam,

Ben pc yi aciyorum guc dugmesine basinca fanlar bi calisiyor sonra pc kendini kapatiyor. Sonra tekrar acilir gibi oluyor yeniden kendini durduruyor. Yani tabiri caizse pc kendini stop ediyor. Tekrar mars basiyor gibi. Sizce bunun sebebi nedir ? Ben bisey bulamadim.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
PSU'da sorun olabilir. PSU şartelini kapatıp başlat tuşuna basarak statik elektriği atar mısınız?

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Pc nin parçalarını yerine iyice oturtmayı dene. Eğer olmazsa parçalardan biri bozuk olabilir. Hangisinin bozuk olduğunu deneme yanılma yoluyla bulabilirsin. Örneğin ekran kartını mı test etmek istiyorsun. Ekran kartını çıkart. Pcyi öyle aç. Pc kendini onboard ekran kantını kullarak açar. Eğer pc açılırsa sıkıntı ekran kartındadır. Açılmazsa ramin 2 taneyse birisini sök pcyi aç açılırsa sıkıntı ram de olabilir. Böyle sıkıntıyı buluncaya kadar dene eğer birşey bulamazsan pcye format at.
--- Gönderi Güncellendi ---
Coşturmuşum. :) ;) :D

Alpdadas25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar selam,

Ben pc yi aciyorum guc dugmesine basinca fanlar bi calisiyor sonra pc kendini kapatiyor. Sonra tekrar acilir gibi oluyor yeniden kendini durduruyor. Yani tabiri caizse pc kendini stop ediyor. Tekrar mars basiyor gibi. Sizce bunun sebebi nedir ? Ben bisey bulamadim.
Hocam hic bi seyi yerinden cikartmadan calistigida oluyor. O zamanda su goruntu geliyor ekrana neden olaki?
--- Gönderi Güncellendi ---
PSU'da sorun olabilir. PSU şartelini kapatıp başlat tuşuna basarak statik elektriği atar mısınız?
O dedigin sartel nerden kapaniyor hocam nasil yapicam onu ?

Ekli dosyalar

• 20170809_212441-1.jpg
    20170809_212441-1.jpg
    626.9 KB · Görüntüleme: 169

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Şartel derken, PSU arkasındaki düğmeyi belirtmiştim. Onu kapatıp, başlat tuşuna 3-4 saniye kadar basılı tutup statik elektriğin atılmasını sağla.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
''Enter BIOS'' seçeneğinden BIOS'a girip, F5 yaparak standart ayarlara alın. F10 ile kaydedip yeniden başlatın...