PC Arduinoyu algılamıyor?

Bu konuyu okuyanlar

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, ben robotistandan bir arduino uno r3 (clone) aldım fakat tüm çabalarıma rağmen bir türlü bilgisarım arduino'yu hiç bir şekilde görmüyor aygıt yöneticisinde felan hiç bir şekilde gözükmüyor ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim (bilgisarımın portlarında sıkıntı yok USB vb. her şeyi algılıyor) (windows 10)

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Komut istemini yönetici olarak açıp, aşağıdaki komutları uygulayın.

bcdedit /set testsigning on
bcdedit /set nointegritychecks ON
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Bilgisayarı yeniden başlatıp kartı tanıtın. İşiniz bittikten sonra, alttaki komutları uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bu şekilde olması gerekir.

bcdedit /set testsigning off
bcdedit /set nointegritychecks OFF
bcdedit -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Komut istemini yönetici olarak açıp, aşağıdaki komutları uygulayın.

bcdedit /set testsigning on
bcdedit /set nointegritychecks ON
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Bilgisayarı yeniden başlatıp kartı tanıtın. İşiniz bittikten sonra, alttaki komutları uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bu şekilde olması gerekir.

bcdedit /set testsigning off
bcdedit /set nointegritychecks OFF
bcdedit -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS
bunları arduino takılı iken mi yazmam gerekiyor ve kartı nasıl tanıtacağım biraz daha detaylı bahsedermisiniz

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
bunları arduino takılı iken mi yazmam gerekiyor ve kartı nasıl tanıtacağım biraz daha detaylı bahsedermisiniz
Hiç Arduino kart kullanmadım. Yazdığım komutlar, Sürücü İmzası Zorlaması özelliğini devre dışı bırakıp açmak için. Bunu yazmadığınız zaman bazı sürücüler yüklenemiyor. Kartı çıkarttıktan sonra ilk satırda yazılanları yapıp, bilgisayarı yeniden başlatın. Kartı takıp sürücüleri yüklendikten sonra alt satırdaki komutları yazacaksınız. Clone Arduino ile ilgili kurulum sayfası ve video linki paylaşıyorum. İsterseniz bu şekilde deneyin. Kurulum sayfası Kurulum videosu

Son düzenleme:

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hiç Arduino kart kullanmadım. Yazdığım komutlar, Sürücü İmzası Zorlaması özelliğini devre dışı bırakıp açmak için. Bunu yazmadığınız zaman bazı sürücüler yüklenemiyor. Kartı çıkarttıktan sonra ilk satırda yazılanları yapıp, bilgisayarı yeniden başlatın. Kartı takıp sürücüleri yüklendikten sonra alt satırdaki komutları yazacaksınız. Clone Arduino ile ilgili kurulum sayfası ve video linki paylaşıyorum. İsterseniz bu şekilde deneyin. Kurulum sayfası Kurulum videosu
maalesef yine olmadı sürücü imzası zorlaması özelliğini devre dışı bıraktığım halde yinede pc hiç bir tepki vermedi

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
maalesef yine olmadı sürücü imzası zorlaması özelliğini devre dışı bıraktığım halde yinede pc hiç bir tepki vermedi
Verdiğim linklerdeki chip kullanılıyorsa, orada anlatıldığı şekilde deneyin. İnternet sitelerinde nasıl yükleneceği anlatılmış. Robotistan

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Verdiğim linklerdeki chip kullanılıyorsa, orada anlatıldığı şekilde deneyin.
o işlemleri 20 defa yaptım zaten işe yaramıyor kartı görmüyor ki sürücüsünü yüklesin pc

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli hiçbir şey çıkmıyor mu? Kartın üzerinde çalışıp çalışmadığını gösteren led yok mu?Arduino IDE yüklediniz mi? Kurulumu biraz karışık görünüyor. Yapamazsanız, TeamViewer programı ile uzaktan yardımcı olmaya çalışırım. Adaptörün çalıştığından emin olun.

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aygıt Yöneticisinde ünlem işaretli hiçbir şey çıkmıyor mu? Kartın üzerinde çalışıp çalışmadığını gösteren led yok mu?Arduino IDE yüklediniz mi?
ayıt yöneticisinde hiç bir tepkime olmuyor kart çalışıyor lambaları yanıyor ama sistem kartı tanımıyor arduino ide yüklü fakat herhangibi bir kart algılanmadığı için port seçmeme izin vermiyor

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
ayıt yöneticisinde hiç bir tepkime olmuyor kart çalışıyor lambaları yanıyor ama sistem kartı tanımıyor arduino ide yüklü fakat herhangibi bir kart algılanmadığı için port seçmeme izin vermiyor
Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları görünür hale getirip bakın. Soluk bir şekilde görünen bütün cihazları silin. Bunu yaptıktan sonra kartı başka bir port da deneyin. Ön tarafa takılıysa, arkadaki portlardan birisine takın.

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aygıt Yöneticisinden gizli aygıtları görünür hale getirip bakın. Soluk bir şekilde görünen bütün cihazları silin. Bunu yaptıktan sonra kartı başka bir port da deneyin. Ön tarafa takılıysa, arkadaki portlardan birisine takın.
laptop

6n_adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Portlar dışında yazdığımı deneyin, olmazsa TeamViewer ile bakarız, ya da Robotistan ile görüşüp durumu anlatın. Aldığınız kart bozuk olabilir.
yine olmadı bi TeamViewer ile bakarsanız sevinirim çünkü sabahtan berş uğraşıyorum geldiğim nokta 0

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
USB 3.0 portuna takmanız gerekli öncelikle, olmazsa sistemi yeniden kurun (format) ve yeniden deneyin, onun bir sürücüsü vardı, kurdunuz mu ?