PayPal Türkiye'ye Geri Dönüyor!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
PayPal Türkiye'ye Geri Dönüyor!

Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye faaliyetlerini durduran PayPal, geri dönmek için kolları sıvadı. PayPal çok yakında tekrar Türkiye'de kullanılabilir olacak!

PayPal'in geri adım atmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Son düzenleme:

Cüneyit Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Taksitlerin esnetilmesinden dolayı dır ve bence benim tezim paybal'ın gitmesi bir strateji planı idi , uzun vadeli taksitlendirme gelsin en kısa sürede izleyin görün dinleyin...

Cüneyit Özcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Taksitlerin esnetilmesinden dolayı dır ve bence benim tezim paybal'ın gitmesi bir strateji planı idi , uzun vadeli taksitlendirme gelsin en kısa sürede izleyin görün dinleyin...

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
gelmese mutlaka bi sistem onun yerine geçerdi ha güvenlik ve memnuniyet o ayrı mesele tabiki
burada tecrübe lazım

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Geliyor gönlümün efendisi [emoji1] Şaka bi yana Türkiye de olması gereken bir firma idi.

Holyterror

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Gel tabi özledik. Çok işime yarıyordu şahsen

mertdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de de dahil olmak üzere, hem yabancı hem yerel pek çok ödeme tahsilat sistemi bulunuyor. Üstelik de oldukça güvenilir süreçleri mevcut..

Arkadaşlar felaket senaryolarını yazıyorsunuz fakat şirketler sadece kâra bakar. PayPal, Türkiye'ye vergi ödemek istemediği için bunu yaptı. Siz hiç sizden alınan komisyon ücretleri için hizmet faturası aldınız mı PayPal'dan?

Devletimizin böyle firmaları kaçırmamak için vergilerde ciddi bir revizyona geçmesi gerekiyor. Yoksa gelmezler de, gelseler de hemen kaçarlar

Reaksiyon puanı
16,118
peki mevcut olan paypalnakit kart tekrar geçerli olucak mı?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

mecbur gelecek. Türkiye'deki pazarı hangi firma kaçırmak ister ki ? Türkiye'de firmalar para basıyor resmen. Hem vergi konusundaki bazı akıllıca ama yasal olan sistemleri, hemde bundan güzel para kazanmalarını unutamazlar. Alternatif bir sürü site ve ödeme şekli var. Baktı olacak gibi değil.

Bizimde ülkemizde de programcılar var, bir sürü bilişimde insan var, devletimizin desteği ile neden olmasın. Neden hep başkalarından bekleniyor birşeyler.. Biz yapamıyor muyuz ? Bizim aklımız yok mu, anlaşma yapabilecek kapasitemiz yok mu ?, yabancı dilimiz yok mu ve bunları yürütecek yeni ekip kuramaz mıyız ?? Onlar düşsün bizim peşimize. Paraysa, ülkemizde dönen sermayeyi onlarda biliyor, birtek biz bunun farkında değiliz. Herkes kendi malını kullanırken bizim gözümüz dışarıda.. Bakın ABD'ye, bakın Almaya'ya vs. bi sürü ülke var..

Bize yakışmıyor mu bir işin başında olmak ? ? ?

Saygılarımla

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ülke ve adres bilgilerini turkiye dışı bir ülke yaparsanız, paypal aktif oluyor

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
ülke ve adres bilgilerini turkiye dışı bir ülke yaparsanız, paypal aktif oluyor
O şekilde aktif edebilsek bile, örneğln ödeme yaparken herhangi bir Türk bankası kredi kartıyla ilişkilendirilebiliyor mu?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
O şekilde aktif edebilsek bile, örneğln ödeme yaparken herhangi bir Türk bankası kredi kartıyla ilişkilendirilebiliyor mu?
evet oluyor ben dun ingiltere adresi verip akbank kredi kartımla alışveriş yaptım.

delphi911

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet oluyor ben dun ingiltere adresi verip akbank kredi kartımla alışveriş yaptım.

Adresi nasıl değiştirdin? Yeni eklemede de adres değişikliğinde de sana ülke seçeneği vermiyor. Sadece şehirler çıkıyor ki onlarda Türkiye de ki şehirler.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Türkiye'ye vergi vermeyi reddettiği için Bakanlıkça vergi vermesi yönünde sıkıştırılınca Türkiye'den çekilmekle tehdit edip, tehdidine pabuç bırakılmayınca da başını öne eğip gittiler. Şimdi baktılar ki kayıp büyük, geri dönüyorlar. Demek ki vergiyi çatır çatır ödeyecekler. Bu tarz siteler başka ülkelerde vergi ödüyorlar ama bize gelince horoz kesiliyorlar. Böyle yola getireceksin bunları işte.

biroll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam bende www.paypal.nl üzerinden üye oldum kredi kartı olarak da Paraf sanal kart numaramı verdim şu ana kadar 1 kez kullandım sıkıntı yok ama bazı forumlarda 2. veya 3. alışverişde üye olduğunuz ülkenin telefonuna aktivasyon SMS i falan geliyor onu yapmazsanız kullanamazsınız falan deniliyor siz halen kullanıyor musunuz? Aktivasyon SMS İ falan geldi mi?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Hocam bende www.paypal.nl üzerinden üye oldum kredi kartı olarak da Paraf sanal kart numaramı verdim şu ana kadar 1 kez kullandım sıkıntı yok ama bazı forumlarda 2. veya 3. alışverişde üye olduğunuz ülkenin telefonuna aktivasyon SMS i falan geliyor onu yapmazsanız kullanamazsınız falan deniliyor siz halen kullanıyor musunuz? Aktivasyon SMS İ falan geldi mi?
bana sms fila n gelmedi