Paypal için imza kampanyası

Bu konuyu okuyanlar

tolga.x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba sayın SDNforum üyeleri. Başlıkta da belirttiğim üzere Paypal 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye' deki faaliyetlerini durduracak. Dolayısıyla Paypal'ın Türkiye'de kapanmaması için imza kampanyası düzenleniyor. Eğer sizde kapanmamasını isteyenlerdenseniz lütfen aşağıdaki adrese imzanızı rica ediyorum. (Forumda aradım böyle bir konu bulamadım. Eğer daha önceden açılmış ise affola)

Paypal Türkiye’de Kapanmasın @PayPal @AskPayPal

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Çözüm gayet basit. BDDK'nın istediği gereklilikleri yerine getirsinler, operasyonlarına devam etsinler :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Çözüm gayet basit. BDDK'nın istediği gereklilikleri yerine getirsinler, operasyonlarına devam etsinler :)
Suç paypal'ın değil. Türkiye'de çıkan ödeme sistemleri ülkede paypal'ı istemiyor. Bu yüzden bu karar alındı. Keşke bu benim şahsi görüşüm olsa ama bu laf dönüyor ortalıkta.

tolga.x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Umarım kısa sürede çözerler. (Arkadaşlar lütfen linki sosyal medya da paylaşın. Birlikten kuvvet doğar.)

Reaksiyon puanı
16,118
bddk kıllık yapıyor olay bu...
geri dönüş olmaz terör'ü finanse edenlerde kullanıyor diye idda ediyorlar hatta uyuşturucu madde temininde kullanıldığı rivayet iddaa ediyorlar...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
downfall.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Elalemin paypal'ını niye destekliyim ki?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Bende imza attım ama değişen bişey olmuycak

tolga.x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geri dönüş olmaz terör'ü finanse edenlerde kullanıyor diye idda ediyorlar hatta uyuşturucu madde temininde kullanıldığı rivayet iddaa ediyorlar...

Uyuşturucu teminatında kullanıldığına pek ihtimal veremiyorum, Bitcoin varken...

Reaksiyon puanı
16,118
iddia öyle bddk da sistemlerini yurt dışında iken izin vermem kafasında.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Cevap gayet basit BDDK, Paypal'ı kapatmayı değil, Türkiye'de çalışmasını sağlamayı amaçlasın, buna göre yönetmeliklerini düzenlesin. Dünyanın bu kadar ülkesinde çalışan bir sistem, birkaç üçüncü dünya ülkesinde çalışmıyorsa ve bu listeye Türkiye de ekleniyorsa sorun Türkiye'dedir, Paypal'da değil.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Elalemin paypal'ını niye destekliyim ki?
Elalemin Paypal'ını destekleme tabi, ama yurtdışından Türkiye'ye en az komisyonla para getiren bir sistemi eğer böyle bir ihtiyacın varsa desteklemelisin, yok eğer böyle bir ihtiyacın yoksa yorum yapmak zorunda değilsin.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45

Vakti zamanında bir Milli Eğitim bakanının dediği, okullar olmasa ne güzel yönetirdim ben bu bakanlığı misali.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
16,118
Vakti zamanında bir Milli Eğitim bakanının dediği, okullar olmasa ne güzel yönetirdim ben bu bakanlığı misali.[/QUOTE]
bddk herkesi kara para aklama derdinde sanıyor paypal nakit çok kullanışlı bir kredi kartı gibiydi alış verişte ama iptal ettiler çorbalarını vermedi herhalde...

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
bddk herkesi kara para aklama derdinde sanıyor paypal nakit çok kullanışlı bir kredi kartı gibiydi alış verişte ama iptal ettiler çorbalarını vermedi herhalde...
Valla benim param aradaki komisyonculara gidecek. Paypal elbette mükemmel değildi ve elbette bu işi hayrına yapmıyordu, ama 100 USD'lik iş yapıp, 80 USD elime geçince BDDK'ya küfredeceğim, başkalarına da küfredeceğim ama kime küfredeceğimi burada açık açık yazmayım.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
BDDK nın önemli görevlerinden birisi de denetim. Denetleyeceği şeyin de Türkiye'de olması lazım haliyle. Birisi çıkıp "ben Türkiye'de kafama göre iş yapcam" derse tabi ki de izin alamaz

Reaksiyon puanı
16,118
yurt dışında banka kurasım geldi...
(çorba) vergi'larını alamıyacaklar ondan yoksa dünya genelinde sorunsuz çalışıyor paypal...

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
BDDK nın önemli görevlerinden birisi de denetim. Denetleyeceği şeyin de Türkiye'de olması lazım haliyle. Birisi çıkıp "ben Türkiye'de kafama göre iş yapcam" derse tabi ki de izin alamaz
Bu kafa yapısıyla bir yere gelemeyiz. Dünyada aynı modelle her ülkede çalışan bir sistemi, Türkiye'de farklı isteklerle çalışmaz hale getiriyorsak bir sıkıntı var demektir. Bir yerlerde kara para aranıyor ise bankanın başında olup evinde milyon dolarlar tutanlara, kocaman kocaman kasalar yapıp o kasaların içinde para saklayanlara bakılsın önce.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Yazdıklarım sansürlenmiş. Oysa kimseye hakaret etmeyen (aslında hafiften dokunmuş ya neyse) ve esprili bir anlatım tarzı sözkonusuydu. Neyse meseleyi uzatmayayım. Kısaca:
1. Paypal'ı kredi kartı yerine değil, yurtdışından Türkiye'ye para göndermek için kullananlar için Paypal'ın Türkiye'den gitmesi büyük kayıptır. Çünkü Paypal'ın alternatifleri olmakla birlikte, ödenecek komisyonlar kesinlikle fazlasıyla yüksektir, özellikle de iki üç kuruşluk ek kazanç sağlayan kişiler için. Bu kişilerden biri olarak elbette mağdurum.
2. Paypal dünyada ABD dışında hiçbir ülkede server barındırmamakta, bundan rahatsız olanın sadece Türkiye ve üçüncü dünya ülkeleri olması, Türkiye'de yönetmeliklerin doğru hazırlanmamış olduğunu göstermektedir. Bu ayrıca Türkiye'nin şu anda dış politikada uygulamakta olduğu genel siyasetle de uyumludur: "Herşeyi ben bilirim, benim dışımda herkes hatalı, Türkiye'ye gelecek kurum ve kuruluşlar benim kurallarıma uymakla zorunlu." Yanlış anlaşılmasın elbette Türkiye'de iş yapan kurum ve kuruluşlar Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve kurallarına uymak zorunda, ama sorgulanması gereken yasa ve yönetmelikler ve onların ne kadar doğru hazırlanıp hazırlanmadığı.
3. İleride bu gidişle Steam ve Origin üzeirnden alışverişlerimizde de KDV (%18) öderiz. Buna yanlış anlaşılmasın karşı değilim, devletin bu hakkı var. Keşke bu KDV'yi ödeseydik ama Paypal Türkiye'de devam etseydi.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Şimdi her ülkenin ticaret hacmine göre vergi veriyordur Paypal benim zannıma göre.
Eğer öyle değilse zaten hak etmiştir ama sanmıyorum.
Paypal'ı zaten savunmuyorum özellikle dolar kurundaki çevirmelerde haksız para kazandılar, kuru banka çevirsin seçeneğini işaretlemeyenleri kazıkladı durdu firma.
Ama adaletli olmalıyız.
Şimdi mesela Japonya'nın yıllık ebay üzerinden ticareti 10 ise ve 1 vergi veriyorsa bizimki 5 ise bize de 0.5 vergi vermelidir.
0.5'den daha azını veriyorsa biz haklıyız, 0.5'den fazlasını talep ediyorsak biz haksısız.
Bana öyle geliyor ki fazlasını talep ediyoruz.
Adaletli değiliz.
Kendi vatandaşımıza adaletli değiliz bir kere yabancı şirketlere nasıl olalım ?
Bunlar ülkenin güven endeksini düşürür, Paypal'ın Türkiye'den çekilmesini yatırımcılar mutlaka bir kenara not etmişlerdir.
İyi ki dünya gücü falan değiliz vesselam, Amerika'dan daha adaletsiz yönetirdik, dünya şu anki durumundan daha fazla kan ağlayabilirdi.
Osmanlı da zaten adaletini kaybedip halklara zulüm etmeye başladığı veya zulme engel olamamaya başladığı gün yıkılma sürecine girdi.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
BDDK ile Adil Kullanım Kotasının ne ilgisi var. BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu. BTK ile karıştı galiba...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
BDDK denen kurum;
Adil kullanım kotasını başımıza salan bir kurumdur.
Dünyanın başka bir yerinde olmayan bir kotayı.
Öncelikle savunduğunuz kurumu bilin.

Şimdi her ülkenin ticaret hacmine göre vergi veriyordur Paypal benim zannıma göre.
Eğer öyle değilse zaten hak etmiştir ama sanmıyorum.
Paypal'ı zaten savunmuyorum özellikle dolar kurundaki çevirmelerde haksız para kazandılar, kuru banka çevirsin seçeneğini işaretlemeyenleri kazıkladı durdu firma.
Ama adaletli olmalıyız.
Şimdi mesela Japonya'nın yıllık ebay üzerinden ticareti 10 ise ve 1 vergi veriyorsa bizimki 5 ise bize de 0.5 vergi vermelidir.
0.5'den daha azını veriyorsa biz haklıyız, 0.5'den fazlasını talep ediyorsak biz haksısız.
Bana öyle geliyor ki fazlasını talep ediyoruz.
Adaletli değiliz.
Kendi vatandaşımıza adaletli değiliz bir kere yabancı şirketlere nasıl olalım ?
Bunlar ülkenin güven endeksini düşürür, Paypal'ın Türkiye'den çekilmesini yatırımcılar mutlaka bir kenara not etmişlerdir.
İyi ki dünya gücü falan değiliz vesselam, Amerika'dan daha adaletsiz yönetirdik, dünya şu anki durumundan daha fazla kan ağlayabilirdi.
Osmanlı da zaten adaletini kaybedip halklara zulüm etmeye başladığı veya zulme engel olamamaya başladığı gün yıkılma sürecine girdi.
Dostum BTK ayrı BDDK ayrı.

Reaksiyon puanı
16,118
bddk ile btk'nın organik bağı yok belki başlarında ki amcalar arada bir tavla atıyor olabilirler belki monoca'ya aleme de akıyorlar olabilir belki tayland'a bile akıyorlar ama iş konuşmuyorlardır bddk'cı btk'cının iş konuşmasını sevmez beraber iken sarışının esmerin teknik incelemesini de yapmıyorlardır onu biz yaparız...
içini,dışını...

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Evet gerçekten karıştırdım.
Yine de yorum dursun. :)
Rezil olunca ben. :D
hqdefault.jpg

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Sanırım data centerlarini Türkiye'ye getirmelerini istemişler böylece para akışı takip edilebilecek ve tabi ki bu yolla da vergi alınabilecek. Bu ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer doğrusu ise Türkiye'den çekilmeleri gayet normal. Ne kadar gelir elde ediyorlar ki bu ülkede de gelip buraya sunucusunu kuracak vergi verecek bu ülkeye.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Vergi kaçırıyor diye google'ın ofisini bastıydılar.. Biz yapınca anormal oluyoruz..

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Alsın almasın demiyoruz. Ama çifte standart yapıyorsun. Facebook'tan alıyor musun veya Google'dan ? Bir ara Google'dan vergi istedin dava açtın bir şey olmadı, vergi ödememe hakkı var adamların Fransa bile alamıyor .Yani aslında alamıyorsun. Vergi vermiyor diye kapat hadi buraları ee onuda yapamıyorsun. Sunucu işine de gelirsek, Türkiye'de bu iş çok maliyetli. Kısaca onlarda çıkarlarına göre hareket ediyor, devlette.