Paylaşımlı ekran kartı için 2 GB RAM vs 4 GB RAM

Bu konuyu okuyanlar

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Selam arkadaşlar, fazla oyun tukunu olmadığım için paylaşımlı ekran kartı olan bir notebook alacağım.. Bunlar gücünü RAM'den aldıkları için, 2 GB mı yoksa 4 GB mı alsam daha avantajlı olur

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Oyuncu olsan da olmasan da her zaman paylaşımlı bir laptop al. Paylaşımlı laptop her zaman avantajlıdır. 4 gb ram ve üstü bir cihaz alırsan tabiki daha iyi olur. Ama net bütçe belirtirsen daha iyi cihazlar önerebilirim.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Oyuncu olsan da olmasan da her zaman paylaşımlı bir laptop al. Paylaşımlı laptop her zaman avantajlıdır. 4 gb ram ve üstü bir cihaz alırsan tabiki daha iyi olur. Ama net bütçe belirtirsen daha iyi cihazlar önerebilirim.

Bütçem 1.000 TL, olsa olsa bir 100 TL artış olabilir. Bir de Lenovo buldum 4 GB RAM'e sahip olupta paylaşımlı ekran kartı olan.. Sence nasıldır?

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Laptobu görmeden birşey söyleyemem.

ACER E5-573G NX-MVMEY-013 NOTEBOOK Fiyatları

Bende bunu tavsiye ederim. Fiyatına göre özellikleri çok iyi. 1180 TL

Anladım tavsiyen için saol.. Peki paylaşımlı laptoplar her zaman avantajlıdır dedin, buna gerekçen nedir? Yani bildiğim kadarıyla ekran kartları paylaşımlı ve paylaşımsız olmak üzere ikiye ayrılıyor, paylaşımlılar neye göre daha avantajlı?

Benim almak istediğim bilgisayar bu: http://www.vatanbilgisayar.com/leno...ram-500gbhdd-15-6-int-w10-notebook-23005.html

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anladım tavsiyen için saol.. Peki paylaşımlı laptoplar her zaman avantajlıdır dedin, buna gerekçen nedir? Yani bildiğim kadarıyla ekran kartları paylaşımlı ve paylaşımsız olmak üzere ikiye ayrılıyor, paylaşımlılar neye göre daha avantajlı?

Benim almak istediğim bilgisayar bu: LENOVO IDEAPAD 100 PENTIUM N3540 2.16GHZ-4GBRAM-500GBHDD-15.6"-INT-W10 NOTEBOOK
Ekran kartları kendi aralarında paylaşımlı olduğu zaman ısı ve güç tasarrufu sağlanıyor. Tarayıcıda gezindiğin zaman 1. grafik işlemci, oyunlara yada yüksek grafik işlemci gücü gerektiren uygulamalara girdiğin zaman 2. grafik işlemci devreye girer. Ayrıca bu 2. grafik işlemcinin çip arızalarının önüne geçer. Senin almak istediğin laptop çöp bu arada.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Ekran kartları kendi aralarında paylaşımlı olduğu zaman ısı ve güç tasarrufu sağlanıyor. Tarayıcıda gezindiğin zaman 1. grafik işlemci, oyunlara yada yüksek grafik işlemci gücü gerektiren uygulamalara girdiğin zaman 2. grafik işlemci devreye girer. Ayrıca bu 2. grafik işlemcinin çip arızalarının önüne geçer. Senin almak istediğin laptop çöp bu arada.
Saol dostum tesekkurler bilgi verdigin icin, benim almak istedigim notebook hakkinda ne dusunuyorsun peki is gorur mu?